SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja - dieta i trening dla kobiety - ktos spojrzy fachowym okiem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14905

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
Hej, jestem nowa na forum, ale od pewnego czasu czytam Wasze posty. Prosze o pomoc w diecie i treningu na redukcje. Postaram sie podac wszystkie informacje o sobie, ktore moga byc wazne ( i zgory przepraszam ze ten post bedzie dlugi ale mam sporo pytan i watpliwosci).

MOJ CEL - redukcja tkanki tluszczowej bez "rozbudowy miesni" - chcialabym z 58 spasc do okolo 53-54 kg (kiedys tyle wazylam i wygladalam dobrze) - wiem ze to nie waga jest wazna - teraz nawet nie mam wagi ani centymetra - miernikiem jest lustro (czasem gdzies dorwe wage to sie waze, centymetr wkrotce zdobede i dokonam pomiarow); chodzi mi o uzyskanie i co najwazniejsze utrzymanie szczuplej, kobiecej sylwetki - plaski brzuszek i szczuple, zgrabne nozki (szczuple, nie umiesnione); o piersi sie nie martwie bo i tak mam male - moze i tak powieksze sie zobaczy; teraz nosze rozmiar ubran 38 i nie mieszcze sie w wiekszosc swoich 34 - male 36 :( - chce je nosic z powrotem!

CO JUZ WIEM - przeczytalam bardzo duzo watkow na tym forum, m.in.:
https://www.sfd.pl/CHCESZ_SCHUDNĄĆ_ZAJRZYJ_TU!!!-t158622.html - Laura jestes moją inspiracją i dzięki Tobie uwierzyłam że wymarzona figura jest osiągalna

https://www.sfd.pl/Przydatne_linki_dla_odchudzajacych_sie...-t313254.html
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
https://www.sfd.pl/redukcja_dla_kobiet_by_niunia-sfd-t194384.html
https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html
https://www.sfd.pl/ODPOWIEDŹ_na_Twoje_pytanie_jest_TUTAJ-t191365.html

i generalnie zaczynam sie orientowac co i jak powinno byc, aczkolwiek troche sie gubie.

Moj obecny rozklad dnia:
9 pobudka , sniadanie - platki owsiane z musli i mlekiem
10 - trening (pon-sr-pt) - rozgrzewka, na brzuch i 45 min aeroby
12-13 - lunch - jakis owoc np 2 jablka
kolo 13 - 14 ide do pracy
15-15:30 obiad - jakas zupa lub ryz z miesem - kuchnia tajlandzka
kolo17:30 - 18 podwieczorek - cos slodkiego albo owoce
20 - 21 kolacja - roznie (to co na obiad)
pracuje roznie - przewaznie do 24 czasem dluzej np do 2 czasem krocej np do 22
24 - 2 ide spac -jak pracuje dluzej to pozniej wstaje nastepnego dnia (staram sie spac 8h)

Dodam ze mieszkam w Bangkoku, jjem posilki tajlandzkie (naprawde ostre i pikantne - innych tu nie ma), gotowe w restauracjach, ktorych jest tu pelno - bo
1.nie mam czasu gotowac
2.taniej wychodzi w restauracji niz jak sie gotuje samemu
3.lepiej smakuje
Nie moge liczyc kalorii ani dokladnych proporcji bialka i wegli bo:
1. nie mam wagi ani za duzo czasu (czesto do pracy ide wczesniej np jak nie cwicze to ide kolo 12)
2.na wiekszosci produktow (99%) napisane jest tylko po tajlandzku - nic nie rozumiem, w tym na 90% z tego nie ma umieszczonych wartosci odzywczych;
a produkty europejskie sa 5 razy drozsze - nie oplaca sie kupowac
3.jesli jjem w restauracjach to ciezko mi powiedziec ile gram czego znajduje sie w posilku

MOJ NOWY TRENING I DIETA - prosze o ocene i odpowiedz na pytania - zeby latwiej bylo to umieszcze wszystko w podpunktach:

A. DIETA
Sniadanie - platki owsiane lub musli z mlekiem + danone activia (zaczelam pic bo mialam brzuch jak balon nawet po wypiciu szklanki wody; activia pomogla)
Lunch - owoce
Obiad - zupa (tu nie sa takie zupy jak u nas - wiekszosc jest na bazie mleka kokosowego do tego kupa warzyw i kurczak lub krewetki + osobno podany ryz; sa tez zupy - warzywa + mieso - nietluste np z makaronem) lub jakies danie np ryz odsmazany z kurczakiem i warzywami, krewetki w ciescie, ryz z jakims miesem itp do tego jakas salatka (niestety wszedzie podawanyu jest ryz bialy albo klejacy - wiem ze lepszy bylby brazowy, ale coz)
podwieczorek - jogurt lub batonik albo jakies orzeszki, albo salatka
kolacja - mieso z salatka
napoje: staram sie ywpijac 2 litry wody mineralnej nie gazowanej i minimum 1 zielona herbate dziennie - czarnej nie lubie; czasem kawa jak jestem zmeczona lub senna)

1.Generalnie co jest dobre co jest zle? postaram siew miare mozliwosci wzorowac np na diecie Laury, ale nie wszystko moge jesc jak ona - niektorych rzeczy tu nie ma
2.Na lunch chetnie jadlabym kanapke ale tu nie ma brazowego chleba, nawet bialy ciezko dostac - jest tylko slodka bulka tostowa; czym moge zastapic lunch?
czy jajecznica z pomidorem bylaby dobra? (jest to posilek potreningowy)
3.chodze spac pozno, czy powinnam cos jeszcze jesc przed snem?
4. odczekuje godzine (niecala) po posilku zanim zaczynam trening - wczesniej cwiczylam na czczo ale wyczytalam ze to nie zdrowo,
wykonuje trening domatora (patrz nizej)+ aeroby na paszynach - razem z rozgrzewka ok 1,5 - 2h - czy lepiej byloby cwiczyc na czczo w moim przypadku (pozno chodze spac i nie mam sily wstac wczesniej zeby zjesc ani czasu odczekiwac dluzej po posilku)
czyli wtedy pierwszym posilkiem bylby lunch - jak to widicie?
5.Czy moge na kolacje jesc ryby z puszki np tunczyka bo w tych restauracjach kolo mojego biura nie ma dobrych ryb a kurczak caly czas albo krewetki to sie przejada - a nie mam duzo czasu zeby wyskoczyc gdzies dalej do restauracji; czy puszki sa ok?
6. lubie produkty sojowe - czy bylyby dobre na kolacje np mleko sojowe albo serek sojowy?
7. czy to prawda ze produktow mlecznych nie nalezy jjesc na noc bo u kobiet odklada sie to w postaci cellulitu?
8.Picie przed i po posilkach - czy to prawda ze rozrzedza soki zoladkowe i utrudnia trawienie? Jak wstaje to wypijam 2 szkl wody - nie mam czasu czekac pol godziny na sniadanie czyba ze pojde cwiczyc na czczo to wtedy tak, czasem zarcie jest takie ostre ze nie da sie nie popijac; czy to popijanie bardzo szkodzi i ile powinnam odczekiwac przed i po posilku?
9.jak juz osiagne wymarzona figure to wtedy moge jesc wszystko (nie rzucajac sie oczywiscie?) kiedys jadlam wszystko, nie cwiczylam i nie tylam - chcialabym znowu jesc wszystko bez ograniczen i cwiczyc i nie tyc; czy caly czas trzeba bedzi trzymac ta diete?

B. TRENING
wkleje 2 linki z zestawami ktore chcialabym stosowac - moja kolezanka stosowala oba i uzyskala fantastyczne rezultaty:
http://wdziek.info/cwiczenia_na_plaski_brzuch.html
http://wdziek.info/cwiczenia_na_nogi_i_posladki.html
do tego http://wdziek.info/automasaz.html

Moj plan jest taki: stosowac te zestawy przez 5 tygodni - 6 razy w tygodniu ( w niedziele odpoczynek) - (treningi rozpisane sa na 4 tygodnie ale gdy cwiczy sie codziennie - ja zostawiam jeden dzien na regeneracje)
Oczywiscie kazdy trening rozpoczynam rozgrzewka (ta ktora znalazlam na tej stronie - wlacznie ze stretchingiem calego ciala - rozgrzewka okolo 15-20min)
Pozniej trening na brzuch a potem na nogi (w bardziej zaawansowanych dniach zajmie to okolo 25-30 minut kazdy)
Do tego w pon, sr i pt zaraz po tych cwiczeniach trening aerobowy na maszynach 45minut (65-75%Hrmax) z 5minutowym wprowadzeniem i 5 minut na koncu wolne zakonczenie - zeby miesnie powoli ostygly
We wtorki i czwartki po tych cwiczeniach chce dolozyc hiit - duzo sie o nim naczytalam na tym forum i mysle ze warto (zaczne od 10min)
Automasaz pon-pt 3 tygodnie (tydzien przerwy na okres) i moze znowu powtorze

10. wiem ze to nie sa typowe cwiczenia silowe takie jak na maszynach ale chce sprobowac mysle ze dadza rezultaty - co o nich myslicie? i again - moge na czczo czy lepiej sniadanie i za 45 min cwiczenia?
11. czy nie przesadzilam z iloscia cwiczen w sumie (z aerobami i hiitem)? nie chce spowolnic metabolizmu a czytalam w ktoryms watku ze jak sie za duzo cwiczy to moze to przyniesc odwrotne rezultaty
12. aeroby wykonuje na roznych maszynach - mam tu mini - silownie (w budynku w ktorym mieszkam): rowerek normalny, rowerek taki z krzeselkiem (duzo wygodniejszy :), orbitrek, bieżnia
czy powinnam cwiczyc na jednej maszynie czy moge wybierac w zaleznosci na co mam ochote?
c\zy lepiej tak ze np pon-bieznia, sroda - orbitrek - pt jeden z dwoch rowerkow do wyboru
jak lepiej?
13. czy rowerek nie rozwinie za bardzo miesni nad kolanem? (chce mies smukle nogi - jak kmodelka)
14. czy hiit najlepiej zawsze na biezni czy tez na roznych maszynach?

po tych 5tyg zobacze rezultaty i moze potem zrobie 6weidera i trening na talie osy (tez z tamtej stronki rozpisany), moze jakies cwiczenia na maszynie (mam tu atlas, laweczke do brzuszkow, laweczke skosna i prosta i hantle 1-10 kg) - widzialam w atlasie cwiczen niektore moge wykonywac, niestety tylko do tych maszyn mam dostep co napisalam; moze zrobie trening super dunks, a moze cos nowego nie wiem jeszcze - pewnie sie Was poradze, ale tu pytanie:

15. jak np osiagne plaski brzuch czy szczuple nogi to potem dla podtrzymania efektu ile razy w tyg trzenba cwiczyc dana grupe miesni i ile razy aeroby?
lubie zmiany, moze dorzuce pilatesa lub basen (mam tu basen ale na razie na wszystko nie starczy mi czasu;)
16.jak zaczynam nowy trening (logicznie na poczatku mniej powtorzen) - to uzyskane wczesniej efekty za pomoca innego treningu nie znikna? np akoncze trte 5 tygodni tego treningu jaki napisalam i zaczne na talie osy i na biust - to wtedy powinnam np dodatkowo raz w tyg cwiczyc nogi czy jak?
17.gdybym zaczelam callanetics lub aerobik lub cos innego to wtedy zmniejszami ilosc aerobow czy silowych?
18. a co jak wyjezdzam na wakacje - co powinnam robic zeby nie zaprzepascic efektu? wystarczy np samo bieganie 3 x w tyg i stretching? jakies sugestie?

C. INNE
19. jak czesto powinnam korzystac z sauny?
20. mam kupione suplementy treca - thermo fat burner (120 caps), cla (2x 100caps) i cla + green tea (90 caps) - czy moge je zaczac brac czy najpierw zaczac trening a pozniej dolozyc suplementy?
czy tak byloby dobrze?:
Fat Burner - 40 dni 3 kaps dziennie
dni treningowe (czyli pon-pt) 2 tabletki na czczo (jesli mowiczie ze moge cwiczyc na czczo) i na trening, a potem jedna tabl 30min przed obiadem
sobota, niedziela - po jednej tabl okolo 30 min przed posilkiem w rownych odstepach czasu
Cla - 4 kaps dziennie (2 razy po jednej i 1 raz dwie) - czy wiecej? na opakowaniu jest napisane 3x dziennie 1-2 kapsulki

a potem przerwa i moze po miesiaca cla + graan tea 3X dziennie po 1kaps
- czy lepiej nie robic przerwy?

21. czy suplementy te przyspiesza metabolizm? czy nie zaczne tyc jak je odstawie?


Uuu wiem ze ten post jest troiche dluuugi ale chcialam dokladnie wszystko napisac.
Bardzo prosze o zerkniecie, ocene, ewentualne poprawki no i odpowiedz na pytania.Bo chcialabym zeby moj wysilek nie poszedl na marne :)
Z gory dziekuje







Płeć: Kobieta

Wiek: 21

Waga: 58 - 60 kg

Wzrost: 169 cm

Obwód klatki: ?

Obwód ramienia: ?

Obwód talii: ?

Obwód uda: ?

Obwód łydki: ?

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ?

Aktywność w ciągu dnia: praca siedzaca przy komputerze

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: aeroby 3x w tyg,
trening na brzuch 3 - 4 x w tyg
- ale mam nowy plan - prosze o ocene i pomoc


Odżywianie: wczesniej zadnych problemow jadlam wszystko, nawet duzo slodyczy, nie cwiczylam i nie tylam;
po wyjezdzie do UK zaczelam tyc - okolo 10 kg w ciagu 8 miesiecy;
dieta kopenhaska - zero sukcesu - chwilowy spadek 2-3 kg;
glodowka owocowo-warzywna 5 tygodni - spadek 10 kg
- po 1-2 miesiacach efekt jojo;
- ostatnio jeszcze jedna taka glodowka przez 4 tygodnie - schudlam 4 kg - waga stoi w miejscu (narazie, aczkolwiek nie wykluczam jojo),
teraz jjem wszystko


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma

Stan zdrowia: alergia - pokrzywka na tle nerwowym i na zmiane temperatur - troche przeszkadza "estetycznie" ale to kwestja akceptacji i przyzwyczajenia

Preferowane formy aktywności fizycznej: moge cwiczyc nawet codziennie rano - do 2,5h;
nie bardzo mam czas na oddzielanie aerobow potem jedzenie, odczekanie i cwiczenie po posilku, mam ok 2,5h na calosc


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: zadne

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: mam kupione treca:thermo fat burner 120kaps, cla 2x 100 kaps i cla + green tea 90 kaps - kupione juz dawno ale nie stosowane

Stosowane wcześniej diety: kopenhaska, 2 glodowki owocowo-warzywne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
Aha zapomnialam dodac ze ta dlodowke owocowo - warzywna stosowalam jako diete oczyszczajaca organizm z toksyn, chcialam teraz raz w tygodniu stosowac taka diete (jeden dzien w tygodniu jesc tylko warzywa i kwasne owoce (o niskim IG - grajfruty, jablka) zero przypraw, tylko woda i zielona herbata) - ale zwatpilam bo czytalam na tym forum ze takie glodowni nie maja sensu
wiec dorzucam 2 pytania:
22.czy jeden dzien w tygodniu takiej diety pomoze czy wplynie negatywnie - spowolni/rozleguluje metabolizm
23. jakies inne skuteczne metody oczyszczajace organizm? znacie?

aha i jeszcze jedno - w kilku postach wiadzialam opinie, ze na nogi skuteczny jest trening dj vallis, jednak nie moge znalesc postu ani linka z opisem treningu i cwiczen
24. czy moze ktos wrzucic linka do opisu tych cwiczen?

no to chyba wszystko - wiem ze niektore pytania sa troche dziwne no ale im wiecej czytam o treningach i dietach tym wieksze mam watpliwosci - jest duza rozbieznosc opinii i powstaje metlik w glowie; dlatego napisalam wszystko, co chcialabykm wiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
nikt mi nie pomoze? czyli mam sobie radzic sama :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Jak to przeczytałam ten post to spadłam z fotela;P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Tutaj jest pełno diet , to co Ty jesz to nie wygląda dobrze... Ale to tylko moje skromne zdanie:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 69
zwątpiłam w połowie czytania tego postu, ale już mogę coś na ten temat powiedzieć.
przede wszystkim- twoja dieta- ZA DUŻO JESZ! za dużo masz tych posiłków.Ponadto, pewnie wiele tych potraw (jak sama wspominasz, jesz w miejscu pracy lub restauracji) jest smażonych. Potem jeszcze podwieczorek-coś słodkiego. I ty masz jeszcze spust żeby zjeść kolacje typu -znowu jakieś mięso z sałatką?
Jeśli trenujesz i chcesz schudnąć, postaraj się ujemny bilans kaloryczny.
Co jeszcze mogę dodać.... Sauna- zależy jaka. Jeśli tradycyjna, parowa-1 do max 2 x tyg, jeśli infrared to częściej, naljepiej po niezbyt męczących ćwiczeniach w celu uzupełnienia treningu. Przy czym pamiętaj,żeby nie korzystać z sauny po jedzeniu i zanim się nie wypróżnisz. Obowiązkowo oczywiście uzupełnij płyny.
Moim zdaniem, powinnaś też więcej spać. Jeśli w twoim przypadku to takie trudne, to jak wrócisz do domu, to nie myśl już o kolacji tylko porozciągaj się trochę, napij się herbaty przed snem(oczywiście bez cukru).
coż jeszcze,-jeśli chodzi o wszystkie twoje wątpliwości dotyczące różnych sfer, najlepiej poszperaj w internecie i sama wyciągnij wnioski, wszak nie znajdziesz jednej i tej samej odpowiedzi. Pozdrawiam, i życzę sukcesów!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50471
za dużo masz tych posiłków.
Bzdura nr 1. Ona ja zaledwie 5-6 posiłków. Polecane jest właśnie 5-8 posiłków dziennie.
Jeśli w twoim przypadku to takie trudne, to jak wrócisz do domu, to nie myśl już o kolacji
Bzdura nr 2. Przy redukcji posiłek przed snem odgrywa ważną rolę. Ale oczywiście posiłek ten powinien być lekki i dostarczać wolno trawionego białka. Herbata takich właściwości nie posiada, posiłkiem również nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50471
Dodam ze mieszkam w Bangkoku, jjem posilki tajlandzkie (naprawde ostre i pikantne - innych tu nie ma),
Tajskie, Tajskie;) Mieszkasz w Tajlandii, więc pewnie wiesz, że mieszkańcy tego kraju to Tajowie:P Wiem, że się czepiam ale mam znajomych, którzy również często przebywają w Tajlandii. Co do potraw z restauracji to niestety, ale są one w przeważającej większości przygotowywane w niehigieniczny i niezdrowy sposób. Znajomi po swoich przygodach z restauracjami przygotowują całe jedzenie sami.

Sniadanie - platki owsiane lub musli z mlekiem + danone activia (zaczelam pic bo mialam brzuch jak balon nawet po wypiciu szklanki wody; activia pomogla)
Wersja z płatkami owsiany znacznie korzystniejsza. Ale brakuje mi tu zdrowych tłuszczy oraz warzyw.
Lunch - owoce
Owoce to nie posiłek a dodatek do niego.
Obiad - zupa (tu nie sa takie zupy jak u nas - wiekszosc jest na bazie mleka kokosowego do tego kupa warzyw i kurczak lub krewetki + osobno podany ryz; sa tez zupy - warzywa + mieso - nietluste np z makaronem) lub jakies danie np ryz odsmazany z kurczakiem i warzywami, krewetki w ciescie, ryz z jakims miesem itp do tego jakas salatka (niestety wszedzie podawanyu jest ryz bialy albo klejacy - wiem ze lepszy bylby brazowy, ale coz)
Znając kuchnię tajską z autopsji. Znajomi co jakiś czas do Polski na wakacje przywożą swoich znajomych z Tajlandii (żona kuzyna jest również Tajką) wiem, że potrawy są zdrowe, nietłuste, smaczne i bardzo odżywcze. Ale jest jeden warunek. Trzeba je zobić samemu. Te serwowane w barach i restauracja pierwszej jakości nie są. Ogólnie taki tajski obiadek jest w porządku.
podwieczorek - jogurt lub batonik albo jakies orzeszki, albo salatka
Orzechy oki - to zdrowe tłuszcze. Ale warto dołożyć jakieś źródło białka.
kolacja - mieso z salatka
Mięsko ok, sałatke bym wywalił bo długo zalega w żołądku. A on powinien być jak najmniej obciążony podczas snu.
napoje: staram sie ywpijac 2 litry wody mineralnej nie gazowanej i minimum 1 zielona herbate dziennie - czarnej nie lubie; czasem kawa jak jestem zmeczona lub senna)
Biorąc pod uwagę klimat Tajlandii można by było pić nawet więcej. Herbat można pić sporo, one nie mają żadnych kalorii. Ja dziennie wypijam 5-6 herbat.
Zaraz dopiszę resztę. Muszę coś zjeść:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Na jakie licho robicie te wykopaliska?

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50471
2.Na lunch chetnie jadlabym kanapke ale tu nie ma brazowego chleba, nawet bialy ciezko dostac - jest tylko slodka bulka tostowa; czym moge zastapic lunch?

Lunch ma za zadanie nie dopuścić do zwolnienia metabolizmu, który został podkręcony śniadaniem. Musisz dostarczyć źródło białka, trochę tłuszczu i węgli. Np kawałek mięsa, troszkę ryżu i np oliwy.
3.chodze spac pozno, czy powinnam cos jeszcze jesc przed snem?
Najlepiej coś z białkem kazeinowym? Macie tam pewnie jakieś twarogi, sery coś na ten kształt.
4. odczekuje godzine (niecala) po posilku zanim zaczynam trening - wczesniej cwiczylam na czczo ale wyczytalam ze to nie zdrowo,
wykonuje trening domatora (patrz nizej)+ aeroby na paszynach - razem z rozgrzewka ok 1,5 - 2h - czy lepiej byloby cwiczyc na czczo w moim przypadku (pozno chodze spac i nie mam sily wstac wczesniej zeby zjesc ani czasu odczekiwac dluzej po posilku)
czyli wtedy pierwszym posilkiem bylby lunch - jak to widicie?

Nie powinno się ćwiczyć na czczo, gdyż pogłębia się katabolizm nocny i palisz mięśnie, co skutkuje zmniejszeniem zapotrzebowania kalorycznego, zwolnienia metabolizmu i odkładania się tkanki tłuszczowej.
5.Czy moge na kolacje jesc ryby z puszki np tunczyka bo w tych restauracjach kolo mojego biura nie ma dobrych ryb a kurczak caly czas albo krewetki to sie przejada - a nie mam duzo czasu zeby wyskoczyc gdzies dalej do restauracji; czy puszki sa ok?
Puszki ok, ale zależy w czym te rybki są. Najlepiej byłyby w samej wodzie. Ja w Polsce kupuję właśnie takie rybki z Tajlandii, które są w sosie sojowym. To znacznie lepsze rozwiązanie niż w oleju. Ale jeśli są w wodzie, to takie najlepsze.

6. lubie produkty sojowe - czy bylyby dobre na kolacje np mleko sojowe albo serek sojowy?
Soja może być dobrym uzupełnieniem diety w białko. Co prawda nie powinno być to podstawowe źródło białka, ale nie ma większych przeciwwskazań do spożywania takich produktów.
7. czy to prawda ze produktow mlecznych nie nalezy jjesc na noc bo u kobiet odklada sie to w postaci cellulitu?
Wiele zależy od organizmu. Wiele osób ma problemy żołądkowe, ja np nie mam i mi to nie przeszkadza.
8.Picie przed i po posilkach - czy to prawda ze rozrzedza soki zoladkowe i utrudnia trawienie? Jak wstaje to wypijam 2 szkl wody - nie mam czasu czekac pol godziny na sniadanie czyba ze pojde cwiczyc na czczo to wtedy tak, czasem zarcie jest takie ostre ze nie da sie nie popijac; czy to popijanie bardzo szkodzi i ile powinnam odczekiwac przed i po posilku?
Trochę prawdy w tym jest. Nie powinno się popijać w trakcie posiłków. Ja tak właśnie robię.
9.jak juz osiagne wymarzona figure to wtedy moge jesc wszystko (nie rzucajac sie oczywiscie?) kiedys jadlam wszystko, nie cwiczylam i nie tylam - chcialabym znowu jesc wszystko bez ograniczen i cwiczyc i nie tyc; czy caly czas trzeba bedzi trzymac ta diete?
Trzeba po prostu spożywać odpowiednie ilości zgodne ze swoim zapotrzebowaniem i tyć się nie będzie. Oczywiście potem tego już się nawet nie rozpisuje bo nabiera się zdrowego nawyku żywienia. I wie co i kiedy powinno się jeść i w jakich ilościach. Jeść bez ograniczeń nie wolno. Wraz z wiekiem u ludzi maleją zdolności "przerobowe" organów. Chyba prawie każdy miał w swoim życiu taki okres, że jadł co i ile chciał i nie tył. Ale to się kończy. Po diecie będziesz miała już tak wyrobione nawyki, że będziesz jeść tyle ile potrzebujesz
Nie zauważyłem daty postu:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
Tak, data juz troche stara jest i dawno mnie tu nie było ale dziękuję za pomoc.
Jakos sobie radzę także juz jest duzo lepiej z moim chudnięciem - powoli do pewnych rzeczy dochodzi się samemu :)
Acha i sorki za to "tajlandzkie" ale Ci tajowie to same głąby więc coś się musiało udzielić ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa - zarys diety.

Następny temat

Ocena Diety

Wiecej