SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rower dla grubasa

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 59 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Witam,
postanowiłem ze względu na wagę nieco sie poruszać.Chciałbym zakupic rower do jazdy gł miasto.Mam 176 cm wzrostu, waga niestety 120 kg.Poszukuje roweru konfortowego tj. jazda wyprostowana sylwetka i rama najlepiej obnizona.Czy moglibyscie cos doradzic.Moj budżet to 1500-2000 zł.Z góry serdecznie dziekuje za podpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 803 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5992
Proponował bym rower Enduro z amortyzatorami przedniego i tylniego koła (dla wygody i ochrony opon przy zjazdach i w jazdach na kraweznik przy takiej masie). Tutaj masz link do tego typów rowerów http://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro_allmountain?filter[sort]=2 , ceny tam są ogromne ale możesz zakupić np na allegro używany i napewno bedziesz zadowolony.

Walnij SOGa jeśli Ci pomoglem :) --->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
Tylko nie enduro. Strata sił na bujanie amorów. Enduro do lasu nie na asfalt. Moja rada: udać się do DOBREGO SKLEPU rowerowego, porozmawiać z obsługą, wybrać rower z możliwością próbnej jazdy. Może być amortyzowana sztyca i przedni amor ze skokiem max 80mm, czyli typowy miejski rower. Zwróć uwagę by suport i piasty były na maszynówkach, oraz by miał mocne zwłaszcza tylne koło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 59 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Dzieki tomasz za juz ale mam pytanko czy ten ewentualnie model wg Ciebie jest jakąs alternatywa dla specjalistcznego sklepu rowerowego czy dac sobie absolutnie spokój z decatlonem patrz tutaj:
http://www.decathlon.pl/original-5-night-and-day-id_8165506.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
Jakbym miał kupić to np coś takiego : http://www.rowerymerida.pl/produkt579/freeway-9500-rower-merida.html

I tak musisz się przejechać by dobrać wielkość ramy, ustawienie mostka itp.


Zmieniony przez - Tomasz1972 w dniu 2013-06-13 14:42:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 59 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 64
Muszę mieć obniżoną ramę:) niestety waga powoduje dyskomfort przy typowej ramie męskiej stąd poszukiwania roweru z obniżoną ramą.A z drugiej strony obawa przy mojej wadze o wytrzymałosc takiego rozwiązania? Co do doboru odpowiedniego wymiaru danego modelu oczywiscie że będę musial się pofatygowac bezpośrednio do sklepu, to dla mnie oczywiste

Zmieniony przez - bartcc w dniu 2013-06-13 14:51:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
Czyli musisz kupić wersję damską. np: http://www.rowerymerida.pl/produkt587/freeway-9500-lady-rower-merida.html

Mój Ojciec jeździł na podobnym (niefirmowym-marketowym) z dużo słabszym osprzętem i rower wytrzymywał nawet przejażdżki asfalt + szuter.


Zmieniony przez - Tomasz1972 w dniu 2013-06-13 15:20:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 803 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5992
Tomasz1972
Moja rada: udać się do DOBREGO SKLEPU rowerowego, porozmawiać z obsługą, wybrać rower z możliwością próbnej jazdy.


w sklepach w ch*ja lecą, psuja sie non stop rowery a za naprawy kaza placic bo gwarancja tak naprawde to nic nie obejmuje. Przez te wszystke incydenty z rowerami w sklepach sam składam rowery i te sie juz nie psuja, i czlowiek tez sie czegos nauczy :)

Walnij SOGa jeśli Ci pomoglem :) --->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
EsioRRR2
Tomasz1972
Moja rada: udać się do DOBREGO SKLEPU rowerowego, porozmawiać z obsługą, wybrać rower z możliwością próbnej jazdy.


w sklepach w ch*ja lecą, psuja sie non stop rowery a za naprawy kaza placic bo gwarancja tak naprawde to nic nie obejmuje. Przez te wszystke incydenty z rowerami w sklepach sam składam rowery i te sie juz nie psuja, i czlowiek tez sie czegos nauczy :)


Dlatego napisałem DOBREGO SKLEPU. U mnie jest taki sklep. Full wypas i potrafią dobrać rower, oraz w razie potrzeby złożyć rower według wymagań i umiejętności rowerzysty.Drobne naprawy i regulacje wykonują gratis nawet po gwarancji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 803 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5992
To masz szczescie i tylko pozazdroscic. U mnie w miescie poza sprzedaza rowerow na niczym sie nie znaja wiec dlatego teraz omijam takie sklepy ;)

Walnij SOGa jeśli Ci pomoglem :) --->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2681
a zwykłego trekkinga se kup,stalowego,za 600 zł.Stal jest mocniejsza niż aluminium choć cięższa.Taki gościu u mnie trenuje zapasy,waży ze 150 i taki dobry rower kupiony w dobrym sklepie połamał o kolano,a wział kupił na targu zwykłego trekkinga na stalowej ramie i jezdzi do dzisiaj





Zmieniony przez - forx w dniu 2013-06-15 11:53:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tętno podczas biegania.

Następny temat

nogi za głowę

WHEY premium