SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ramiona

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moj problem to chude ramiona. Cwicze je raz w tygodniu: w poniedzialek triceps z klata, w piatek biceps z plecami. Inne partie miesniowe zostaja mi na srode i sobote. Czy powinienem cwiczyc ramiona dwa razy w tygodniu? Czytalem, ze biceps i triceps regeneruja sie juz po 2-3 dniach, a ja mam jeszcze wtorek i czwartek wolne. Cwicze od roku, i zarowno na biceps jak i na triceps wykonuje 3 cwiczenia po 4x8. Pomozcie!

"Uważni nigdy nie umierają. Nieuważni już są martwi."
Dhammapada
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3338 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15112
To, że się regeneruje po 2-3 dniach, to prawda, możesz spróbować ćwiczyć 2 razy w tygodniu. Ewentualnie spróbuj na jednym treningu robić biceps z tricepsem. Albo za długo jedziesz ten sam zestaw ćwiczeń, może czas coś zmienić.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
falcone ma rację, powinieneś zmienić ćwiczenia (jeśli tego nie robisz). Spróbuj zmniejszyć ilość serii, tj. wykonuj 6-8 serii na biceps i 6-8 serii na triceps przez powiedzmy 3-4 tygodnie, później znów zwiększ ilość serii do dotychczasowych 12 serii, a na końcu zrób sobie dwutygodniowy odpoczynek od treningu ramion. Powinno pomóc

P.S. nie zapomnij o jedzeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1821 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7849
Piszesz tak: "Cwicze je raz w tygodniu: w poniedzialek triceps z klata, w piatek biceps z plecami" no i jak ja dobrze licze to są dwa dni... hmm coś nie tak.

Aaaa co sie bede podpisywał...

--------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
często widzę jak ktoś ćwiczy...

to, że machasz ciężarkami nie oznacza, że coś urośnie...
jak to mówią u mnie w siłowni: możesz długo *********** l i ć, ale nie zawsze zadowolić...

zobacz, czy w twoim treningu poświęcasz czas na machanie, czy na ćwiczenie. Pamiętaj, że ruch powinien być wykonany poprawnie, od rozluźnienia, do pełnego spięcia i przytrzymania przez sekundę. Musisz myśleć, o tym, że mięśnie Ci rosną. WSłaściwe pozytywne nastawienie do ćwiczenia, może przynieść rezultat, ponieważ zamiast gadać z kumplem wczuwasz się w rytm swego ciała...

to jak u ciebie to wygląda?

na pewno musisz wiele zmienić, nie???

Pozdrowienia...

www.dyq.republika.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dyg ma swieta racje, masz podnosic a nie machac ciezarem.
Zreszta robiac 12 serii na biceps nie mozesz tego robic prawidlowo, sorry ale jak ktos potrzebuje 12 serii 8 powtorzeniowych to znaczy ze nie potrafi trenowac.
Wybierz dwa cwiczenia i zrob 2-3 serie - to wystarczy, byc moze nawet bedzie za duzo.

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
bst moglbys napisac przykladowy trening HIT dla czlowieka co trenuje okolo roku. chcialbym sie temu przyjrzec dokladnie, a na glownej stronie nie wyszczegolniali takich treningow. z gory dzieki
p.s.trenujesz nadal HITem czy robisz mala ilosc serii normalnym treningiem?

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Swego czasu mialem podobny problem. Sprobowalem cwiczyc rece 2 razy w tygodniu ale niewiele pomoglo. Poprosilem wiec o rade i jedna z nich okazala sie zbawienna. mianowicie poswiecilem jeden dzien w tygodniu na trening rak (biceps,triceps,przedramie). Zmniejszylem liczbe seri na treningu do 7-8 i wykonywalem jedynie 2 cwiczenia. Na biceps cwiczylem na modlitewniku sztangielki i sztanga skupiajac sie na tym aby technika ruch byla jak najlepsza. Na tricepsa wybralem francuskie wyciskanie w lezeniu i linki. Efekty byly natychmiastowe, w pol roku przybylo mi 4 cm i duzo,duzo sily w ramionach. Zycze powodzenia i jeszcze wiekszych przyrostow

A great flame follows a little spark.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie trenuj ramion za często bo może i regenerują się szybko
ale biorą też udział w ćwiczeniach na inne partie mięśni
i może się okazać że je przetrenowujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przede wszystkim - dzieki za odzew. Madmax - powiedzialem, ze ramiona cwicze raz w tygodniu, a nie, ze jednego dnia. Teraz z kolei juz nie wiem, czy cwiczyc czesciej, czy nie, gdyz na forum, jak zwykle, co czlowiek, to inna opinia! ;) A biceps i triceps cwiczylem kiedys jednego dnia (tez po 12 serii) i bylo git. Tyle, ze wtedy robilem, tez raz w tygodniu, klate i plecy jednego dnia, co odradzil mi pewien pakier z mojej silki. Ale np. cwiczenie lydek dwa razy w tygodniu daje mi wyrazne rezultaty, to moze sprobowac robic ramiona czesciej z mniejsza iloscia serii? Uklon w strone dyq'a za jego rade - masz racje, nie zawsze dbam o technike, ale zmniejsze ciezar i sie przyloze :) Ale za to cwiczenia zmieniam, bo nie lubie monotonii... No i co z tym HIT'em? Co to takiego? Pozdrawiam.

"Uważni nigdy nie umierają. Nieuważni już są martwi."
Dhammapada
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Panowie oto masci na ROZSTEPY...

Następny temat

Podciąganie na drążku-rozwijanie masywnych pleców

WHEY premium