Temat został odczytany 3563 razy

rotacja kręgów w osi długiej

77.114.1.*
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:

Dzień dobry kilka lat temu badanie RTG wykazało u mnie niewielkie skrzywienie kręgosłupa z rotacją kręgów w osi długiej mam silne bóle kręgosłupa w części lędźwiowej tak po lewej stronie. Lekarz rodzinny powiedział mi że z tym trzeba już żyć. Proszę o radę
1296112866000
zgłoś naruszenie
  • odp-SFD-pl SFD ODPOWIADA
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 8685
  • Na forum: 5 lat
  • LPA: 28842
Proszę zmienić lekarza - zgłosić się do dobrego ortopedy i fizjoterapeuty. Z tym trzeba żyć, ale w wielu przypadkach można zminimalizować ból - np. poprzez terapię manualną lub wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.
Chcesz zrobić formę do lata? Wejdź: [http://potreningu.pl/plany]
1296119791000
zgłoś naruszenie
  • xmagiadotykux
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • Na forum: 3 lata
  • LPA: 3
Witam :) niedawno bylam u lekarza bo odczuwalam b.silne bole kregoslupa,. Dostałam wynik badania, ale nie bardzo wiem co on oznacza, a w internecie tez ciezko jest znalezc cos sensownego na ten temat, Porsze o pomoc. oto wynik badania :
Dyskretna s-skolioza kregoslupa z niewielka rotacja kregow w osi dlugiej. Dyskretnego stopnia obnizenie wysokosci tarczy miedzykregowej L5-S1 w odcinku przednim. Poglebienie kifozy piersiowej
moglby mi ktos przetlumaczyc to na normalny jezyk ? :D co mi jest ? :D .
1336033574000
zgłoś naruszenie
  • anubis84 Instruktor Marcin
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 75959
  • Na forum: 6 lat
  • LPA: 347911
  • Status: Specjalista
  • Trenuje: wiosna 2009
Chcesz aby Ci poradziła jakiś dzieciak, nigdy nie wiesz kto po drugiej stronie Ci odradza, najlepiej się udać do lekarza z tym pytaniem.
kto dąży do doskonałości - będzie zawsze wyższy nad mierność, lecz kto tylko o mierności myśli - jeszcze niżej spadnie.

1336034978000
zgłoś naruszenie
  • xmagiadotykux
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • Na forum: 3 lata
  • LPA: 3
a moze akurat trafi sie ktos sensowny, kto sie na tym zna :p .
1336044453000