Temat został odczytany 10474 razy

pytanie o drozdze

zgłoś naruszenie
  • wrest
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 604
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 2468
  • Trenuje: dłuuugo juz....
mam takie pytanko. otoz caly czas pije drozdze na mleku z dodatkiem cukru. i pomagaja. ale jak czytam na sfd o piciu drozdzy to wszyscy pisza o piciu ich z woda a o dodatku cukru nic nie ma. wiec czy ja je dobrze przygotowuje? czy na samej wodzie tez beda pomagac??

1107431790000
zgłoś naruszenie
  • VeRtO
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 206
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 2799
Hmmm ciezko powiedzieć. Skoro na mleku pomagają to na wodzie tez powinny. Ale skoro nie ma przeciwskazań do brania ich z mlekiem to bierz z mlekiem. Ps. A na co je bierzesz? na cere?
You can't stop us !!!
1107469678000
zgłoś naruszenie
  • wrest
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 604
tak na cere, zeby pozbyc sie pryszczy. dokladnie chodzi mi o ten cukier bo slyszalem ze drozdze pije sie wtedy kiedy zaczynaja "pracowac" czyli w momencie jak zaczynaja rosnac bo wtedy zachodzi fermentacja drozdzowa i wtedy zaczynaja dzialac. ale jak czytalem inne tematy to nie spotkalem sie zeby ktos opisywal przyrzadanie ich w taki sposob. wiec dlatego pytam czy picie ich na mleku i z cukrem jest zbedne i czy wystarczy rozposcic je tylko w wodzie.
1107532153000
zgłoś naruszenie
  • VeRtO
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 206
  • LPA: 2799
Hmmm no cóż próbuj. Podobno paru osobom na forum to pomogło, ale raczej wątpie. Lepiej zgłos się do dermatologa. Bierzasz Humavit czy Lewitan?
You can't stop us !!!
1107547392000
zgłoś naruszenie
  • Prince$$
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 470
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 2844
miałam kolegę, który robił sobie maseczkę z drożdży ale na wodzie i naprawdę mu to pomagało, po ok 2 tygodniach (co 2 dni maseczka na ok 10 minut) miał cerę, jak bobasek. Spróbuj, ale dodawaj mniej wody niż do picia, bo musi być gęstsza konsystencja. Na ładną cerę dobra jest też herbata bratkowa (do kupienia w aptece - kosztuje ok 4 zł).

pozdro,
Prince$$
VISIT www.rallypl.com VISIT
1107557522000
zgłoś naruszenie
  • wrest
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 604
kupie te herbatke. co mi szkodzi... tyle kasy wydalem na walke z tym "syfem" ze 4 zl nie zrobi roznicy w moim budżecie mam nadzieje ze pomoze :D czyli te maseczke ze zwyklych drozdzy lekko rozrobionych z woda co dwa dni na ok 10 min tak?
1107636491000
zgłoś naruszenie
  • Prince$$
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 470
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 2844
tak. po konsultacji z kolegą który robił sobie te maseczki mogę dodać jeszcze, że robił on te maseczki codziennie, miał 2 wersje na zmianę:
1. drożdże + woda (lub mleko)
2. drożdże + cukier (bez płynów) - też 'zmiękną'

ja od siebie mogę polecić maseczki z zielonej glinki (do kupienia w aptekach) i wizyty u kosmetyczki na oszczyszanie twarzy

pozdro,
Prince$$
VISIT www.rallypl.com VISIT
1107643391000
zgłoś naruszenie
  • wrest
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 604
no ale wizyta u kosmetyczki na oczyszczaniu to ok 40 zl........ wiec wole wydac te sianko na inne rzeczy :D dzieki za informacje!
1107689027000
zgłoś naruszenie
  • Beciaa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 160
  • LPA: 530
Ja pije drozdzie na wodzie (okolo 3/4 kubka) z lyzeczka cukry ... czytalam, zeby pic jej jak wystygna i tez robie sobie maseczke z drozdzy co dwa dni na 15 min. ale najpierw daje troche mleka nagrzewam i wtedy z drodzami zmieszac ! naprawde jest efekt !
1108138977000
zgłoś naruszenie
  • pola27
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
  • LPA: 252
Albo kup sobie LEWITAN ,to takie tabletki drozdzowe,z roznmi domieszkami.Ja mam z mieta pieprzowa.Duze opakowanie ok.200 tabletek ,koszt niecale 10zl.A teraz moze przytocze co jest napisana na opakowaniu ,,dla osob w podeszlym wieku, w stanie ogolnego wyczerpania,w postepujacej miazdzycy,przy dolegliwosciach sercowo-naczyniowych,w w czyrakosci,tradziku,egzmie,przy wypadaniu wlosow,pekaniu kacikow ust.W niektorych zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego np.przy wzdeciach.Dodatek miety pieprzowej wzbogaca oddzialywanie preparatu na przewod pokarmowy,watrobe i drogi zolciowe.
1119114533000
zgłoś naruszenie
  • matee19
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 136
  • LPA: 3712
  • Trenuje: 1,5
Ale czy po drozdzach na poczatku nei wyskakuje wiecej syfow ?? Jak jest u was ??
1119166699000