SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poprawienie siły w podciąganiu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 457 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7533
Witam. Ćwiczę na masę FBW. Na plecy mam tylko podciąganie ponieważ wg mnie jest to najlepsze ćwiczenie rozbudowujące plecy. Dodatkowo zwiększa siłę mięśni potrzebnych w sztukach walki na które uczęszczam. Mam taki problem. Mianowicie mam 4s podciągania nachwytem...niestety słabo idzie mi to podciąganie a dokładniej tak : 1s - 7 p ; 2s - 5-6p ; 3s 4-5p; 4s 3-5p. Tak mniej więcej wygląda moje podciąganie. Po tych 4 seriach spokojnie mógłbym zrobić jeszcze z 2-3 seryjki ale czy nie lepiej zrobić tak aby dać 2serie podciągania i 2s wiosłowania ? Może macie jakiś sposób na polepszenie wyniku podciągania nie przerywając cyklu w połowie ?? pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 273
najlepiej dodac ciezar i robic z ciezarem, 2 serie z duzym, 2 z mniejszym i 2 bez niczego, sila idzie niesamowicie.. ewentualnie z pomoca kogos kto przytrzyma nogi i wolne opuszczanie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Jakiś czas temu skomponowałem sobie FBW z priorytetem na plecy, polegającym tylko na podciąganiu się. Plan jest dość dziwny, ale naprawdę czuję plecki i widzę postępy. Ćwiczę po 4 serie na jednym treningu. Na treningu A ćwiczę 4 serie po 12 powtórzeń chwytem mlotkowym, natomiast na tr B 4 serie też po 12 powtórzeń, ale nachwytem. Kolejny trening A ćwiczę 4 serie chwytem młotkowym, ale oparte o progres 12/10/8/6. Dokładam stopniowo obciążenie. I to samo na tr B tyle że nachwytem. Po czym znowu wracam do treningów A i B ze stałą liczbą powtórzeń. Może trochę to skomplikowane, ale na mnie działa !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
sprobuj wyciągnąc z tych liczb średnia i zacząć wykonywac stala liczbe powt- od początku, próbując zwiekszać co trening;
np
4*4
4*5
4*6
4*7
4*8... itd,
nastepnie możesz znów powrocic do mniejszej liczby powt. jednocześnie zwiekszając liczbe serii- np;
5*5
5*6 itd.

a po pewnym czasie dokladac obciążenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Witam, tez mam pytanie odnosnie podciagania. Od 2 miesiecy podciagam sie szerokim nachwytem (wczesniej nie cwiczylem podciagania). Robie 4 serie po 8 powtorzen, odpoczynek 2 minuty miedzy seriami. W ostatniej robie 6 powtorzen dobrych i 2 ostatnie lekko wymuszone i niepelne, reszta po 8. Od 2 miechow nic nawet nie ruszylo, jak pierwszy raz tak zrobilem tak i teraz robie. Mam rozumiec ze zle technicznie wykonuje to cwiczenie? Staram sie czuc najszersze i podciagajac sie czuje je dosc mocno, ale tez dosc mocno pracuje mi biceps, to normalne? Nie bujam sie, nie pomagam nogami, staram sie wykonywac jak najbardziej ruch pionowy w gore i powolny w dol. Czekac na efekty jeszcze czy jednak cos jest nie tak? Sorki za wwalenie sie do tematu, ale po co zakaldac nowy odnosnie podciagania. Pozdro

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
trudno powiedzieć, z tego co piszesz nie jest raczej żle z techniką- z wyjatkiem owej dużej pracy bicepsa; staraj sie aby był on jedynie ramieniem pomocnym w unoszeniu ciężaru własnego ciała.

może pora na podoobne zmiany jak nakresliłem powyżej- naturalnie przygladac technice też musisz sie bacznie- z tym, ze dostosowane niechaj to bedzie do twoich aktualnych mozliości.

możesz rowniez próbowac dokładac obciązenie- zastosój może przemienną ilośc powt. na kolejnych treningach;
np;
4*8 i wiecej jak sie bedzie udawac, bez obciązenia
5*5 z dodatkowym obciązeniem[choćby dodawanym co taki trening najmniejszym krązkiem]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Zróbcie tak jak pisze Apokalipsa. On wie co mówi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
No wlasnie czekalem zeby dodac obciazenie az bede robil juz 4*8 dokladnie i bez wiekszych problemow, ale jak tak to w najblizszym czasie dodam troche i zobacze jak to bedzie wygladalo i jakie beda efekty.. Dzieki wielkie
Eliasz79, ze Apokalipsa dobrze prawi to kazdy wie

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jeżeli mogę coś dodać to w moim przypadku pomogła progresja obciążenia z serii na serię. Robisz swobodnie 7 powt w pierwszej serii to zacznij może od 5 powt bez obciążenia, na drugą serie załóż 2,5 kg i zrób też 5 powt, potem dołóż kolejne 2,5 i walcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Dzieki Hubert tez sprobuje, moze wtedy cos ruszy. Wizualnie duzo sie plecy poprawily odkad sie podciagam ale silowo nic nie rosnie.

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
opuszczanie nie ma być na zasadzie odpoczynku, tylko kontrolowanego opuszczania,
szukajcie art, krzych666 o plecach, pozatym technika, zróbcie powoli kilka razy żeby wyczuć miesien(pleców nie bic itp,)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...CO DO TECHNIKI; PODSTAWoWA RZECZA JEST WYPIĘCIE KLATkI piersiowej- to wstep do prawidlowej techniki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW OCENY I OPINIE

Następny temat

Trening KLATKI - pomocy

WHEY premium