SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

pływanie a wyszczuplanie ud

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3006

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 404
Witam, jestem nowa na forum, tzn. podglądałam tutaj często wątki po cichutku :)
mam 23 lata, 172cm wzrostu, na dziś rano ważę 66,5 kg. w biuście mam 90, w talii około 70, a w najszerszym miejscu ud... 104. jedyną formą aktywności fizycznej, która mnie nie wkurza, jest pływanie, co wprost uwielbiam. od około miesiąca pływam cztery razy w tygodniu (z tygodniową przerwą na okres), robię 2km w 52min, głównie krytą żabką. próbowałam kraulem, ale jakoś nie mogę odpowiednio gospodarować oddechem, i strasznie się zawsze zdyszę po głupich 25 metrach. ostatnio zaczęłam trochę pływać na brzuchu z deską, tak aby pracowały same nogi. od tegoż miesiąca nie zauważyłam, aby znikł mi chociaż centymetr z jakiegokolwiek wymiaru, ewentualnie może poprawiła się 'konsystencja' skóry na nogach. pływam bez przerw, tak szybko jak mi na to inni pozwalają, bo ten basen jest dość popularny w mieście; nie zdażyło mi się ani razu zasapać po 80 basenach, zero zakwasów, nic.
jestem jedną wielką chodzącą alergią pokarmową, nie jem glutenu, laktozy, konserwantów, kakao i cukrów sztucznych, więc odżywiam się w miarę "zdrowo", jak na swoje możliwości.
moje pytanie brzmi: jak zmienić/ zintensyfikować pływanie, jaki wybrać styl, aby maksymalnie zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej z zewnętrznej strony ud? nie zależy mi na nie wiem jak dużej utracie centymetrów, 3-4 i będę szczęśliwa.

z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie, jeśli niepotrzebnie otworzyłam nowy wątek :)

Zmieniony przez - MarzipanLady w dniu 2013-04-16 14:37:06

I used up all my sick days, so I called in dead.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2272 Napisanych postów 37082 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272906
Nie spalisz tłuszczu z ud pływaniem.
Do tego potrzebna jest odpowiednia dieta(redukcyjna).

Wtedy fat leci z CAŁEGO ciała(nie da się miejscowo pozbyć tkanki tłuszczowej).

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 404
o, to jest bardzo cenna uwaga, dzięki! czytałam, że ogólnie pływanie wyszczupla, ponieważ jest sporym wydatkiem energetycznym...

co w takim razie proponujesz w ramach diety redukcyjnej? również w ramach moich alergii, oczywiście :(

jestem trochę noobem jeśli chodzi o diety, byłam dotychczas na Dukanie raz, co owszem, poskutkowało spadkiem o 17 kilo, ale rozstroiło mi wnętrzności. i jeśli pilnowanie alergii pokarmowych można nazwać dietą, to to też :)

jestem dramatycznie zdeterminowana, żeby te ostatnie kilka centymetrów zgubić, nie chcę tak utonąć przy brzegu ;/

Zmieniony przez - MarzipanLady w dniu 2013-04-16 17:25:21

Zmieniony przez - MarzipanLady w dniu 2013-04-16 17:27:36
1

napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2272 Napisanych postów 37082 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272906
Żadne Dukany czy głodówki.
Zbilansowana dieta z lekkim deficytem.

Zacznij od przeczytania tego:

http://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

http://potreningu.pl/diety/artykuly/1745/dieta-odchudzajaca--od-czego-zaczac

http://potreningu.pl/diety/artykuly/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety

Co dalej?

Zajrzyj do działu Ladies lub odchudzanie:

http://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f403.html

Tam dziewczyny już cię odpowiednio pokierują

Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

napisał(a)
Początkujący
w porę się przekonałam, że głodówki tylko szkodzą, staram się odbudować metabolizm powolutku... chodzi mi o tą dysproporcję między udami a talią, nawet lubię moją okrągłą pupę, ale jest wrażenie takiej gruszki, chciałabym to jakoś wyrównać :) dzięki jeszcze raz za pomoc! :)

napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
To podkręć ten metabolizm pierw.Bez tego nie ma sensu wprowadzać deficytu.

Proporcje na pewno poprawisz lekką redukcją aczkolwiek możliwe że masz taki typ budowy-dosyć szeroką miednicę.Wtedy przychodzi z pomocą.........trening siłowy

Nowy blog:

napisał(a)
Początkujący
jak 'przycisnę' bok uda to za 3-4 cm napotykam na kość ;/ aczkolwiek wiem, że te kilka centymetrów można zgubić. mam szerokie biodra genetycznie, nigdy tutaj cudów nie będzie, a jak bardzo odchudzę nogi to zafunduję sobie między nimi bramę brandenburską i tyle z tego będzie. czy takie regularne, dość aktywne pływanie to już jest krok w stronę lepszego metabolizmu? ogólnie czuję się jakaś lżejsza i bardziej sprawna. kiedyś ćwiczyłam z bodyrock.tv, ale prędko mi się znudziło, nie mam jakoś motywacji w domu ;/

napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Hmmmmm...może ty nie masz wcale tak wysokiego poziomu tłuszczu?
Załóż osobny temat w dziale Ladies i wrzuć tam fotki.Dziewczyny ci pomogą.

Takie ćwiczenia domowe za wiele nie pomogą.
Za to treningiem siłowym można zdziałać cuda-dobudować mięśni w wewnętrznej części ud żeby załatać tą lukę,poszerzyć minimalnie plecy i obręcz barkową co automatycznie naprawi proporcje i sylwetka nie będzie już gruszkowata....itd.

Basenu oczywiście nie neguję bo jest super.Dobre uzupełnienie.

Co do metabolizmu-tutaj kluczową rolę gra dieta,stopniowe podbijanie ilości poszczególnych makroskładników(regularne spożywanie posiłków).Oczywiście aktywność fizyczna również w jakimś stopniu go podkręci.Niestety głodówki wyniszczają organizm-wprowadzają bajzel w gospodarce hormonalne,spowalniają metabolizm...etc.tłuszczu też tym nie spalisz-parę tygodni spadku i trafiasz na ścianę,a kcal już nie odejmiesz.Później powrót go normalnego odżywiania i efekt yoyo murowany.

Nowy blog:

napisał(a)
Początkujący
mimo wszystko wolałabym zredukować uda, a nie poszerzać co innego :D
tak oglądałam efekty bodyrock, właśnie jak ludzie ćwiczyli w domu, i są imponujące, może się z nimi przeproszę jeszcze :D
mama i chłopak na mnie krzyczą, że przesadzam, że szczupło wyglądam, a te górne odcinki zewnętrznych ud to jest moja odwieczna zmora :(

niestety z regularnymi posiłkami jest u mnie bardzo ciężko, jako lektor (i jeszcze studentka) pracuję codziennie inaczej, nie ma mowy, żebym wprowadziła sztywne godziny.

Zmieniony przez - MarzipanLady w dniu 2013-04-16 17:52:58

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Na Mase - Brzuch - Bieganie (aeroby)

Następny temat

[BLOG] @@@ Kitly - Redukcja @@@

Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik - ocena sylwetki Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik - ocena sylwetki Tajemniczy zabieg Alexandry Stasiak Tajemniczy zabieg Alexandry Stasiak Plan treningowy na masę dla ektomorfika Plan treningowy na masę dla ektomorfika Efedryna - stosowanie, działanie Efedryna - stosowanie, działanie Katarzyna Dudek zdobywa kartę IFBB ELITE PRO! Katarzyna Dudek zdobywa kartę IFBB ELITE PRO! Testosteron – fakty i mity Testosteron – fakty i mity Duże i silne mięśnie grzbietu, czyli trzeba mieć plecy! Duże i silne mięśnie grzbietu, czyli trzeba mieć plecy! Rodzaje patelni - jaką patelnię wybrać? Rodzaje patelni - jaką patelnię wybrać?