SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pachwina-przepuklina-what?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 0
Mam nastepujacy problem: od 25.12 zeszlego roku czuje w okolicach prawej pachwiny okresowy lekkie bol. Zaczelo sie bez wyraznej przyczyny, chyba, ze od pelnego brzucha-swieta. Nie pojawila mi sie zadna grodka, bolwa, zadnego widocznego objawu przepukliny pachwinowej.Od tego czasu nie trenuje. Dolegliwosc nie przechodzila i poszedlem do lekarza. U chirurga bylem 12stycznia, przepukliny pachwinowej nie stwierdzil, kanaly mam zamkniete. Powiedzial ze moze to byc poczatek przepukliny, nie wiadomo, nie ma sposobu zeby zbadac co i jak sie dzieje. Z tego co zrozumialem to zle jest jak sie otwiera kanal na dole, a jak na gorze sie cos uchyla to nie da sie tego zbadac. Dal mi masc do smarowania i kazal 3x 30min dziennie poduszka elektr. okladac. Mialo mi przejsc po ok. tygodniu, potem jesli bede cwiczyl to na chybil trafil - "wszystko w rekach Najwyzszego". Niestety nie stosowalem sie zbytnio to jego zalecen :( Po drodze zachorowalem, no i kaszel chyba spowalnia ustapienie tego lekkiego bolu- bo czasem odczuwam go nadal. np. Po seksie czuje to intensywniej, roznie, czasem gdyby nie swiadomosc ze cos jest nie tak, to bym wogule zapomnial o tym. Przez caly czas nic mi nie wyskakuje. Lekarz powiedzial ze do zabiegu sie nie nadaje i ewentualnie jesli mi "wyskoczy" wtedy beda mnie operowac. Dodatkowo sytuacje komplikuje fakt, iz w tym roku zdaje mature... Prosze o komentarz ludzi ktorzy sie na tym znaja, moze sa tu jacys lekarze. Dodam ze konsulatacja odbyla sie w Krakowie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
witaj
jesli bedziesz miał jakieś niepokojące objawy - zgłoś sie do lekarza albo najlepiej trzech .... (lekarz tez człowiek)
-co do przepukliny to rozwija sie w miejscu osłabionym i zwiekszenie cisnienia w brzuchu (kaszel , ciezary itp) tylko jest czynnikiem spustowym
nie przejmuj sie zanadto - jak sie zrobi to zoperują (3 dni i zapomnisz)
kaszel jak najbardziej mógł nasilić ból (jesli coś sie tam dzieje) - albo po prostu bolały mieśnie
mozesz starać sie wzmocnić brzuch przez trening !
trenowac wg mnie mozesz - ale ostrożnie - musisz znać granice
+ pas

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 0
Czyli moze mi sie to nie rozwinac w przepukline jesli bede z glowa trenowal? Masc dana przez lekarza cos moze tu wogule pomoc (Febrofen)?? No bo grzanie to rozumiem rozluznia miesnie. Brzuch mam mocny jesli chodzi o miesnie, nie robiony na silowni - trenuje Brazylijskie Ju-Jitsu. Aha, to mi jeszcze nie przeszlo.

Zmieniony przez - MFoka w dniu 2005-01-27 09:55:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
febrofen to lek przeciwzapalny (ketoprofen)
co do przepukliny to tworzy sie w miejscu które już jest osłabione - wiec teoretycznie to kwestia czasu
zwiekszenie cisnienia wewnatrz brzucha - kaszel , dźwiganie itp jest czynnikiem spustowym bądź przyspiesza
wiec trenując uwaznie mozesz zapobiec lub tylko przesunąć w czasie (najczesciej) wyjscie jelit i otrzewnej poza anatomiczne granice

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyczepy:)))))))))

Następny temat

ladna buzka

Wiecej