Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 9291 razy
  • Autor

przeswietlenie kregoslupa

• Tytan21
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: 8
    • LPA: 6364

Wysłano 26 sierpnia 2004 12:33

zgłoś naruszenie

Chcialem przeswietlic sobie kregoslup, cwicze trojboj silowy i mialem dosyc duzy bol, teraz juz go nie mam, ale kontrolnie chcialem zrobic. No i lekarz dal mi skierowanie na takie wlasnie badanie.
    Dzisiaj zaszedlem a pielegniarka mi daje jakies przygotowanie do tego badania i jest w nim napisane:
    "W dniu poprzedzajacym badania konieczne jest przeczyszczenie i dieta lekkostrawna.
    Prosze nie jesc: grochu, fasoli, kapusty, kalafiora, itp., slodyczy, owocow i innych pokarmow powodujacych fermentacje i powstawanie gazow. Nie pic mleka, napojow słodkich i gazowanych.
    - Po lekkim obiedzie, ok. godz. 15-16 przyjac 2 tabl. Bisakodylu.
    - Po 2 godz. zazyc 4 do 8 tabl. wegla medycznego.
    - Kolacja ok. godz. 20.00 - delikatna, najlepiej bulka, maslo, chuda wedlina i nieslodka herbata.
    - Po kolacji przyjac 2 tabl. Bisakodylu."

Ja nie moge spełnić tej procedury bo za miesiac mam zawody, i mam tez specjalna diete: weglowodany, bialko, kreatyna, mleko, a przed treningami musze przeciez zjesc odpowiednie posilki.
    Jezeli zrobilbym tak jak jest w tej instrukcji to z dwoch treningów musialbym zrezygnowac i przerwac suplementacje. I na zawodach bedzie 10 kg mniej.

Czy zawsze przy przeswietlaniu kregoslupa potrzebna jest taka procedura?
    Kiedys robilem sobie przeswietlenie i nie przypominam sobie zebym musial takie cos robic.

•  Odżywki i suplementy

Wysłano 26 sierpnia 2004 23:03

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Boofi
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: teoretycznie od zeszłego wieku
    • LPA: 18697
    • Status:Ekspert

Wysłano 26 sierpnia 2004 23:03

zgłoś naruszenie
    najlepiej idź i spytaj się LEKARZA RADIOLOGA ! wyjaśnij ze to ważne dla twej kariery sportowej
    ewent zrób badanie po zawodach !

ogólnie masy w jelitach wpływają na wynik zdjecia - ale nei wiem czy wtedy kiedy sie zdj kregosłupa robi ....
    XXX Boofi XXX
    Hard Core Straight Edge
    "Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
  • BYK
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 45379

Wysłano 28 sierpnia 2004 12:58

zgłoś naruszenie
    Tytan

Ja musiałem sobie zgobić RTG kręgosłupa żeby lekarz sportowy dał mi pozwolenie na start w akademickich - ale nie kazał się jakoś specjalnie przygotować, przświetlenie zrobiłem z marszu - i wyszło OK
    ja bym sie nie przejmował na Twoim miejscu i poszedł normalnie - ew po lekkim posiłku, albo weź sobie herbatke na lekkie przeczyszczenie
    "Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
    understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"
  • JASZCZOMP
    miętki
    • Nagany:brak
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: sporo.
    • LPA: 92660

Wysłano 30 sierpnia 2004 23:32

zgłoś naruszenie
    Ja nie miałem żadnych zaleceń, a co wyszło to poczytaj w moim pośice..
    Pzdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"