SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rodzaje ćwiczeń i mięśni... pomocy :/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 368 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
Rozpisuję sobie plan treningów zarówno na siłowni, jak i w domu i trochę głupio pisać np coś w stylu " podnieś dwa hantelki z ziemi z pozycji koło nogi do pozycji koło brody prostując ręke" itp

Nie wiem jak nazwać następujące ćwiczenia:

+Jeśli leżę na ławeczce, mam w rękach dwa hantle opuszczone i podnoszę obie ręce i spotykają się ponad moją klatą. Wiecie... Takie sierpy jakby wykonuję hantelkami leżąc

+ Na siłowni stoi takie coś, że podchodzę do tego, staję, łapie taki uchwyt rękami, pociągam go z góry gdzieś do wysokości klaty, łokciami dotykam tułowia (łokcie przylegają) i... z góry do dołu ciągnę tą linke nie odrywając rąk od ciała

+ Na siłce jest takie coś że siadam, wsadzam nogi w takie coś i to wygląda jakbym kopał siedząc na krześle

+ Siadam, jest taki drążek na lince i ciągne go z góry za tył głowy, a czasami z przodu głowy

+ Są też takie dwa metalowe filary połączone u góry (to jest duże). Te filary to jakby prowadnice do takich śmiesznych uchwytów z którcyh można ciągnąć linke. Jeden filar - jedna linka. Można je ustawiać na różnej wysokości. Mi się to podoba, bo zawsze biorę średnio wysoko, doczepiam po takim gówienu i wyprowadzam jakby sierpy Stoję w pozyci na "dżizesa" w porostu ręce ściągam do sibie...

+ Albo jest takie coś, że kładę się na tym i odpycham nogi jak przy przysiadach

+ Albo takie coś, że siedzę na tym - z przodu przed sobą mam linke z takim podwójnym uchwytem i ciągne to całym ciałem pochylając się do tyłu

Przydały by mi się fachowe nazwy tych ćwiczeń, oraz nazwy mięśni, które wtedy biorą udział. Ciekawe co z tych opisanych jest na triceps ? Hmmm Będe naprawde wdzięczny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
1. Rozpiętki, jeśli dobrze zrozumialem - klatka
2. Triceps na wyciągu - triceps
3. Wyprosty nóg? - czworogłowy
4. Zciąganie drążka wyciągu górnego - czworoboczny, równoległoboczny, obły
5. ?
6. Uginanie nóg na suwnicy - czworogłowy
7. ?


a tak wogóle to zajrzyj do atlasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 368 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
dzięki wielkie, sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
5. to zapewne krzyżowanie linek wyciągu bramowego, działa o na klakę piersiową.
7. nie wiem jak to nazwać, ale wydaje mi się że działa na mięśnie prosowniki grzbietu. To jest takie coś jak martwy ciąg siedząc na wyciągu?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Wklęsła klata" co poradzić ?

Następny temat

[Jestem Zielony Pomocy]

Wiecej