Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 55259 razy
  • Autor

skręcenie kostki

• bartek872
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 1676

Wysłano 16 kwietnia 2005 20:25

Przeniesiony przez DUDEK z działu 'Sporty ogólnorozwojowe'.zgłoś naruszenie

skręciłem dzisiaj sobie kostke u nogi:(( krzywo stanąlem jak biegłem :((
    lekarz kazał mi nosić gips przez 2 tygodnie i poznije nosic długo opaske leastyczna.a beigac pozwolił po 3 tygodniach ,mczy bedzie to bardzo odczuwalne podczas biegu ,czy jakops spejcalnei rozgrzewac kostkeprzed beigiem???
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 16 kwietnia 2005 20:34

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Pavlo
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 32840

Wysłano 16 kwietnia 2005 20:34

zgłoś naruszenie
    ja jak skreciłem kostke to poprostu kwaśna woda i usztywnienie nie moglem biegac tam przez tydzien potem juz był w miare luz z tym ze bardzo długo odczuwałem jak przekrecałem kostke takze jezeli podczas biegu cie bolec nie bedzie to bardzo uwazaj zeby nie nadwyrezac tej kostki (na boki) <- ja tak miałem :)
  • bartek872

Wysłano 17 kwietnia 2005 16:07

zgłoś naruszenie
    ale po czasie to mija????? bo byłem u lekarza i mi w***ał szynew gipsowa na 3 dni kaząl nosic a pozniej od poradni zeby nie bylop takz e przebuegne po miesiacu jakies 1000 m i mi noga nie puchła a i 3 skreecenie stawku skokowego a kostki to to samo???

Zmieniony przez - bartek872 w dniu 2005-04-17 16:11:31
  • bartek872

Wysłano 17 kwietnia 2005 16:14

zgłoś naruszenie
    na kartce klekarz napsiał tak :skręcenie i naderwanie stawu skokowego :(:( czy to jest grozne??
  • specnaz24
    • LPA: 687

Wysłano 18 kwietnia 2005 12:37

zgłoś naruszenie
    witam,
    osobiscie mialem skrecone stawy skokowe w obydwu kostkach. niestety mam zle wiesci dla ciebie. obydwie kostwki odczuwam do tehj pory. jedna z kostek byla skrecona 1,5 roku temu. lekarz przepisal mi gips jednak ja kupilem sobie specjalna "skarpete" usztywniajaca z metalowymi wstawkami. teraz bardzo zaluje tej decyzji.... w takich przypadkach sportowcy zawodowi sa operowani, natomiast nas "laikow" poprostu sie zbywa. zainteresuj sie jakas rechabilitacja - powinno ci to troche pomoc
    pzdr
    www.pajacyk.pl - pomoz innym to nic nie kosztuje
  • tygrys1333
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 11

Wysłano 21 maja 2008 17:17

zgłoś naruszenie
    Witam właśnie dzisiaj nie fortunnie skręciłem kostke ból niesamowity ale lekarz przepisał mi tylko alkacet i to wszystko co mam robić w takim przypadku i najlepsze jest to że w piątek musze jechać autem czy dam rade?
  • Pavlo
    • LPA: 32840

Wysłano 21 maja 2008 21:17

zgłoś naruszenie
    zależy, skręcenie to szerokie pojecie, rozróżnia sie 3 stopnie. Skoro lekarz Cie tak zbył to prawdopodobnie zwykle skrecenie 1 stopnia, bez uszkodzenia struktur sciegien.

Czy bedziesz w stanie prowadzic ciezko powiedziec, moze tak moze nie, ale dla bezpieczenstwa dobrze sie zastanów czy warto ryzykowac (mozesz miec problem z gwaltowna reakcja i mocnym depnieciem hamulca)
  • KULTURYSTYKA.PL
    krzykacz
    • Pochwały:3
    • Nagany:brak
    • Trenuje: od 1997r.
    • LPA: 210786
    • Status:Ekspert

Wysłano 21 maja 2008 21:18

zgłoś naruszenie
    A ile miałeś przerwy od zdjęcia gipsu do rozpoczęcia biegania?
    doping & zdrowie
  • tygrys1333

Wysłano 22 maja 2008 16:41

zgłoś naruszenie
    Tak lekarz mnie zbył ale noga jest cała spuchnięta aż do łydki palce itd ale jutro ide do prywatnego chirurga to zobaczymy co bedzie pozdrawiam.
  • CannonBall
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 2963

Wysłano 22 maja 2008 17:44

zgłoś naruszenie
    nie obciążaj stopy, trzymaj ją w górze ponad poziomem serca, rób zimne okłady np z pokruszonego lodu w woreczku nie bezpośrednio na skórę przez 20 min co 3 godziny. + leki przeciwzapale i przeciwbólowe diclofenac, ibuprofen, ketoprofen.

Przede wszystkim unikaj obciążania stopy. Puszczenie Cie tylko z altacetem w garści to moim zdaniem ładne zaniedbanie.

Powinieneś mieć wykonane zdjęcie chociaz wiem ze czesto tego nie robią. Sporo zależy od rodzaju, typu skręcenia ale generalnie stosuje się schemat
    RICE -goole
  • tygrys1333

Wysłano 22 maja 2008 19:07

zgłoś naruszenie
    Przepraszam ale rtg mam zrobione nie napisałem wczesniej tego a lekarz faktycznie nic mi nie mówił o okładach i nawet nie dał mi nic przeciw bólowego