SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pierwsza suplementacja, dieta - na powaznie - do oceny, poprawy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 697

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Waga

70

Wzrost

185

Staż treningowy

pół roku

Obwód pasa

84

Obwód klatki piersiowej

86

Obwód uda

53

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

bieganie, 4-5x w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

zadnych

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, biegi

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

zadne

Wrażliwość na stymulanty

nie

Możliwosci finansowe

spore

Cel/problem/opis

przybranie na masie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
Cześć, od pół roku ćwiczę na siłowni, robię to dla przyjemności jednak nie przynosi mi to praktycznie żadnych efektów, wykonywałem przypadkowe ćwiczenia, głownie te, które były dla mnie przyjemne. Od miesiąca też regularnie biegam, jednak chce zacząć teraz przybrać duzo na masie. Moja waga to 70kg, 185 wzrostu. Zamówiłem już odżywkę białkową https://sklep.sfd.pl/Pvl_Mutant_Mass-opis3333.html oraz kreatynke https://sklep.sfd.pl/Pvl_Mutant_CreaKong-opis28854.html i chcę sobie rozplanować dawki, lecz także pożądna dietę. Ułożyłem sobie taką dietkę:
Posiłek 1 (7.00):

Mleko 2% - 500 g
Płatki kukurydziane - 100g

Posiłek 2 (10.00):

Chleb razowy -100g
Jaja kurze całe – 70g
Margaryna roślinna 15g

Posiłek 3 (12.30):

Chleb razowy - 150 g
Szynka z piersi kurczaka - 100 g
Margaryna roślinna - 15 g

Posiłek 4 (15.00)

Ryż biały - 150g
Pierś z kurczaka gotowana - 125g
Oliwa z oliwek – 20g

Posiłek 5 ( potreningowy ):

Tuńczyk w wodzie – 75g

Posiłek 6 (20.00)
Makaron - 150g
Ser biały – 125g
Oliwa z oliwek – 10g


Białko: 162,62g
Tłuszcze: 86,72g
Węglowodany: 532,28g
Kalorie: 3466,60 kcal

Prosiłbym żebyście pomogli mi pozmieniać/pododawac zeby bylo okej.
Gdzie wcisnąć tą kreatyne i białko?
Czy moglbym trenować np. o godzinie 10 rano, ponieważ wtedy mi najbardziej pasuje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 60
Pierwsze co rzuca mi się w oczy to płatki kukurydziane, myślę, że warto byłoby zmienić to na płatki owsiane. Co do wprowadzenia białka i kreatyny w Twoje posiłki, zauważ, że jeśli chcesz zmienić godzinę treningu na godzinę 10, wtedy posiłki przesuną Ci się. Trening o 10 wg mnie dobry pomysł, każda pora jest dobra, choć rano mi na przykład ćwiczy się najlepiej. Musisz się zastanowić ile chcesz "masować", bo w kreatynie masz 75 dawek, możesz stosować tylko raz dziennie np. po treningu, a możesz 2 razy jeszcze po przebudzeniu, musisz pamiętać, że kreatyna jest transportowana za pomocą glukozy więc trzeba pamiętać o posiłku w godzinach brania kreatyny, co do białka ja wyznaję taką zasadę, że jeśli nie mogę np. w szkole zjeść dobrze to pije białko lub po treningu lub gdy nie masz czasu na zrobienie posiłku szybko pijesz białko 5 min. Myślę, że choć trochę Ci pomogłem.
Edit: Zapomniałem, patrząc na twoją wagę zapewne jesteś ektomorfikiem, więc bieganie na masie nie ejst najlepszym wyjściem, więc najlepiej zmienić ilość tego biegania.

Zmieniony przez - Statek44 w dniu 2014-06-03 10:43:45
Aaa jeszcze jedno, przygotuj sobie plan treningowy, jest parę w internecie lub poproś kogoś o taki, ponieważ na robieniu ćwiczeń tych które Ci się podobają sylwetki nie zrobisz, powinieneś wykonywać typowo po 4 ćwiczenia na każdą partię ciała, czyt. nogi, barki, plecy, klatka, triceps, biceps. Oczywiście możesz na jednym treningu wykonywać ćwiczenia na 2 partię.

Zmieniony przez - Statek44 w dniu 2014-06-03 10:52:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28
okej, wszystko kumam, postaram sobie to rozplanowac jak najlepiej, polecisz mi moze jakis fajny plan treningowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobić z takim brzuchem jakie ćwiczenia ,żeby jakoś wyglądał...

Następny temat

zmiana treningu

Wiecej