SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pompki na piesciach

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 943
siema
slyszalem ze jak sie robi pompki na dwoch pierwszych kostkach to sie wzmacniaja, sa twardsze i mnie czuc bol
to zaczolem robic i po paru dniach w obu dloniach na kostkach w srodkowym palcu zebrala sie jakby ropa, albo woda przebilem igla i wyplynelo, dalej robic te pompki czy na pare dni odpuscic?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Oczywiście, że odpuścić bo będzie jeszcze gorzej

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
źle słyszałeś
pompki to dobre ćwiczenie ale nie na utwardzenie kostek.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Pompki na kostkach-"seikeny" mają za zadanie wypracowanie stabilizacji nadgarstka,odpowiednie ustawienie pięści i kostek paliczkowych,tak aby przy uderzaniu nie doszło do kontuzji nadgarstka,bądź uszkodzenia kości śródręcza.Gdy już robimy pompki dłuższy czas,coraz mniej odczuwamy ból w kostkach paliczkowych,później prawie go nie odczuwając,ale nie jest to żadne utwardzenie,tylko następuje akomodacja-przystosowanie się,przyzwyczajenie do bólu.Narośle na kostkach są niestety ubocznym efektem pompek na kostkach,bo nie wyglądają zbyt estetycznie,czego sam jestem przykładem.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
Można jakieś foty, bo już trzy miechy robie i zmian nie widzę.

Jakiekolwiek foty byleby było wiadomo jak to wygląda.

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
A co z pompkami na pięściach - ale robionymi na czymś b.miękkim? Np grubym materacu :> Stabilizacja wymagana jest podobna, ba, nawet większa (zależnie od użytej "podkładki"), a do narośli nie powinno to prowadzić :>

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498


Moja łapa lewa,bo prawą robiłem foty.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498


Tu z bliska.Na prawej łapie mam podobnie,tyle,że mocniej mam spracowaną kostkę od palca wskazującego.


Gwiazdor-pomysł z dywanem niezły,ale założenie jest takie,żeby ćwiczenie robić na twardym podłożu,przez co po pewnym czasie nie odczuwa się bólu w kościach.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Słaby - IMO nie :) Wg mnie założenie brzmi, jak sam napisałeś: " mają za zadanie wypracowanie stabilizacji nadgarstka,odpowiednie ustawienie pięści i kostek paliczkowych,tak aby przy uderzaniu nie doszło do kontuzji nadgarstka,bądź uszkodzenia kości śródręcza."

Natomiast "ćwiczenie robić na twardym podłożu,przez co po pewnym czasie nie odczuwa się bólu w kościach." - to chyba raczej cel poboczny/efekt uboczny/bonus.

Mam rację ?

BTW, i nie mówiłem tu konkretnie o dywanie W zasadzie im bardziej miękkie i sprężyste podłoże, tym chyba trudniej o stabilizację dla mięśni.

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2011-01-07 22:10:04

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Teściu jakie Ty masz śliczne łapki

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Gwiazdor-w zasadzie sam odpowiedziałeś na wątpliwości,masz rację.Napisałem tak,bo przyzwyczajony jestem do starej szkoły i jakbym zobaczył gościa co kładzie jakieś miękkie podkładki pod kości,albo robi pompki na jakimś miękkim dywanie,to bym go chyba wyśmiał.Trochę bólu musi byćMój instruktor kiedyś o mało co nie pogonił z testów siłowych(mamy takie co pół roku w sekcji) gościa,co przyszedł i na parkiecie zaczął rozkładać filcowe podkładki pod kości.Zabrał mu je i gość musiał i tak pompować na parkiecie.


Scorpionie-dziękuję za komplementacyję

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2011-01-08 00:44:51

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ju-Jitsu

Następny temat

Niekonwencjonalne i ciekawe metody treningowe znanych bokserów

WHEY premium