SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanko o tortille

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
siema.

nie znam się kompletnie na takich sprawach, więc muszę zapytać

czy tortille wyjdą jako tako z mąki kokosowej? poszukiwałem jakiś info w necie, ale nie natknąłem się na żaden przepis z użyciem takiej właśnie mąki. widziałem np. połączenia ryżowej z kukurydzianą, ale mnie właśnie interesuje kokosowa da radę?

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Nie sądze, jak już to z dodatkiem mąki kokosowej w niewielkim stopniu . Mąka kokosowa to nic innego jak sproszkowany odtłuszczony i pozbawiony wody kokos, nie klei się , więc nie uzyskasz konsystencji placka bez użycia np. jaja - a tego się w tortillach nie używa..

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
dobra zadam teraz dwa, może wyjątkowo głupie pytania, ale nigdy z produktem jakim jest mąka nie miałem zbytnio do czynienia w kuchni

1. to w takim razie czy z samej ryżowej by wyszło? widziałem, jak już wspomniałem, tylko przepisy mieszane jak ryżowa+kukurydziana , ryżowa+gryczana
2. czy "wypiek" z mąki gryczanej będzie w smaku podobny do zwykłej ugotowanej kaszy gryczanej?

edit: i jeszcze 3 pytanko: w przepisach na tortille jest delikatny dodatek oleju. czy on też ma jakiekolwiek znaczenie w przepisie? może być dowolny jaki chce, czy musi być jakiś konkretny? PS. coś czuję, że to pytanie jest wyjątkowo głupie haha


Zmieniony przez - stojeden w dniu 2017-01-06 20:26:57

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241156
Ostatnio robiłam z samej maki ryzowej plus woda i niestety, ale trotile były bardzo kruche tzn łamały się, także można zrobić ale trzeba się liczyć z tym, że będzie się to trochę rozwalać. Można też spróbować zmieszać mąkę ryżowa ze skrobia ziemniaczana wtedy powinny być bardziej elastyczne. Wypieki z mąki gryczanej mają charakterystyczny gryczany posmak, jeszcze zależy to od tego jaki jest to rodzaj mąki gryczanej. Co do oleju to pewnie dlatego, żeby placki nie przywieraniu do patelni w trakcie smażenia. Myśl, se rodzaj nie ma tutaj dużego znaczenia jeżeli chodzi o kwestie smakowe. Ja dodawałam ostatnio oliwy z oliwek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Kiedyś próbowałem robić tortille ze zwykłej pszennej itd i kupa roboty, a efekt końcowy wylądował w koszu. A zabawa jeszcze z innymi cięższymi mąkami w obróbce to już może być nie lada wyczyn jak nie miałeś wcześniej z mąką do czynienia

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11977
georgu
Kiedyś próbowałem robić tortille ze zwykłej pszennej itd i kupa roboty, a efekt końcowy wylądował w koszu. A zabawa jeszcze z innymi cięższymi mąkami w obróbce to już może być nie lada wyczyn jak nie miałeś wcześniej z mąką do czynienia


A to dziwne. Ja nigdy nie miałem z tym problemu, a roboty też nie ma dużo. Podrzucę od razu przepis, bo szczerze nie wiem, jakiego Ty używałeś.

Na 16 małych/8 dużych:
3 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka soli
1/3 szklanki oleju/oliwy
1 szklanka bardzo ciepłej wody (nie wrzącej)
ewentualnie zioła/inne przyprawy, wedle życzenia

To wszystko dokładnie wyrabiam w misie, przykrywam folią/ściereczką i na 30 minut w ciepłe miejsce. Potem dzielę na porcje i jeszcze raz w ciepłe miejsce, bez przykrycia tym razem. Potem wystarczy dokładnie rozwałkować bardzo cienko na powierzchni pokrytej mąką i na bardzo rozgrzaną patelnię bez oleju. Minuta z jednej, przerzucenie na drugą, 30s i znowu przerzucenie na stronę pierwotną.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
georgu
Kiedyś próbowałem robić tortille ze zwykłej pszennej itd i kupa roboty, a efekt końcowy wylądował w koszu. A zabawa jeszcze z innymi cięższymi mąkami w obróbce to już może być nie lada wyczyn jak nie miałeś wcześniej z mąką do czynienia


no właśnie kurde jak patrzę na przepisy to każdy wygląda tak samo i wydają się one cholernie proste. połączyć mąkę z ciepłą wodą, odrobinę oleju i wyrobić ciasto rękami, po czym zostawił pod przykryciem na kilka minut, a następnie uformować sobie tortille i na kilkadziesiąt sekund na patelnię... przepis wydaje się mało wymagający...

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI :) spróbuję pokombinować z miksem ryżowej + gryczanej pewnie w proporcjach 70/30 a nawet 80/20 bo mimo wszystko nie przepadam za smakiem gryki
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94087 Napisanych postów 363925 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667564
Nalesniki z ryzowej mi sie lamaly.tortille kupuje gotowe .

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
czyli widzę, że po prostu trzeba to zrobić metodą prób i błędów.

ps. nie chce kupnych, ja jestem zwichrowany na pkt dietetycznym, tak więc do mojego przewodu pokarmowego trafia tylko to, co sam przygotuje

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1118 Napisanych postów 3767 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68320
Sekretem kleistości ciasta na tortille jest po prostu gluten - dlatego robi się je z mąki pszennej. Inne będą się kruszyć, jeśli nie zastosuje się odpowiednich dodatków. Może być ewentualnie mąka orkiszowa.
Dodatek tłuszczu do wypieków nieco poprawia konsystencję, smak (ciasto nie jest tak suche) i sprzyja ładnemu, równomiernemu, rumienieniu się - bo przecież piecze się je bez tłuszczu.
Ja bym proponowała robić próby z mąki pszennej, względnie z małym dodatkiem (20-30% ) jakiejś innej, o niskiej zawartości glutenu. Ewentualnie j.w. napisała Malinowa - dodać do mąki o małej zawartości glutenu mąkę ziemniaczaną czy białka jaj (całe jajka) - aby placek po upieczeniu się nie rozsypywał.
Tłuszcz może być dowolny, jaki lubisz i jaki nadaje się do smażenia - widziałam przepisy na tortille np. na bazie smalcu... Tłuszcze "zastygające" w temperaturze pokojowej (masło, olej koko) dadzą prawdopodobnie sztywniejsze, mniej podatne na zginanie i bardziej kruche placki, a płynny olej - miększe, bardziej elastyczne.
W necie są video instrukcje z przepisami, może tam coś ciekawego wyszukasz - jeśli nie chcesz pszenicy, to może pod hasłem "bezglutenowa tortilla" coś będzie.
Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
dobra zakupiłem już mąkę ryżową i orkiszową, bo nie było gryczanej, ani żytniej. tak więc niebawem będą próby zrobienia tych tortilli po raz pierwszy. myślę, że dodam jedno całe jajko do ciasta plus trochę oleju rzepakowego, skoro mówisz że od kokosa będzie bardziej sztywne

PS. w mojej diecie nie ma miejsca na pszenice

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tatar + awokado

Następny temat

placek do tortilli, przepis

WHEY premium