SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

potrzebuje pomocy w ulozeniu diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
hejka mam takom sprawe przeglodnajac diety na sfd znalazlem wiekszoc takich aby zrzucic lub zyskac mase ciala. ja natomiast chce utrzymac swojom obecnom mase zastepujac tluszcz masa miesniowom czy mogl by mi ktos podeslac linka do jakiejs takiej diety lub podac informacje ile bialka spozywac dzinnie na kazdy kilogram masy ciala ile weglowodanow oraz tluszczo oraz jakiego majom one byc pochodzenia
mam 60 kg przy 169cm wzrostu 21 lat cwicze tajski boks treningi mam od poneidzialku do piatku po 1,5 h w soboty chodze na saune
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
hm a wiec tak odpowiadajac na towje pytanie Marcinecki to ja chce utrzymac obecna wage tylko usiluje poprostu zmienic sposob zywienia wczesniej jadlem byle co i byle kiedy a ze przemiane materji mam taka jaka mam to waga mi sie niezeminiala. Teraz na tomiast chce zaczac sie "zdrowo odrzywiac" i przyokazj jak sie da spalic troche tluszczu ktorego nie ma i tak zawiele i zamienic go na miesnie ktorych tez nie mam zawiele :) i wsumie nie umialem nigdzie na forum znalesc diety ktora by utrzymyala mase ciala to postanowilem mniejwiecej policzyc sobie wartosci srednei zapotrzebowania na bialko weglowodany i tluszcz , diety redukcyjnej i diety majacej na celu budowe masy ps troche pozmienialem ilosci godzin w powyzszym kalkulatorze i przy pomocy innego jeszcze kalkulatora ( post Robimy duza mase-Fakty nie mity by qaz obliczylem swoje dziennne zapotrzebowanie na kalorie ktore teraz wynosi 1840 cal. Z tego co czytalem o dietach wynika ze :
Dieta redukcyjna
bialko 2,5 - 3-5 g na kilogram wagi
weglowodany 3 - 3,5 na kilogram wagi
tluszcze 0,5 - 1 g na kilogram wagi

Dieta budowa masy
Bialko od 1,5 do 1,8g na kilogram wagi
Weglowdany do 6g na kilogram wagi
Tluszcze do 2g na kilogram wagi

czyli dla mnie bylo by tak
Bialko ok 2g na kilogram wagi
Weglowodany ok 4g na kilogram wagi
Co mi daje 2g bialka x 59 = 118g x 4 cal = 472
4g weglowodanow x 59 = 236g x 4 cal = 944
472 + 944 = 1416
moje zapotrzebowanie na kalorie 1840 - 1416 = 424
424 : 9 = 47g
47g : 59kg = ok 0,8 g tluszczu na kilogram wagi

czyli
bialko 2g
weglowodany 4g
tluszcze 0,8g
Jak byscie mogli napisac co o tymsadzicie bo niewiem czy ukladac do tego diete ( produkt etc )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
musisz spożywać tyle kalorii ile potrzebujesz a reszta to założenia jak na mase

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
hmm a mogl bys jakos to bardziej rozwinac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2743 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12391
chodzi zapewne o to abys policzyl swoje zapotrzebowanie kaloryczne no a zalozenia diety na mase powinienes znac jezeli czytales o tej diecie posty.

no to teraz kalkulatorek i do dziela:) no tylko nie mow ze ci sie nei chce policzyc bo jak tobir sie nie chce to dlaczego ma sie chciec komus innemu

ale sie wymadrzam co??

P.

soap won't wash away your shame.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
etam Patka szczera prawda
czytał to wie jak obliczyć

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2743 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12391
etam Patka szczera prawda?? hmm ze cio??


P.

soap won't wash away your shame.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
że się nie WYMADRZASZ


Zmieniony przez - zakrześ w dniu 2005-01-22 07:19:47

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2743 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12391
aaaaaaaaaaaaaaaa hihih )))))))


P.

soap won't wash away your shame.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
tylko u poczatkujacych i wspomagajacych sie niektorymi saa (no i u qazara ) wystepuje cos takiego jak "zastepowanie" tkanki tluszczowej miesniowa

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 892
no to kontynujac mam pewien problem kozystajac z posta Tyki ( zrob to sam ) wyliczylem sobie dzinne apotrzebowanie na calorie przy pomocy kalkulatora znajdujacego sie na http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html moje dzienne zapotrzebowanie wyszlo mi 3113 calorie w tym 1581 BMR i 1532 Activity dalej liczylem sobie 2 gramy bialka na 1 kilogram masy ciala wyszlo 118 g (472 cal ) weglowodany 3g/1kg = 177 (708 cal) co daje mi 1180 kal no i teraz nie wiem co dalej bo wydaje mi sie ze cos pochrzanilem bo zostaje mi 2000 kal na tluszcze przez 9g/1kg to jest troche ponad 200 g tluszczu dzinnie niewiem czy nie zaduzo tak torche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
no cos ci sie pokielbasilo
chyba powinno byc tak:

bialko: 2g x 60kg= 120g (120gx4kcal) = 480 kcal

ww: 3g(za malo ale policze ci jak to powinno wygladac a ty sobie powstawiasz wlasciwe dane) x 60kg= 180g (180gx4kcal) = 720 kcal

dodajesz: bialka + ww = 720g+480g = 1200 kcal

odejmujesz od ogolnej puli kcal b i ww = 3113 - 1200 = 1913 kcal
to daje ci 1913 kcal z samych tluszczy (bzdura

dzielisz sobie: 1913/9kcal (1g t = 9kcal) = 212g (212/60kg) = 3.5 g tluszczu

wedlug mnie powinienes zwikszyc ilosc ww kosztem tluszczu. w miejscu wiliczen ww wstaw najpierw tluszcze a dopiero pozniej wylicz ww. chociaz co za roznica
mam nadzieje ze ja tez nic nie pokielbasilem poczekaj jeszcze na ekspertow.

Student Turystyki i Rekreacji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kupiłem twaróg

Następny temat

godziny

WHEY premium