SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytania do ekspertów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Witam. Do zapytania załączam ankietę.
1. Ile węglowodanów i tłuszczy powinna zawierać moja dieta. Istnieje jakiś łatwy sposób przeliczenia jak w przyp. białka (2- 2,5 g na kgm)?
2. Licząc zapotrzebowanie kaloryczne np. ze wzoru 24xBMR, wskaźnik aktywności x BMR, czy też przy innych kalkulatorach przyjmujemy wagę ciała z tłuszczem czy bez? W moim przypadku 86 kg czy 70?
3.Biorąc pod uwagę,że jestem silnym dorosłym facetem i dobrze się czuję podczas diety mogę przyjąć deficyt kaloryczny na poziomie 400- 500 cal, czy jest to krymianał?
4. Na czym polega ćwiczenie "DIP"?
5. Jak długo przed snem powinno się jeść ostatni posiłek?

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi i wskazówki. Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 27

Waga: 86

Wzrost: 186

Obwód klatki: 100

Obwód ramienia: ?

Obwód talii: ?

Obwód uda: 55

Obwód łydki: ?

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20%

Aktywność w ciągu dnia: praca: ruch/samochód/biuro

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: trening siłowy w domowych warunkach 3x w tygodniu po 1 h, interwały (najczęściej skakanka) 4x w tygodniu po 20 min

Odżywianie: Dieta zbilansowana z ujemnymi kaloriami od 2 tygodni. Wcześniej unikałem słodyczy i białego pieczywa, poza tym wszystko

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: j.w. w tabeli uprawiane sporty

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: być może

Stosowane wcześniej diety: bezsensowna dwutygodniowa głodówka 1000 cal

Zmieniony przez - nihu w dniu 2011-01-24 11:34:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://dzienniki.sfd.pl/
Tu w bardzo prosty sposób przeliczysz wszystkie składniki i podzielisz to na posiłki
http://zdrowakuchnia.info/
Tu masz zbiór ciekawych potraw. Staram się też tam podawać rozkład makro, więc można spokojnie na tym bazować.
Jak widać, nie musisz umieć tego liczyć, są narzędzia dostępne na tym portalu, które to robią za Ciebie. Kaloryczność ustaw sobie na jakieś 2700-2800, deficyt rób treningami. Te 400 kcal różnicy to za dużo na początek. Zaczyna się zawsze od jak najwyższej ilości kalorii przy której się chudnie.
DIP to pompki na poręczach, krzesłach, w podporze tyłem... coś w tym stylu. Ostatni posiłek jedz jakąś godzinkę przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Wielkie dzięki za szybka odpowiedź. Z dziennika korzystam od początku diety, bo dosyć szczegółowo przestudiowałem zbiór lików z działu odchodzanie. Skarbnica wiedzy tak nawiasem mówiąc.
Piszesz więc, że powinienem spożywać ok 2700 cal. A ja jak bym nie kombinował to nie mogę dobić do 2300...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
podbijaj kcal tłuszczem w takim razie.


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
A ile węgi i tłuszczów powinienem "wciągnąć"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
zacznij od 2g białka 3g węgli reszta tłuszcz.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Tłuszcze 1,3 x kgmc jest ok? I jeszcze jedno. Mnożę masę ciała bez tłuszczu, czy całkowitą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
zwykle przyjmujemy, że całkowitą.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Wiele mi wyjaśniliście. Jeszcze jedno jak można. Jak nadgonić białko? Powinienem spożyć ok 175g, a ciężko 130 wyciągnąć. A jak już to z tłuszczami przegnę. Odżywka? Dla mnie to koszty, bo liczę każdy grosz, chyba że konieczna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1542 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29694
musisz dolozyc jeden posilek aby dorzucić 40g białka , ale aby to ci sie zmaiescilo w kaloriach to wyreguluj sobie WW i T .

....życie to coś więcej niż krew pot sperma i łzy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Jeszcze Was trochę pomęczę. Otóż zapisał "żem się" na siłownię .
Dotychczas robiłem 3x w tyg godzinny trening w warunkach domowych: klasyczne pompki, na podwyższeniu, na taborecie, tyłem, przy ścianie, brzuchy, przysiady, wspięcia itp itd; oraz 3x w tyg interwał na skakance, lub inne
Czy wybranie metody treningowej ACT będzie dla mnie dobre? A może FBW jakieś?
Jak dobrać wagę obciążeń?
Dodam, że moim priorytetem jest redukcja.
Pozdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta -pytanie

Następny temat

dieta produkty

WHEY premium