SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Schudnąć ale nie stracić siły imasy mięśniowej

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 357
Kochani. Mam 18 lat. Od kilku miesięcy trenuje wioślarstwo.Zależy mi żeby w jak najkrótszym czasie jak najwięcej schudnąć nie tracąc przy tym na masie mięśniowej i sile.Jak powinnam się odżywiać i czym powinnam się wspomagać by schudnąć ale jednocześnie zyskać na sile.Czy to w ogóle jest możliwe?Mam 5 razy w tygodniu treningi . Dwa razy silownia po 1.5 h.(głównie ćwiczenia wytrzymałościowe jak:klatka , dociąg,suwnica,brzuszki) i trzy razy ergometr po 40 bądż 60 min. Dodatkowo przed każdym treningiem bieg 40 min. Przez dwa tygodnie bralam L-karnityne 300 mg i chrom ale to nic mi nie daje.Na mase mięśniową raz dziennie pije białko sojowe. Ostatnio kupiłam carnitargin gold.Jak powinnam zażywać te spalacze i w jakich dawkach?A musze zaznaczyc,ze mam 178 cm wzrostu i 67 kg.Biore Cilest(pigułki antykoncepcyjne). Nie jestem uczulona na żadne leki.Przez 3 dni probowałam domowego ECA i znacznie ulatwialo mi to treningi oraz chamowało apetyt ale w marcu mam zawody a efedryna i kofeina są środkami dopingującymi, więc nie moge ich (przynajmniej teraz )zażywać.Mam nadzieje, że ktos pomoże mi z tym problemem. Pozdrawiam wszystkich-Świeża twarz tego forum Cosmogirl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Bierz jakiś antyutleniacz, najlepiej witaminę C i pamiętaj że wieksze dwaki witamicy C o dziwo przyjmują sie lepiej niż mniejsze (paradoks) - a nie ma zagrożenia że przyjmiesz jej za dużo, nadmiar jestt od razu usuwany z organizmu.
Pozatym wykonuj strzeczing po zakończeniu treningu : https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=57130&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening
Dodatkowo jeżeli zakwasy mocno cię trzymają polecam nieznacznie rozruszać część ciała w której występują, ja robię sobie najczęściej lekki 10 minutowy trening aerobowy - to przyśpiesza regeneracje.

Sokrates: "To be is to do"
Sartre: "To do is to be"
Sinarta: "Doo be, doo be doo wa"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 377 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2811
Duże znaczenie w osiągnięciu Twojego celu będzie miała dieta (zwiększona ilość białka kosztem tłuszczy i węglowodanów itp.), dlatego popytaj w dziale odżywianie, tam dokładnie doradzą Ci co i kiedy masz jeść aby zgubić pare kilo nie tracąc na masie mięśniowej
Oczywiście duże znaczenie mają suplementy więc w dziale suplementacja też dużo możesz sie dowiedzieć



Pozdrawiam -BiLaX-

...:::Życie nie ma sensu, bez dążenia do wytyczonego celu:::...

Pozdrawiam -BiLaX-

...:::Życie nie ma sensu, bez dążenia do wytyczonego celu:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Trudno jest mi powiedzieć coś w tej sprawie gdyż nie znam się zbytnio na treningu wioślarskim, choć powierzchownie wiem mniej więcej jak on wyglada, wykonuje się w nim specjalistyczne ćwiczenia na grupy mięśniowe ktore biorą największy udział podczas samego wiosłowania - ćwiczeniami tymi są: przysiad,dociskanie sztangi na ławeczce, wyciskanie na suwnicy, przysiad oraz trening pliometryczny mający na celu zwiększyć dymamikę ruchu - te ćwiczenia wykonuje się głównie pod kątem zwiększenia wytrzymałości, szczególnie u zawodników wagi lekkiej a ty chcesz jeszczę zwiekszać siłę maksymalna, czy to są czyjeś zalecenia?
Nie jestem pewien czy rozwój siły nie bedzie kolidował z intensywnym treningiem wytrzymałosciowym jaki stosujesz, mozesz mi powiedzieć ćzy trenujesz hobbystycznie czy pod okiem zawodowego trenera?
Co do suplementacji potrzebnę ci będą suplementy ktore bęą miały wpływ na zwiększenie wytrzymałości oraz siły fizycznej. Specem od suplementacja jest SONBATY oraz Lucek w dziale suplementacja, radziłbym się ich zapytać o dobór najpepszych suplementów.
Jeżeli chodzi o reduktory tkanki tłuszczowej to polecam zajżeć do Cyberpakera.
Białko w twojej diecie powinno być wysokowartościowe, a soja niestety nie jest takim typem białka, więc zastanów sie nad zmiana produktów z których chcesz czerpać bialko, albo nad aminokwasami w kapsułkach.

Sokrates: "To be is to do"
Sartre: "To do is to be"
Sinarta: "Doo be, doo be doo wa"

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2003-01-30 00:15:17

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Osobiście polecam wykonywać trening aerobowy PO siłowym-zapobiegnie to katabolzimowi białek.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 357
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Co do Twojego pytanie Kruszek, czy są to czyjeś zalecenia- nie. Sama dla siebie chce być silniejszą.Ja startuje w wadze otwartej. Trenuje krótko a mam w marcu ważne zawody i chce osiągnąć wysokie miejsce w ranigingu. A mam pytnei ile czasu powinien trwać trening areobowy i co powinno wchodzic w jego sklad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Wysiłek aerobowy (inaczej tlenowy, w odróżnieniu od beztlenowego, czyli anaerobowego) to praca, podczas której energia dla pracujących mięśni dostarczana jest w wyniku przemian tlenowych. Stosowany jest w celu wypracowania tzw. wydolności (wytrzymałości) tlenowej lub w celu redukcji podskórnej tkanki tłusz- czowej. To rozróżnienie jest bardzo istotne, ponieważ trening w celu poprawy wydolności tlenowej ustroju, stosowany jako element cyklu treningowego w większości dyscyplin sportowych, powinien być prowadzony inaczej niż trening tlenowy, którego celem jest redukcja tłuszczowej tkanki zapasowej (np. w kulturystyce, przy redukcji wagi itp.).
Trening aerobowy na stałe zadomowił się już w kulturystyce i pozostałych sportach siłowych, jako ważny element, służący zmianie proporcji tkanek organiz- mu. Nadal jednak istnieje wiele kontrowersji na temat zarówno zasadności stosowania tej metody w ww. dyscyplinach, jak i samej metodyki jej przeprowadzenia. Wynika to zazwyczaj z niedostatecznego poznania zjawisk zachodzących w organizmie sportowca, związanych z wysiłkiem tlenowym.
W celu właściwego przeprowadzenia treningu aerobowego i, co za tym idzie, osiągnięcia oczekiwanych efektów, należy przede wszystkim określić i sprecyzować cel, jakiemu ten trening ma służyć. W zależności od tego należy wybrać odpowiednią metodykę treningową.
W organizmie sportowca istnieją dwa alternatywne szlaki metaboliczne, pozyskujące energię z metabolizmu tlenowego (tzn. przy udziale i w obecności tlenu). Jedna droga wykorzystuje proste, niskoenergetyczne, ale łatwo dostępne sub- stancje -węglowodany i aminokwasy. Drugi szlak wykorzystuje do produkcji energii co prawda trudniejsze do uruchomienia, ale bogatoenergetyczne substraty, tj. tłuszcze. W zależności od tego jakiego rodzaju wysiłkom tlenowym będzie poddawany organizm sportowca- mało czy wysoce intensywnym -funkcje jednego lub drugiego szlaku metabolicznego są usprawniane. Metody stosowane w dyscyplinach wytrzymałościowych mają na celu przede wszystkim poprawę wydolności (w szczególności tzw. wydolności lub wytrzymałości tlenowej). Celem takiego treningu jest maksymalne "zadłużenie" tlenowe organizmu.
Oczekiwany efekt takiego treningu, to usprawnienie tlenowych szlaków metabolicznych i adaptacja mięśni w kierunku poprawy funkcjonowania (lub zwięk- szenia liczby) mitochondriów (tzw. "elektrowni komórkowych") i korzystniejszych w tej sytuacji włókien mięśniowych czerwonych. W globalnym efekcie prowadzi to do usprawnienia układów krwionośnego (sercowo-naczyniowego) i oddechowego.
W treningu aerobowym o dużej intensywności, do produkcji energii wykrzystywane są w pierwszym rzędzie węglowodany, a następnie aminokwasy. Niestety, organizm człowieka jest tak skonstruowany, że dopiero na końcu do "spalania" używa tłuszczu zapasowego. Tłumaczy się to faktem, że do spalenia tych pierwszych potrzeba relatywnie mniej tlenu, niż do przemiany tłuszczów. Czyli w przypadku intensywnego treningu aerobowego będą zużywane przede wszystkim węglowodany i aminokwasy, substancje niezbędne dla rozwoju siły i masy mięśniowej, zamiast podskórnej tkanki tłuszczowej ( dla porządku należy dodać, że część tłuszczu jednak zostanie utleniona, ale głównie po zakończeniu wysiłku, w celu zrównoważenia bilansu kalorycznego w ustroju zawodnika).
W kulturystyce i pozostałych sportach siłowych taki trening byłby niewłaściwy, a nawet zgubny dla osiągnięcia oczekiwanej formy sportowej, tj. budowy siły i masy mięśniowej. Po prostu następowałaby utrata glikogenu mięśniowego (glikogen, czyli cukier zapasowy, wpływa także na stan umięśnienia), zakłócony zostałby pro- ces rozwoju i regeneracji mięśni. Mówiąc ogólnie adaptacja, niezbędna w celu osiągnięcia pożądanej formy sportowej, przebiegałaby w niewłaściwym kierunku. Podsumowując to jednym zdaniem, należy stwierdzić, że celem treningu aerobowego w kulturystyce i sportach siłowych jest redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej, a nie rozwój wydolności tlenowej. Aby to osiągnąć, należy wyważyć intensywność treningu aerobowego tak, by nie wywołać efektu długu tlenowego. Utrzymywanie przemian energetycznych na poziomie tlenowym pozwoli wykorzystać podskórną wartwę tłuszczu. Pomiar tętna pozwoli nam na kontrolowanie intensywności wysiłku. Aby nie zablokować przemian tłuszczowych, należy utrzymywać je w przedziale między 65% a 85% tętna maksymalnego. Tętno maksymalne wyliczamy w przybliżeniu stosując wzór: HR max = 220 i wiek.

Trening aerobowy powinien trwać minimum 30 minut, gdyż dopiero po tym czasie zaczyna spalać się tkanka tłuszczowa.Istotną sprawą jest również pora treningu. Najlepiej jest przeprowadzać go rano gdy poziom glikogenu jest najniższy, zaraz po treningu siłowym, podczas którego spalamy glikogen lub późnym wieczorem gdy jego poziom jest niski ze względu na miniejsze spożycie węglowodanów w godzinach popołudniowych.



Pozdrawiam.
----------------------------
Doradca w dziale: "Trening"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."
1

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 357
Dzięi za wyczerpujący opis odnośnie treningu areobowego.Mam jeszcze jedno pytanie, skoro trenuje wioslarstwo i jest ono sportem silowym to nie powinnam robic treningu aerobowego?ale ja bym chciala schudnac i byc silniejsza, oraz zwiekszyc wydolnosc.Jak to zrobic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Sam trening wioślarski poprawi twoją siłe, kondycję a takze spali nadmiar tkanki tluszczowej. Z tego co wiem jest to trening z małymi obciążeniami nastawiony głównie na rozwój wytrzymałości i połączony jest z pewnymi formami treningów nastawionych na dynamikę takich jak pliometria - ktora rozwija i siłe i sprawi że ruchu bedą bardziej dynamiczne.
Sama pisałaś że często biegasz przed treningiem na siłowni, bieganie to forma treningu aerobowego, zużywasz wtedy cenny glikogen który jest paliwem dla mięśni podczas intensywnego treningu z ciężarami - nie rozwiniesz siły jeżeli bedziesz uprawiała aerobik bezposrednio przed treningiem z obciążeniem - formy wysiłku tlenowego lepiej jest wykonywać juz po zakończeniu części siłowej treningu.
Jeżeli zależy ci na przygotowaniu sie do zawodów bedziesz musiała wprowadzić ćwiczxenia na czas, podstawowym jest dociskanie sztangi do klatki leżąc na ławeczce, w ciagu minuty musisz wykonać około 30 powtorzeń, nie mniej nie więcej, musisz utrzymać takie stałe tempo, które jest nieco mniejsze niż na zawodach ale pozwoli ci się lepiej do nich przygotować, zaraz co ja mówie, przecież pewnie juz o tym wiesz.
Wracajac do pytania, trening aerobowy może zostać połączony z treningiem na siłę, ale trzeba zachować umiar.

P.S W jaki sposób rozwijacie siłe?

P.S.P.S jeżeli to co piszemy jest dla ciebie pmocne to nie zapomnij dać nam soga

Sokrates: "To be is to do"
Sartre: "To do is to be"
Sinarta: "Doo be, doo be doo wa"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 357
Dzieki za odp.Sile cwiczymy raz w tyg. podnoszac sztange z obciazeniem na klate (20 kg gryf + 10 kg do 15kg) 4 serie po 10 i 4 serie dociagu (laweczka, na ktorej sie lezy i ciagnemy sztange z obciazeniem 10 kg)20 razy.wolalabym robic to czesciej ale trener mowi, ze dziewczyny nie powinny pakowac.
pozdrawiam
P.S.Dostales to co chciales a takw ogole to jestem tu nowa i o tym nie wiedzialam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Zasada jest taka, ilość powtórzeń od:
1-5 rozwój siły bez widocznego zwiększenia masy mięśniowej.
6-12 rozwój sily z towarzyszącym mu wzrostem masy mięśniowej.
13-... rozwój wytrzymałości bez towarzyszącego mu wzrostu siły i masy mięśniowej.
-oczywiście jest to raczej wzgledne ponieważ każdy inaczej reaguje na ilość powtórzen stosowana w ćwiczeniach.
Jednak jeżeli zależy ci na rozwoju siły to wiedz że 8-10 powtórzeń to ilość typowa dla treningu kulturystycznego.
Nie robicie systemu ciężkoatletycznego? czyli z zastosowaniem procentowego przeliczenia ciężaru w oparciu o maksymalny ciężar unoszony w danym ćwiczeniu? - oczywiście bez przekroczenia bariery 5 powtórzeń?

Ciężarem początkowym jest ciężar wynoszący 40% Ciężaru Maksymalnego - podnosi się go 3-5 razy w 3 seriach - jest to rozgrzewka specjalna.
Następnie zwiększa się ciężar do 60% CM i wykonuje sie 3 ruchy w jednej serii - tak samo podnosi się ciężar 70%,80% i 90% potem przechodzi się do ciężaru 95% i próbuję się go unieść dwa razy po czym przechodzi się do ciężaru maksymalnego i próbuję sie unieść go jeden raz.
Jednak podnoszenie ciężaru maksymalnego wykonywać powinno się najwyżej co dwa tygodnie.
Po uniesieniu ciężaru który bedzie największy podczas treningu wykonuje się jeszcze dwie serie z nieco mniejszym ciężarem.
Tempo wykonywania ruchu będziue zależało od ciężaru przy 60-70% będzie szybkie, przy 80% średnie a przy 90-95% będzie wolne.Zapytaj sie trenera czy nie powinien w taki sposób rozwijać siły.

Sokrates: "To be is to do"
Sartre: "To do is to be"
Sinarta: "Doo be, doo be doo wa"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 357
Jutro pogadam z trenerem.Dzieki zaodp.a znasz moe jakis sposob na unikniecie zakwasow po silowni i ergometrze?I sposb na zlagodzenie ich jak juz sa?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co lepsze na biceps- prosta czy łamana?

Następny temat

Trening na masę

WHEY premium