SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pompa mięsniowa

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Mam taki problem ,od pewnego czasu przy robieniu pompek strasznie szybko robi mi sie pompa miesniowa. Jeszcze tydzien temu moglem spokojnie trzasnąc 70 pompek, na treningu a teraz mam problem z 20 bo moje miesnie mi w tym przeszkadzaja. Nie wiem dlaczego tak jest , co jest tym spowodowane, moze macie jakies pomysly? Stosuje BCAA chociaz wydaje mi sie ze to nie ma nic do tego bo kiedys mialem podobna sytuacje a nie bralem nic.

Ponizej zamieszczam artykul i prosilbym wasze zdanie w tym temacie :

Po mniej więcej dwudziestu minutach pompa nagle spada. Czasem nawet po tym krótkim napompowaniu mięśnie wydają się bardziej sflaczałe.
Wbrew pozorom taki stan nie jest dobry ani pożądany. Są to typowe objawy przegłodzenia mięśni. Tego typu szybko zanikająca silna pompa świadczy o tym, że jesz zdecydowanie za mało lub źle się odżywiasz. W młodości, gdy nic nie wiedziałem o żywieniu i próbowałem ćwiczyć bardzo intensywnie, często doświadczałem tego stanu. Wszyscy mi zazdrościli silnego napompowania, a ja w dłuższej perspektywie czasowej nie odnotowywałem żadnych postępów. Żyłem złudzeniem dobrego treningu!

Zmieniony przez - caland91 w dniu 2013-10-30 21:44:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Właściwie BCAA jest zbędne całkowicie przy takiej intensywności fizycznej.
Jak wygląda sprawa z odżywianiem?

Robisz tylko pompki?
Co z resztą ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ogólnie rzecz biorąc nie trenuje na siłowni ponieważ nie idzie to w parze z boksem, co prawda różne są opinie i poglądy ludzi , jednakże co do siły do wole wyrabiać ja na worku. Często na treningach są stacyjki , poza tym najczęściej problemy są gdy zrobie np. w domu serie kilku pompek. Na treningu mogę spokojnie tak jak np. ostatnio 10 min boksowania na worku a pozniej pompki, to nawet dojechałem do 85. Nie było pompy. Jednak jak czasami jak wspomnialem robie serie w domu, to na 20 powtorzeniach mam już dosyć. Nie wiem dlaczego. Co do diety, to nei mam jakiejs tam wygórowanej , ograniczam węgle , bo chce trochę z wagi zejść , jem więcej białka , na zmeczenie nie narzekam, regeneracja jest dobra po bCAA. No nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
jakie przerwy robisz miedzy seriami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
różne nie wiem jak robie pompki w seriach po 30 to do minuty może, nigdy nie liczylem. Ale watpie by to cos mialo z tym wspolnego bo mam znajomego co moze robic pompki w 30 powt co 20-30sekund i narobi ze 150 - 200. Nie wiem od czego to zalezy, czy moze dieta kuleje, chociaz z drugiej strony na treningach byloby to samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
im krotsze przerwy tym wieksza pompa, pozatym co ty sie przejmujesz, ja to bym chcial pompe co mi uniemozliwia cwiczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No a mnie to przeszkadza, bo jak mam pompować przy dziewczynie 20 pompek i dać sobie spokój to wiesz;D Albo sobie pomyśli co za mięczak albo ta co się zna , no chłop ma pompe:D Chociaz pojęcie pompa w ich rozumowaniu to jest bliżej mięczak hehe to oczywiście przykład taki. Ale no mnie to osobiście przeszkadza bo w pewnym stopniu paraliżuje mnie w treningu. Dla mnie w SW nie liczy się pompa, liczy się p******nięcie. Dlatego chcę to jakoś wyeliminować ale nie wiem jak. Staram się masować te miejsce piłeczką do tenisa ziemnego, co prawda pomaga przezwyciężyć te 2-3 kolejne serie ale to nic wielkiego

Ps. Mnie siłownia nie interesuje, bo mnie to spowalnia, nie ma ćwiczeń uniwersalnych pod sporty walki, szybkość wyrobie poprzez dokładne treningi techniki, siłe wyrobie na worku, wytrzymałość wyrobie na treningach również na worku czy sparingach. Więc po co mi kombinować jak wiem że ide w dobrym kierunku, tylko ta pompa stanęła mi na drodze i chcę to wyeliminować

Zmieniony przez - caland91 w dniu 2013-10-30 23:17:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Pompa to w wielu przypadkach kwestia diety. Poprowadź dziennik dietetyczny, przez jakiś czas utnij trochę tłuszczy sprawdź czy się coś zmieni itd.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
odrobina tluszczu w posilku przedtreningowym wzmacnia pompe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270688
opisz moze jak rozumiesz wg Ciebie to pojecie "pompa mięśniowa mi przeszkadza"

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pompa jak pompa. Wyobraź sobie że zjadłeś sporą dawke Nitrobolona czy sawa, czy innych pompujących odzywek, pakujesz BICA , i w pewnym momencie , odczuwasz uczucie pelności mięsnia i nie mozesz do konca zjechać serii. Ja tak mam przy robieniu pompek, jade 17,18,19, i podczas robienia 20 pompki nagle czuje pełność klatki , mimo że masz siłe dalej robic to nagle opadasz i podłoge i musisz odpoczać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym zastąpić pistolety.

Następny temat

ghetto workout ;)) i pomoc

WHEY premium