SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem ze zginaniem i prostowaniem ręki - po złamaniu i operacji

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91874
2tyg temu miałem operacje, podczas której to została mi skręcona kość ramieniowa blaszka i śrubą ciągnącą.operacja miała na celu umożliwinie zrośnięcia kości (która źle się zrastała) złamanej miesiąc temu ok 3cm powyżej łokcia (złamanie niestety pod skosem ok 3cm długości)
---------
niestety po operacji mam problem z wyprostowaniem i zginaniem ręki.

tzn:
ręki nie moge całkowicie wyprostować --> brakuje ok 20-30 stopni
a podczas zginania lekko przekraczam kąt 90st pomiędzy przedramieniem a bicepsem.

pierwsze dni po operacji ręki nie mogłem prawie całkiem zginać, więc poprawę można zaobserwować, jednakże wraz z upływem czasu postępy uległy zachamowaniu.

miał może ktoś podobne doświadczenia? ile trwała rechabilitacja? czy możliwy jest pełen powrót do sprawnosci?

dodam że najbardziej zależy mi na pełnym wyprostowaniu ręki
(a podczas prób prostowania czuję opór ścięgien łaczących bica z przedramieniem - przypomina to troche niemożliwość pełnego wyprostu na pompie po treningu bicepsów z tym że opór jest na ścięgnach a nie mięśniu)

z góry dziękuję za rady i wszelkie odpowiedzi.pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Niestety duża część z nas miała w życiu lub będzie miała jakiś uraz, czy kontuzję wynikającą z różnych powodów i o różnej rozpiętości niebezpieczeństwa oraz powikłań. Urazy wynikające ze złamań, czy pęknięć kości z reguły następują w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Może być to zwykłe przewrócenie się na śliskiej nawierzchni, szczególnie w zimę, gdy jest ślisko. Spotykane są również upadki na rowerze, wypadki samochodowe, upadki z wysokości, np. w pracy, czy kontuzje w wyniku uprawiania różnego rodzaju aktywności sportowej.

Pierwsze co powinniśmy zrobić po urazie, to analiza problemu. Jeżeli odczuwamy silny ból i podejrzewamy złamanie, zdecydowanie powinnyśmy udać się na SOR. Lekarz w szpitalu wykona badanie RTG i określi, co jest nie tak z kością. W przypadku poważnego złamania niezbędna będzie operacja. Niestety z reguły, to tego typu zabiegach powrót do sprawności jest dość długi i może wynieść nawet 2-4 miesiące. Wszystko zależne jest od tego, jak bardzo niebezpieczne było złamanie i jakie były konsekwencje z nim związane.

Bez wątpienia zastosować się należy w takiej sytuacji do podstaw. Po operacji należy skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg, kiedy należy rozpocząć rehabilitację. To właśnie ona będzie kluczowa w powrocie do sprawności. Konsultację tę warto również przeprowadzić z dobrym fizjoterapeutą w prywatnej klinice. Niestety koszt tego będzie wysoki, ale nie mamy wyjścia. 10 rehabilitacji na NFZ, na które będziemy czekali pół roku, nie będzie nam potrzebne. Fizjoterapeuta za pomocą zabiegów masażu, poizometrycznej relaksacji mięśni doprowadzi naszą rękę do sprawności. Pokaże on nam również ćwiczenia, które będziemy musieli wykonywać sami, aby wzmocnić ramię.

W sytuacji takiej warto również wspomóc się suplementami na regenerację stawów i wzmocnienie kości:

1. Kompleksowy produkt regenerujący: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html
2. Omega 3 na zmniejszenie stanów zapalnych: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Omega_3-opis34957.html
3. Witamina D3 na ogólnie wzmocnienie kośćca: https://sklep.sfd.pl/SFD_D3_ _K2-opis35835.html



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91874
https://www.sfd.pl/złamanie;/-t309187.html

-->więcej szczegułów dla zaiteresowanych sprawą.

Zmieniony przez - bic44 w dniu 2007-02-10 19:49:24

Zmieniony przez - bic44 w dniu 2007-02-10 22:48:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Nie martw sie tym, cierpliwosci! Ja mialem srodrecze zlamane(te male kostki w dloni nad palcami) i prawie 2 miechy do konca nie moglem wyprostowac lapy, Ty masz powazniejsze zlamanie( moje tez bylo,przemieszczenia, otwarte ), ale jednak Twoj gnat jest grubszy. Cierpliwosci, naprawde po gipsie i operacji strasznie dlugo sie wraca do pelnej mobilnosci konczyny.

Zmieniony przez - pinecone85 w dniu 2007-02-10 22:54:56
1

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91874
thx za wypowiedź.czekam na kolejne.

Zmieniony przez - bic44 w dniu 2007-02-11 13:42:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
świeża sprawa. Po uzyskaniu PEŁNEGO zrostu kostnego można stosować masaż + po(st)izometryczną relaksacje mięśni.
Masaż na poczatku: łagodny, głaskania i rozcierania- ale omijać samo miejsce złamania.
W nastepnych zabiegach mozna dolaczyc ugniatania i wibracje.
Masaz traktuj jako przygotowanie do poizometrycznej relaksacji mięśni.

Jak to wyglada:
Potrzebujesz do tego drugiej osoby. (cwiczymy wyprost, czyli rozciagamy bicepsa)
- konczyna górna na stół
- 2 osoba znajduje PGR- patologiczna granice ruchomosci czyli miejsce do ktorego mozna wyprostowac przedramie- bez przekraczania granicy bólu
- trzeba teraz ustabilizować konczyne w tej pozycji
- Ty probujesz zginac a 2 osoba jest naprzeciwko i ciagnie przedramie w swoim kierunku. Wasza sila musi byc identyczna tak, aby przedramie zostało w początkowej pozycji (PGR- nalezy to robić z wyczuciem
Robisz to na wdechu i liczysz w myślach do 10.

-Nastepnie rozluźniasz reke razem z powolnym wydechem a druga osoba ciagnie ja w swoja strone

Jedna sesja- 3-4 próby

To czeste postępowanie w rehabilitacji po złamaniach (przykurcze mięśniowe)
Warunek: pełny zrost

W celu konkretniejszego odżywienia mięśni i ich wzmocnienia wykonuje się masaż izometryczny
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91874
dziekuje za szczegółowy opis.

jak myślicie, ile może potrwać powrót do pełnej sprawności i czy takowy jest w ogóle możliwy?

bede musiał skonsultowac sie z lekarzem czy możliwe sa juz cwiczenia z małym obciążeniem (mam hantle typowo fitnesowe 2kg każdy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jest możliwy, o ile będziesz podchodził do sprawy na poważnie. Istotna jest likwidacja tego przykurczu i to nie za pomocą forum. Ćwiczeniami zajmuje się fizjoterapeuta, a nie lekarz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91874
dostałem zalecenie cwiczenia na razie we własnym zakresie siłą własnych miesni (których notabene niewiele mi na tej łapie zostało ) a rechabilitacja po pełnym zroście --> czyli wtedy dopiero pod nadzorem bedzie. swoja droga juz taka ta nasza służba zdrowia, że tylko norme spełnić nic ponadto, wiec czekam na razie i stad ten post.warto konsultowac sie na wszelkie możliwe sposoby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Musisz swoje odczekać bo zbyt szybkie obciążanie nie do konca zrośniętej konczyny moze rozic powiklaniami takimi jak np staw rzekomy.

Stosuj masaz klasyczny z oliwką powyzej i ponizej miejsca zlamania- odżywi skóre i mięśnie, tylko nie za mocno.
Głaskania, rozcierania i delikatne ugniatania podluzne w kierunku przebiegu krwi żylnej czyli w kierunku deltoideus'a.
Po masażu ćwiczenie rozciagające, tu czynne, powinny być bardziej efektywne.
Na właściwa rehabilitacje przyjdzie czas
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91874
jestem po wizycie u lekarza pełne zrośnięcie kości to ok roku, wtepnie mam pół roku przerwy od ćwiczeń, ale pewnie i tak trening typowo na siłe odpada gdzieś przez rok wole nie ryzykować.

lekarz uspokoił mnie, mówiąc ze ten brak wyprostu to tylko kwestia czasu i na razie nie należy się tym martwić, ponieważ na właściwą rehabilitację przyjdzie czas po ocenieniu zrostu (za 3tyg)

na razie ograniczam ćwiczenia tej reki.niestety w tego typu sprawach nic nie da się zrobić na siłę i szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Witam jestem tydzien po zdjeciu drutow z łokcia i mam juz rehabilitacje juz mialem 3 wizyte i niepoprawia sie, czy dlugo nie bede mogl prostowac i zginac reki ?? i jak mozecie to podajcie jakies cwiczenia dobre zeby mi sie poprawilo... Sorry za bledy na forum ale to jest moj pierwszy, wiec czekam na odpowiedz szybka POZDRO
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

soczewki choroba

Następny temat

Bark

WHEY premium