SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1654 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28737
Cześć
Zaczynam redukcję, plan układałem sam i pod siebie,chciałbym wiedzieć co myślicie o nim co byście zmienili. chętnie wysłucham rad i porad,

Wiek :26
Płeć : mężczyzna
Waga : 95
Wzrost : 190
Obwód klatki : 114
Obwód ramienia :42
Obwód talii : 91
Obwód uda : 65
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15
Aktywność w ciągu dnia : praca 9.10h
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie :
Cel : redukcja tkanki tluszczowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : omega 3,witamina d3,witaminy,kreatyn, bcaa, białko
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów :
Stosowane wcześniej diety : masa 4200kcal





Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wbrew temu co napisałeś okazuje się, że to właśnie mniejsza ilość posiłków syci bardziej - oczywiście jest to zależne od produktów zawartych w diecie, ale skoro w/w argumenty Cie nie przekonują to zostań przy 6. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
W jakim celu dajesz aż tyle białka? Ogranicz do około 2g/kg masy ciała, wystarczy.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1654 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28737
żeby zapobiec katabolizmowi mięśni, przyspieszyć metabolizm i regeneracje, ogólnie zbyt duża podaż węgli zalewa mnie(szybko łapie mokre kilogramy)
1

Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
300g to sporo.

Jedyne co zrobisz to obciążysz organizm, m.in możesz nadwyrężyć enzymy zaangażowane w syntezę białek. Warto również tutaj wspomnieć, że białko wykazuje najwyższy efekt termiczny pożywienia (TEF) wobec tego taka ilość może w sposób skuteczny ograniczać budowę masy. Dodatkowo 7 posiłków to bardzo kiepskie rozwiązanie w kontekście anabolicznym i nie tylko.

Takashi21
żeby zapobiec katabolizmowi mięśni, przyspieszyć metabolizm i regeneracje, ogólnie zbyt duża podaż węgli zalewa mnie(szybko łapie mokre kilogramy)


Tego nie rozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1654 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28737
to waszym zdaniem jaka ilość białka jest racjonalna ? 2g/kg myślicie ze wystarczy ? co jeszcze jest do poprawy ?
dudee chyba nie musze tłumaczyć tobie ze w diecie redukcyjnej ucinamy kalorie , więc co z tym idzie spada masa mięśniowa (dałem 300g białka po to żeby zminimalizować spadki czystej masy)

Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Chodzi mi bardziej o to, że to nie działa w taki sposób - im więcej białka tym mocniejsze działanie antykataboliczne. Istnieje granica której należy się trzymać, na redukcji zaleca się zwiększyć podaż tego makroskładnika do poziomu 2,3–3,1 g na kg beztłuszczowej masy ciała, niemniej jednak jest to kwestia wysoce indywidualna, zależne w dużej mierze od poziomów poszczególnych hormonów, wielkości deficytu energetycznego, poziomu tkanki tłuszczowej w ustroju, funkcjonowania układu trawiennego, a także od ogólnej objętości i intensywności treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1654 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28737
zdaje sobie z tego sprawę ze to kwestia indywidualna, po swojej obserwacji zauważyłem ze węglowodany w wysokich dawkach podlewają mnie dlatego na poczet węgli dorzuciłem białka i tłuszczy.

Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
To nie węglowodany Cie zalewają, a nadmiar kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33055 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Dudee A po czym poznać że białka jest za dużo dla tej indywidualnej osoby . Tu kolega ma sporo . Czy organizm wysyła jakieś łatwe do wylapanoa sygnały gdy zbyt dużo białka dostaje ?


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-04-03 21:49:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1654 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28737
to chyba normalne ze przy robieniu masy jest dodatni bilans kaloryczny, znam już na tyle swoje ciało ze wiem ze zbyt duża podaż węgli źle wpływa na moją sylwetkę... ale wrócimy do diety chciałbym usłyszeć jakieś konkretne wypowiedzi, bo jak na razie wiem ze jest dużo białka
1

Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
@monkey22 - objawy nadmiaru białka w diecie mogą mieć charakter wielopłaszczyznowy, niemniej jednak mogą wystąpić problemy ze spaniem, zaparcia, bóle głowy, suchość w ustach, a także można doprowadzić do zaburzenia homeostazy ustrojowej i obciążenia wątroby.

@takashi21 - Owszem bowiem w tym przypadku nie można jedynie demonizować węglowodanów, równie dobrze nadprogramowa ilość kalorii może pochodzić w głównej mierze z tłuszczy które notabene stanowią najbardziej skoncentrowane źródło energii, a także wykazują niewielki efekt termiczny .. chodzi o jakość produktów jak i ilość (głównie mowa o składnikach energetycznych).

Dieta - Uszczuplij ilość posiłków do 4-5. Kurczak spożywany przez cały dzień to bardzo kiepski wybór, tak jak i ryba 3 razy w ciągu dnia. Z warzyw jadasz jedynie brokuły? spożywanie ich w nadmiarze może w sposób skuteczny ograniczyć wchłanianie jodu poprzez zawartość goitogrenów.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 75kg

Następny temat

redukcja czy masa

WHEY premium