SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rekawice AllRight - dobre?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23403

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znalazlem w sklepie rekawice o nazwie AllRight... obmacalem i sa dosyc twarde. kosztuja 136 zl. warto je kupic czy lepiej dolozyc cos kasy i kupic inne? widzalem w KO TV na DSF'ie, ze na druzynowych mistrzostwach swiata (chyba) w boksie byly one uzywane, wiec nie moga byc jakies kijowe...
jesli jest ktos obeznany w temacie to niech zabierze glos
dzieki

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1665
Ja uzywam AllRightow do worka, z tych co uzywalem dotychczas (bushido,shogun i jeszcze tam jakies)sa one najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jak sie sprawuja przy sparingach?? bo mi potrzebnesa w takim wlasnie celu... (na worek wale w samych bandarzach)


Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
No skoro w walkach na MS sie sprawdzaja to chyba na sparingach tez. Napisz gdzie mozna takie dostac.
Dzieki
Takie shoguny, shin-do czy podobne to gowno na 3 miechy.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli tylko do sparingów to zupełnie ci wystarczą, nie polecam niczego poniżej, bo się po prostu nie opłaca ( rekawicę pękają, przesuwa sie wysciółka i nie trzymają rzepy).
Jakich bandażów używasz - elastycznych czy z materiału? nie bola cię kostki?
Barbara

barbara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
te rekawice wypatrzylem w dzierżoniowie. widzalem czerwone i niebieskie o rozmiarze 10 oz (czy jakos tak, ale 10 na 100%). nie wiem czy nie beda zbyt duze, ale przymierze je w bandarzach to sie okaze.
co do walenia w worek to mam bandarze takie z materialu okolo 20 zl mne kosztowaly, ale fajne sa. kostki troche bola, ale z biegiem czasu coraz mniej. mam masakyczny worek - zszylem dwie nogawki od dlugich jeansow i wypelnilemje piaskiem. przed naparzaniem w niego biore kij i go oklepuje. bo bez tego to tak jakbys walil w sciane. z gory ("twarz") jest jeszcze spoko, ale ciosy na "korpus" juz gorzej, bo im nizej tym worek twardszy... no a kolejna wadajest to , ze jest on troche cienki - okolo 20cm srednicy.
chyba bede musial poznac jakiegos skejta i wycyganic od niego spodnie.
jeszcze odnosnie naparzania w samych bandarzach - najczestsza kontuzja jest wybijane kciuka (przy sierpach, jak reka zadaleko pojdzie) i jeszczeskora sie zdziera pomiedzy malym, a serdecznym palcem ( to chyba wina zlego wiazania bandarzy, zawsze mam krechy pomiedzy tymi dwoma palcami u obu rak).
worek twardy - tp moze takie obtarcia i wybicia sa normalne...
nei naparzam w niego codziennie. tak gdzes co2-3 dni...
czasem jest ciezko, ale daje rade...
pozdrawiam

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Wypelnij worek szmatami- skrawakmi materialow. Ta 10 okresla wage i wielkosc rekawicy w uncjach. Sa 3 wielkosci.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OZ - to oznaczenie uncji, ale do sparingów lepsze będą 12 OZ - sa cięższe, wieksze i mniej rozbijają twarz. Polecam bandaże elastyczne z apteki - wybierz takie szerokie na 4cm i długie na 3m - kosztują około 3,50zł(twoje mają napewno 2,5 m)i grubsze (nie bierz takich cieniutkich po 1zł).
Nawet jak boksujesz w rekawicach - MUSISZ miec bandaże.
Wybijasz kciuka - żle wiążesz bandaż! Założę się, że tak jak większość nawijasz bandaż na nadgarstek i palce " na około". Spróbuję ci opisać jak zrobić prawidłowo - owijasz bandaż 2 razy wokół nadgarstka, potem owijasz wokół JEDNEGO palca i wracasz do nadgarstka, potem następny palec i do nadgarstka, potem kolejny itd. Zaczynasz od kciuka, kończysz na małym i nie bandażujesz zbyt ściśle, żeby krew dopływała.
Przy sierpie idzie ręka za daleko - zła praca nóg i nie czujesz dystansu. Staraj się nie stać sztywno przy worku i walić z jednego miejsca, odskakuj i "tańcz" wokół worka. Ten worek to rzeczywiście "cieniak", ale za to ciosy będą precyzyjniejsze.
To walenie kijkiem jest świetne, ale polecam równiez oponę na łańcuchu lub mocnym sznurku (wiecej się buja, trudniej trafić), bo worek ci sie w końcu rozleci. Uderzenia kijem są b.dobre na mięśnie "boczne" tułowia. Nie zapominaj, że cios żeby był silny wyprowadza się z biodra przy lekkim skręcie stopy i "bok" tułowia też bierze w tym udział.
Pozdrowienia.

barbara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


dzieki za wyjasnenie co oznaczaja te OZy.
bandarz wiaze wg rysunku (mam nadzieje ze sie wkleji). nie jest to na okolo tylko tak jak napisalas barbaro :).
co do sierpow to chyba faktyczne zle wyczucie dystansu. a tak w ogole to sierpow jezscze dobrze nie umiem bic (robie cwicznie: postawa; lewy lokiec do prawego kolana i sierp - chodzi o nawyk polskretu w biodrze) do sierpow mi jeszcze daleko. potem bede sie uczyl sierpow. potem kombinacji prostychi sierpow, itd...
a odnosnie walenia kijem w worek to nie bije po to, zeby rozbudowac sobie jakies miesnie, tylko po to , zeby byl troche bardziej miekki
chociaz slyszalem ze takie cwiczenia na oponach sa wskazane (lub rabanie drewna)
barbaro masz gg? dalabys mi nr?

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Rekawice dobieraj do reki a nie do czyjejs twarzy.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ogladalem wczoraj KOTV i chyba nie walczyli w rekawicach AllRight, ale pare dni temu wydaje mi sie ze tak bylo. ale nic to... i tak raczej je nabede. tylk zeby pasowaly :) no i jeszcze byly w sklepie. a co do bandarza to jest on z materialu szr. 5 cm i dlugosci 3m - mierzylem :)


Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kuszenie Tygrysa

Następny temat

Bjj a Judo

WHEY premium