SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzekoma szkodliwość odżywek i supli

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2081 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21606
mialem nie pisac no ale nie umiem sie powstrzymac.
Plewer ja nie traktuje tylko siebie jako obiekt obserwacji miales wrzucone badania na ponad 130 tys mezczyzn ;) no ale cenzura forum nie przepuscila tego. Szkoda ze wiekszosc starych wyjadaczy sie nie wypowie a jest tu paru takich ale to juz ich sprawa.Bo pisanie ze zrobilem cykl uzywam dzywek 1 rok czy tam 3 i nic mi nie jest mija sie z celem .Efekt dlugo falowy nic sie nie dzieje odrazu .Czym jest umiar ? 1 porcja bialka i 1 gainera na dzien +witaminy+ ok 5-10 kapsulek kreatyny ? to juz wyjdzie na dzien ok80-100 g prochu +kapsulki a przeciesz taka rozpiska dla wielku chlopakow jest wrecz smieszna wala kilka razy wieksze ilosci !.

Bez Farmaceutyki Nie Ma Co Liczyć Na Wyniki .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
albo nie czytales tego co napisalem, albo nie zrozumiales przeslania.


umiar = stosowanie odzywek wg barkow w diecie, branie suplementow w dawkach ktorych bezpieczenstwo jest udokumentowane.

wbrew pozorom wcale nie jest standardem zjadanie pol kilograma gainera dziennie i popijanie trzema porcjami wheya podwojnej porcji animal paka itp... to są skrajne wypadki. Nie mowimy o tych ktorzy juz nie tyle sport traktuja hobbystycznie co samą suplementacje i to walsnie nią potrzegają prgresywnie (wiecej=lepiej). Mowimy generalnie o suplementach odnoszac je do okreslonego kontekstu. Mowimy o uzywaniu, a nie naduzywaniu i w ramach tej topografii sie obracamy. I wlasnie w tym obszarze rozwazań Twoj sposob myslenia jest przesadzony.

Naprawde nie wiesz co to jest umiar? czy relatywizujesz na potrzeby chwili? W jednym z poprzednich postow odnioslem się do Twoich wypowiedzi w sposob w miare kompleksowy i wydaje mi się, ze pewne kwestie wyjasnilem dosc dobitnie. Ty mowisz o swoich wyobrazeniach, wybudowanych na takich czy innych doswiadczeniach wlasnych, czy tez obserwacji znajomych. Obiektywnosci oczywiscie nie mozemy zerwyfikowac na forum w sposob jednoznaczny, stąd też wymaganą jest logiczna artykulacja w dyskusji, której u CIebie po prostu brakuje. Mozna dyskutowac, nawet rzeba dyskutowac i liczyc sie z krytyką. BYleby czynic to sposob merytoryczny.



Jedna z Twoich wypowiedzi zostala usunieta nie dlatego ze jest cenzura, tylko dlatego ze stanowila offtopic dla poruszanego wątku, a uzyta byla jako argument. Z resztą wypowiedzi zaczerpiniete z innych zrodel niz wlasne wymagają podania dokladnego zrodla/autora, inaczej są usuwane.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-21 14:09:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 841 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7869
Czym jest umiar ? 1 porcja bialka i 1 gainera na dzien +witaminy+ ok 5-10 kapsulek kreatyny ? to juz wyjdzie na dzien ok80-100 g prochu +kapsulki a przeciesz taka rozpiska dla wielku chlopakow jest wrecz smieszna wala kilka razy wieksze ilosci !.

teraz sam przyznałeś że problemem nie jest samo spożywanie suplementów a ich nadużywanie co jest oczywiste

i tak dochodzimy do konsensusu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Bo wielu chłopaków ma gówniane pojęcie o suplementacji. Tyle w temacie. Żrą więcej niż potrzebują, to nie dziw, że kończy się to źle. Choć to i tak pewnie skrajne przypadki. I to nie wina suplementów, a ich użytkowników.

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2009-01-21 14:18:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2081 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21606
toom dalem przyklad zwyklej delikatnej rozpiski a jak wiadomo nie jeden z uzytkownikow tego forum wrzuca duzo wieksza ilosc produktow i w wyzszych dawkach w siebie .Dlatego warto chlopaki sie zastanowic czy aby naprawde wszystkie cykle nie odbija sie na zdrowiu ;).Popatrzmy na testy jakie sa prowadzone na forum na ilosc srodkow itp.jest umiar ??? chyba niezbyt bo panuje przekonanie przeciesz odzywki nie szkodza .

Bez Farmaceutyki Nie Ma Co Liczyć Na Wyniki .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Ja wrzucam większe i jakoś wyniki mam znakomite. Okaz zdrowia, jak to Pan doktor mówi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Wklejam ten tekst ze strony 5-tej, skasowałem BO DOTYCZY WITAMIN i zawiera brednie:

Naturalne czy syntetyczne?

A mianowicie...
Po pierwsze: Witaminy, to związki, które nie są wytwarzane drogą syntezy w organiźmie człowieka. W roślinach powstają w procesie biosyntezy pod wpływem światła Słońca i Księżyca. W komórkach roślin witaminy występują w łatwo przyswajalnej dla człowieka postaci (prowitaminy), oprócz nich w roślinach występuje niezbędny zbiór soli mineralnych, które sprzyjają pełnemu przyswojeniu ich przez organizm. Właśnie dzięki temu przedawkowanie naturalnych witamin jest bardzo trudne, a syntetycznych - bardzo łatwe.
Po drugie: Sztuczne witaminy - to krystaliczna nieorganiczna substancja (produkt rafinowany) obca dla organizmu. Jest ona albo z trudnością przyswajana przez organizm, lub też nie jest w ogóle przyswajana (szczególnie przy zaburzeniach metabolizmu). Wielu z Państwa przekonało się o tym "na własnej skórze", kiedy mocz (po spożyciu witamin) posiada kolor i zapach spożytych witamin. Często zdarzają się różne formy nietolerancji organizmu (mdłości, osłabienie, swędzenie) po spożyciu sztucznych witamin. Podczas takiego "leczenia" przeciążamy tylko nerki i wątrobę, naruszamy równowagę substancji mineralnych w organizmie.
Po trzecie: Jednym ze skutków ubocznych stosowania syntetycznych witamin jest zwiększenie apetytu, ponieważ organizm, żeby je przyswoić potrzebuje dodatkowej porcji soli mineralnych, węglowodanów, składników białkowych. W roślinach się one znajdują, a w witaminach syntetycznych ich nie ma i dlatego człowiek instynktownie zaczyna intensywnie jeść, co prowadzi do nadwagi (Amerykanie są najbardziej otyłym narodem na świecie między innymi przez to, że jedzą sztuczne witaminy w dużych ilościach).
W naszej świadomości o witaminie C utrwaliła się opinia nieszkodliwego preparatu, jednak w ostatnich latach lekarze coraz częściej zaczęli obserwować reakcje uboczne, spowodowane nadmiernymi dawkami syntetycznej witaminy C. To nie tajemnica, że wiele osób przyjmuje witaminę C i z jej pomocą leczy grypę i niektóre inne choroby wirusowe, spożywając według, swojego uznania dawkę 4-6 g na dobę, podczas gdy norma wynosi około 100 mg. Uczeni wielu krajów solidaryzują zgodnie z opinią, że przyjmowanie syntetycznej witaminy C nie zwiększa odporności organizmu na choroby przeziębieniowe, a jej zwiększone dawki pogarszają przebieg niektórych chorób infekcyjno-alergicznych, w szczególności reumatyzmu. Najbardziej niebezpiecznym skutkiem maksymalnych dawek witaminy C jest zwiększona krzepliwość krwi, w wyniku czego powstają skrzepy, oprócz tego witamina C syntetyczna może sprzyjać powstawaniu w nerkach i pęcherzu moczowym kamieni z soli kwasu szczawiowego i moczowego.
Osobom, które otrzymywały witaminę B 3 w zastrzykach lekarze odradzają przyjmowanie witaminy C, ponieważ niszczy ona tę witaminę. Chorzy na cukrzycę powinni wiedzieć, że duże dawki syntetycznej witaminy C zaburzają proces wytwarzania insuliny przez trzustkę i zwiększają zawartość cukru w moczu i krwi.
W ostatnim czasie stwierdzono. że duże dawki takiej witaminy C hamują tempo przesyłania impulsów nerwowo-mięśniowych, w wyniku czego zwiększa się zmęczenie mięśni i jest zaburzona koordynacja reakcji wzrokowych i ruchowych. Sądzę, że wniosek może być jednoznaczny - przed spożyciem witaminy C należy obowiązkowo skonsultować się z lekarzem i przyjmować tylko naturalne witaminy"


http://www.naturalneprodukty.com.pl/naturalne-czy-syntetyczne-i-56.html

IMO TO BREDNIE, syntetyczne witaminy nie mają żadnego związku z nadmiernym apetytem.

Kolejna brednia dot. USA:

(Amerykanie są najbardziej otyłym narodem na świecie między innymi przez to, że jedzą sztuczne witaminy w dużych ilościach)

NIE DLATEGO. Dlatego, że nie ćwiczą, żrą fastfoody i ogólnie siedzący tryb życia prowadzą, dostarczając za dużo kalorii.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2009-01-21 14:48:30

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2081 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21606
AUTORZY: Andrzej Pokrywka, Dorota Kwiatkowska1, Zbigniew Obmiński,Ewa Turek-Lepa, Ryszard Grucza

Zakład Badań Antydopingowych, Instytut Sportu, Warszawa Zakład Endokrynologii, Instytut Sportu, Warszawa

W Zakładzie Badań Antydopingowych w Warszawie przebadano 21 odżywek dostępnych w Polsce, które przyjmowali nie tylko sportowcy amatorzy, ale także zawodnicy kadry narodowej wielu dyscyplin. W 4 przypadkach (co daje 19%) stwierdzono, że przebadane odżywki (wszystkie wyprodukowane w USA) były zanieczyszczone. W dwóch z nich , w których . zgodnie z deklaracją producenta miały znajdowała się jedynie czysta farmakologicznie kreatyna połączona z cząsteczką kwasu fosforowego i kwasu nikotynowego oraz pirogronian i witamina C, znalezion androstendion. Kolejny preparat miał była mieszank ą 4-androstendiolu i cyklodekstryny, a zawierał dodatkowo testosteron i 5-androstendiol. Czwarty był reklamowany jako czysta kofeina, ale wykryto w nim także androstendion i 19-nor-4-androsten-3,17- dion .

Faktem jest, że suplementy żywieniowe odgrywają znaczącą rolę jako środki wspomagaj ące trening sportowców wyczynowych i mają wpływała na zwiększenie możliwości rozwoju wydolności fizycznej. Z badań przeprowadzonych wśród norweskich sportowców wynika, że głównie trenerzy (58%) i lekarze (26%) zalecają mężczyznom stosowanie odżywek. Podobnie wśród trenujących kobiet, trenerzy (52%) w większym stopniu niż lekarze (37%) decydują o wspomaganiu treningu odżywkami (23). Autorzy uważają taki stan za niepokojący, gdyż doradztwo odnośnie do polityki żywieniowej lub legalnego wspomagania farmakologicznego, jakim jest stosowanie odżywek, nie powinno pozostawała w gestii personelu niemedycznego, z uwagi na możliwość ubocznych efektów suplementacji. Producenci odżywek zawierających kompozycje np. wolnych aminokwasów, kreatynę, karnitynę, HMB i wiele innych przekonują środowisko sportowe, że są to środki bardzo skuteczne i przydatne dla ciężko trenujących wyczynowców, gdyż przy rosnących z roku na rok obcią- żeniach fizycznych naturalna dieta nie może pokryć zapotrzebowania organizmu na wybrane składniki. W wydawanych folderach coraz częściej cytowane są artykuły z fachowego piśmiennictwa, opisujące doświadczenia, z których wynika, że po okresie treningu wspomaganym konkretną odżywką wzrost siły lub wydolności jest większy niż w podobnych warunkach bez wspomagania. Natomiast brak badań nad odległym w czasie wpływem odżywek na zdrowie. W środowiskach sportowych powszechnie uważa się, że nie ma zagrożenia dla zdrowia, jednak ostatnio w fachowej literaturze pojawiają się sugestie, że należy brała pod uwagę ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia, szczególnie po długotrwałym okresie ich stosowania

wiecej na :
http://bb.suple.net/sterydy/a/8521/sterydy_i_prohormony_znajdowane_w_odzywkach_

Źródło: http://www.medicinasportiva.pl/new/pliki/4_2004_02.pdf
http://klub.chip.pl/mma/suplementy.html calosc.


Zmieniony przez - sebek1982 w dniu 2009-01-21 15:12:23

Bez Farmaceutyki Nie Ma Co Liczyć Na Wyniki .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
Bardzo ciekawe, co prawda czytałem to już kiedyś, ale może dla kogoś będzie to nowością.

Z tym, że co to ma wspólnego z tematem? Z tych badań wynika, że należy uważać, gdyż są na rynku nieuczciwe firmy, w których produktach możemy znaleźć inne - szkodliwe - środki, których się nie spodziewamy. Ok, i co? Z tego co wiem rozmawiamy o szkodliwości bądź nieszkodliwości odżywek, a nie sterydów czy prohormonów!

Tylko dlatego, że w niektórych jajkach można znaleźć bakterie salmonelli, nie powiesz chyba, że wszystkie jajka szkodzą? ;)

Temat uczciwości producentów to osobna sprawa, nie mówiąc już o szkodliwości mocniejszych środków.

poza tym - Natomiast brak badań nad odległym w czasie wpływem odżywek na zdrowie. W środowiskach sportowych powszechnie uważa się, że nie ma zagrożenia dla zdrowia, jednak ostatnio w fachowej literaturze pojawiają się sugestie, że należy brała pod uwagę ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia, szczególnie po długotrwałym okresie ich stosowania - jak widać autorzy spekulują jedynie kończąc artykuł stwierdzeniem, że "należy brać pod uwagę pogorszenie stanu zdrowia", gdyż wcześniej przyznają, że "brak badań nad odległym w czasie wpływem odżywek na zdrowie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 841 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7869
i to maja byc te niby badania?

to jest artykuł sponsorowany w którym nie zostało określone piśmiennictwo, już samo to że znajduje się na stronie sklepu z ... no właśnie z czym???swiadczy o tym ze beda to wiadomosci wyrwane z kontekstu, aby przekonać ludzi aby kupowac ich produkty

przekaz tekstu jest jasny, stricte reklamowy

tyle odnośnie "badań"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co wybrać??

Następny temat

cykl na kreatynie

WHEY premium