SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

split 2x tydzień do oceny na lato

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 888

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

28

Waga

78

Wzrost

180

Cel treningowy

siła (a przy okazji masa)

Staż treningowy na siłowni

z przerwami trzy lata, ciągłego 9mcy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Zażywane suplementy

bcaa

Ostatnio przerabiany plan

split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 80x8, martwy 90x7, wyciskanie 75x8
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
Witam, właśnie kończę czterodniowego splita (wcześniej ćwiczyłem dużo FBW z zadowalającymi efektami, lecz na koniec już trochę stałem). Zauważyłem ciągłe zmęczenie, pewnie też kwestia pracy, + brak progresu w sile. Czy dobrą opcją będzie plan 2x split / tydzień? Takie optimum pomiędzy fbw a zwykłym spiltem:

A
B
wolne
A
B
wolne
wolne

A: klatka, barki, tricepsy.

Wyciskanie sztangielek płasko 3s
wyciskanie sztangi skos w górę 2s
rozpiętki na wyciągu 2x

military press 3s
unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 2s

wyciskanie francuskie sztangi siedząc 3s.

+ dwa ćwiczenia brzuch po 2xserie

B: nogi, plecy, bicepsy.

przysiad ze sztangą na suwnicy smitha 3s
wykroki ze sztangą na barkach 2s
uginanie siedząc 2s
wspięcia na palce 3s do maxa na maszynie

Podciąganie na drążku nachwytem neutralnie +obciążenie 3x
wiosłowanie sztangielką 2s
MC 3s

uginanie ramion ze sztangielkanmi 3s
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Takie optimum pomiędzy fbw a zwykłym spiltem:"

split z podziałem push/pull/leg moja propozycja

https://www.sfd.pl/SPLIT_3x_w_tyg-t786661.html

plus oczywiście

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych - białko, węglowodany, tłuszcze ) bo masy powietrzem nie nabierzesz .
4. sen ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

PODSTAWA .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
Twój split jest fajny i oparty na prostych ćwiczeniach, lecz mi chodziło o skrócenie okresu odpoczynku miedzy poszczególnymi partiami z 7 do 3-4 dni, co chyba pomoże na stagnację jeśli chodzi o wzrost siły? mylę się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Witam, właśnie kończę czterodniowego splita (wcześniej ćwiczyłem dużo FBW z zadowalającymi efektami, lecz na koniec już trochę stałem). Zauważyłem ciągłe zmęczenie, pewnie też kwestia pracy, + brak progresu w sile. Czy dobrą opcją będzie plan 2x split / tydzień? Takie optimum pomiędzy fbw a zwykłym spiltem:

nie ma czegos takiego,jak: "wlasnie koncze czterodniowego splita"
albo cos dziala i trenujemy do momentu,kiedy przestaje dzialac
albo nie dziala i szukamy zrodla zastoju.

juz sobie pokrotce sam odpowiedziales.
regeneracja,odzywianie,praca,stresy....


skoro 3 x tyg. przerastalo Twoje moce przerobowe w pewnym okresie czasu...to jakim cudem trening o wyzszej objetosci mialby byc lepszy?

sam pomysl.


...a w miedzyczasie pokaz ten swoj plan calosciowy(fbw)

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-29 15:14:54

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
tu mnie nie zagniesz, bo zapylałem 2mce planem traktora, a przedtem też było podobne FBW, podzieliłem sobie na "dzień sztangi" i "dzień hantli"

A:

MC
WYKROKI
GŁOWĄ W DÓŁ SZTANGA
WIOSŁO SZEROKO NACHWYTEM
MILITARY PRESS
PODCIĄGANIE

B:

PRZYSIAD `
ŻURAW
GŁOWĄ W GÓRĘ SZTANGIELKI
WIOSŁOWANIE SZTANGIELKĄ
WYCISK SZTANGIELEK W GÓRĘ
WYCIĄG SZEROKO DO KLATKI

+brzuch i łydki

Przedtem też ćwiczyłem planem FBW na ćwiczeniach wielostawowych, tylko wydawało mi się że przy atakowaniu 3x w tygodniu tej samej partii siła szła ok, a stała masa. Na splicie w którym ćwiczysz partię raz w tygodniu idzie mi masa - a ławka stoi, 75kg x8 i nie mogę więcej. Inne partie powoli szły do przodu. Myślałem więc że atak 2x w tygodniu byłby lepszą opcją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
a i ćwiczyłem 4 dni w tygodniu, nie dam rady robić porządnego treningu nóg z barkami, wszystko przez 3 tygodnie było ok, potem nagle przyszło zmęczenie i brak progresu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
dlaczego wklejasz niepelny plan? bez parametrow sam uklad cwiczen nie mowi nic!


a i ćwiczyłem 4 dni w tygodniu, nie dam rady robić porządnego treningu nóg z barkami, wszystko przez 3 tygodnie było ok, potem nagle przyszło zmęczenie i brak progresu

tu juz chyba sam sobie odpowiedziales,nie sadzisz?

jesli zastosowales zbyt duza objetosc wzgledem swoich mozliwosci,to kwestia czasu bylo,kiedy dopadnie cie zastoj.

acha!
i nikt ci nie kaze parowac w tym samym dniu nog i barkow.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-30 08:44:34

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
W tym ostatnim fbw robiłem serię rozgrzewkową, 50%docelowej x12, 75%docelowej x10, 100% docelowej w przedziale 6-8(jak dałem radę 8 zwiększałem ciężar). Czyli co, wracać do FBW, bo przy fizycznej pracy nie dam rady pociągnąć aktualnego treningu? A jak skończy się nadmiar pracy spróbować splita partia 2x/tydz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
zgadza sie-calosciowka(fbw).

jak skonczy sie nadmiar pracy,to sprobujesz zwiekszyc objetosc....ale wlasnie w planie calosciowym.

teraz wykonywales 1s docelowa.
sprobujesz zwiekszyc do 2...moze 3 serii.
wszystko wyjdzie samo w praniu.

o zwiekszaniu objetosci:
https://www.sfd.pl/12,9_czy_16,12-t740548.html

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
Czy ogólnie taki plan będzie ok? Mam problemy z dniem B bo nie chcę katowac non stop tych samych ćwiczeń tylko je trochę zmieniać:
A

MC
WYKROKI ZE SZTANGĄ NA BARKACH
SZTANGIELKI PŁASKO
WIOSŁOWANIE SZTANGIELKĄ
MILITARY PRESS
PODCIĄGANIE NACHWYTEM NEUTRALNIE

B:

PRZYSIAD ZE SZTANGĄ Z PRZODU
RDL ? prostowniki nie będą zmęczone po dniu A?
GŁOWĄ W GÓRĘ SZTANGA
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ ? jest coś zamiast tego?
Coś na barki zamiast wyciskania sztangielek bo dużo je katowałem?
WYCIĄG SZEROKO DO KLATKI 70 kg 75? oj mniej a dokładnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
przy wyciągu to moje dopiski, zapomniałem wykasować:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening dla poczatkujacych

Następny temat

FBW 3x w tygodniu

WHEY premium