SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do Ambroziaka i Szukały dot.działania testosteronu na wzrost

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

Ilość wyświetleń tematu: 3603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6829
Jest sprawa nad którą się zastanawiam i nie jestem w stanie nic sensownego wymyślić. Pól roku ćwiczę intensywnie tzn.6 dni w tygodniu. Problem w tym, że ostatnio się dowiedziałem iż testosteron, który jest uwalniany w większej ilości niż normalnie podczas ćwiczeń przyśpiesza zrastanie się nasad kości długich...Z drugiej strony jednak trening wzmaża wydzielanie hgh...Więc nie wiem co zrobić chcąc zachować jeszcze idealne warunki do mojego wzrostu (chce wycisnąć ile się da), w żadnym wypadku procesu tego nie utrudniać. Są różne wyjścia z tej sytuacji:1- moge ćwiczyc tak jak ćwicze i może to tylko pomóc, 2- mam ograniczyć siłownie do 3 razy w tygodniu, 3- zrezygnować narazie całkowicie z siłowni. Dodam jeszcze, że staram się nie obciążać kręgosłupa dużymi ciężarami. Chodzi mi tutaj głównie o działanie teścia.
I jeszcze jedna sprawa- Czy przy ćwiczeniach nie związanych z wysiłkiem siłowym (np.bieganie, lekkoatletyka, piłka nożna) też wydziela się tyle testosteronu co na siłowni.
Prosze o rzetelną odpowiedź, ponieważ mi na tym bardzo zależy.
POZDRAWIAM

_Na każdym możesz się zawieść...Słuchaj tylko Boga i głosu serca_

YeeeeaHHaaaaaaaa!!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Ile masz lat ?
6 dni w tygodniu intensywnego treningu to zdecydowanie za dużo , 3-4 dni to optimum w treningu masowym.



------------------------------
Szukasz taniej odżywki białkowej?'Ovopol'-pytaj o szczególy pod nr.GG 1135964

Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Podstawa to ile masz lat.
Optymalnym wyjściem będzie trening o umiarkowanej intensywności 3-4 razy w tygodniu.

Doradca w dziale suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak wyzej koledzy, podaj wiek, nie cwicz wiecej niz 3-4x.


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18213
Szczerze wątpię że ćwiczenia siłowe zachamują wzrost. Ja jak zaczynałem ćwiczyć, natchniony ksiąszką Arnolda, również ćwiczyłem 6 razy w tygodniu i to po 2,5 godz. Coprawda wyniki, zwłaszcza jeśli chodzi o masę miałem nikłe i dodatkowo się przetrenowałem, ale rosłem w górę bez problemów. Choć kto wie, może miałbym teraz ze dwa metry prznajmniej

Ćwiczenia powodujące podniesienie testosteronu to głównie ciężkie przysiady i ciągi. Jeśli masz 15-16 lat to nie szalej z ciężarami, ćwicz ogólnorozwojowo, zapisz się na basen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do testosteronu to w trakcie biegania i l.a. wydziela się go raczej mnie niż w przypadku ćwiczeń siłowych (testosteron wydziela się w określonych sytuacjach)

co do wzrostu, to jeśli masz już te 16 lat(myślę, że możesz śmiało ćwiczyć) i nie obciążasz kręgosłupa (zwłaszcza martwy ciąg) to będziesz jeszcze rósł

ćwicz 3x w tygodniu po 1-1,5 godziny dziennie

jeśli u Ciebie w mieście jest dobry lekarz sportowy to możesz się do niego udać, żeby rozwiał Twoje wątpliwości, jeśli lekarze u Ciebie to pijaki i partacze to se odpuść wizytę (mi kiedyś lekarz który niby miał się znać na medycynie sportowej powiedział żeby nie brać kreatyny, ani żadnych innych anabolików, a patrzył na mnie jak na sterydowca , nie jest dla mnie autorytetem w zakresie medycyny sportowej )

Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
polecam też "skarbnicę wiedzy wszelakiej" google.pl :
http://www.google.pl/search?q=testosteron&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&btnG=Szukaj z Google&lr=lang_pl 

Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i jeszcze jedna rada: jeśli zalerzy Ci na zdrowiu to nie bierz testosteronu

Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Ćwiczenia siłowe mogą chamować wzrost ale zależy to przede wszystkim od wieku. Głównie chodzi tu o b. ciężkie ćwiczenia.
Ja po jakimś czasie od rozpoczęcia przygody z siłownią złapałem parę cm. Było to dla mnie szokiem, bo wcześniej przez rok/dwa nic już nie rosłem.
Wiem również, że ćwiczenia działające na kręgosłup od góry(przysiady itp) z umiarkowanym ciężarem mogą wpływać pozytywnie na wzrost.

Doradca w dziale suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Ta ostatnia rada jest the best

Doradca w dziale suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak nie jak tak

dobrze by było gdsyby kolega coś więcej o sobie napisał

Pozdrawiam wszystkich
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZMA - czy trzeba miedz???

Następny temat

Glukozamina podczas obciążeń stawów

WHEY premium