SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem podczas ćwiczenia brzucha i nie tylko

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
otóż robię teraz program ABS2 i podczas podnoszenia nóg w zwisie, kiedy mam wypchnięte i podniesione biodra (czyli po prostu napiąłem mięśnie brzucha w kołyskę) i podniosę nogi i jest spoko, ale później

jak opuszczam już nogi i powracam do początku (dalej z wypchniętą miednicą - napiętym brzuchem), to nóg nie mogę za nisko spuścić, bo mi coś wtedy strzela w stawie (gdzieś udo lub coś takiego). Te strzelanie nic mnie nie boli, mam je od dawna, kiedy wykonuję właśnie podobny ruch czy to w zwisie czy jak leżę.
I pytanie:
- czy mogę na końcu lekko skracać ruch, żeby mi nie strzelało? bo rozumiem że opuszczenie miednicy jest równoznaczne z puszczeniem mięśni brzucha i wtedy słabiej ćwiczenie wchodzi. Mięśnie mi się nie skrócą, bo gdzieś czytałem że mogą (oczywiście po treningu dobre rozciąganie brzucha) ???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1898
Nawet jak ktos cos ci tu powie to i tak powiniennes isc do lekarza bo nabawisz sie jakiejs kontuzji i masz cwiczenie na kilka miechow z glowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale pisałem, że to mam od dawna, nic mnie to nie boli i w niczym nie ogranicza. tylko słyszę takie stuknięcie przy końcowej fazie ruchu.

ja tylko się pytam czy można skrócić trochę zakres ruchu w ćwiczeniu i nie będzie to miało jakichś złych skutków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
Wielu ludzi ma podobne objawy, i to nie tylko w stawie biodrowym ale również w innych. Jakoś z tym żyją, np. ja :d No sam nie wiem czy musisz iść do lekarza, ćwiczenie wykonuj tak jak powinno być wykonywane. może ewentualnie coś na pobudzenie wydzielania mazi stawowej... ??

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
zadbaj o dokładną rozgrzewkę + ew. coś na stawy - polecam glukozaminę.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właśnie się pytałem mamy-lekarza, że owe strzelanie jest takim małym genetycznym defekcikiem i ono nic mi nie przeszkadza i dalsze ćwiczenie z tym tylko denerwującym strzyknięciem nie przyniesie złych skutków. Czyli jak coś to mnie może to tylko denerwować, a i tak mnie to nie boli. A najważniejsze, że wchodzi na brzuch :]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy

Następny temat

trening do oceny i sylwetka

WHEY premium