SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

redukcja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1101

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 19 lat Na forum 249 dni Przeczytanych tematów 596
Cześć. Chciałem zrzucić parę zbędnych kilogramów i nieco poprawić swoją sylwetkę (nie chciałbym wyglądać jak góra mięśni). Chciałbym prowadzić treningi 3 razy w tygodniu ale kompletnie nie wiem jak i od czego zacząć. Pół roku temu chodziłem przez 2 miesiące na siłownie ale wykonywałem tam jedynie proste cwiczenia na urządzeniach np. na bieżni czy z hantelkami. Będe ograniczał przyswajane kalorię. Czy mógłby mi ktoś rozpisać jakiś trening? Najlepiej ze szczegółami, jestem totalnie zielony w tej dziedzinie :/

Waga : 82kg

Wzrost : 176,5cm

Cel treningowy : zrzucić pare kilo i poprawić sylwetkę

Staż treningowy na siłowni : 2 miesiące w wakacje 2017

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : silownia

Dieta : po prostu ograniczenie spozywanych kalorii

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : -

Ostatnio przerabiany plan: -

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie mam pojęcia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3206 Napisanych postów 41746 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 321745
Zastosuj zwykłe FBW, które znajdziesz w temacie PIERWSZY ROK TRENINGÓW.

Jednak kluczowa w okresie odchudzania jest prawidłowa dieta. Dobrze jakbyś jednak obliczył swoje zapotrzebowanie kaloryczne i jadł odpowiedią ilość.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 19 lat Na forum 249 dni Przeczytanych tematów 596
ronie220
Zastosuj zwykłe FBW, które znajdziesz w temacie PIERWSZY ROK TRENINGÓW.

Jednak kluczowa w okresie odchudzania jest prawidłowa dieta. Dobrze jakbyś jednak obliczył swoje zapotrzebowanie kaloryczne i jadł odpowiedią ilość.

Obliczyłem juz moje zapotrzebowanie na kalorie, gdzieś tutaj na forum wyczytalem, ze powinienem zmniejszyc kalorie o 15-20%, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3206 Napisanych postów 41746 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 321745
Odejmij 200-300kcal na start i obserwuj czy waga/obwód pasa będą spadać. Pomoga w tym cotygodniowe pomiary na czczo.

Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ronie220
Odejmij 200-300kcal na start i obserwuj czy waga/obwód pasa będą spadać. Pomoga w tym cotygodniowe pomiary na czczo.

Może to głupio zabrzmi, ale po jakim czasie moglbym sie spodziewac efektów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Po 1-2 tygodniu tak naprawdę powinieneś już zrzucić te 05-1kg i z obwodu pasa.

Nowy blog:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
w sumie mam jeszcze jedno pytanie: w domu mam gryf łamany i ciężarki do niego (2x5kg i 2x10kg). Da radę zamienić zwykłą sztangę z tym gryfem do fbw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Nie zrobisz niestety każdego ćwiczenia z gryfem łamanym.

Nowy blog:

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena treningu na mase dla poczatkujacego ile powtorzeni i seri