pisze tutaj bo w dziale dieta sa mniej kompetentni ludzie xD Mam mase pytan odnosnie diety . wypisze je w punktach i prosze o taka sama odpowiedz :)
1. Jak reaguje organizm na 3 posiłki oraz na 5-6 przy takim samym bilansie kalorycznym np 3000? wieksza ilosc białka w diecie przyspiesza metabolizm .a czestotliwosc posiłkow tez ? jesli jajka sie trawia 6 godzin to czemu nei jesc raz 10 tylko dwa razy po 5 co 3 godziny ? np czasem nie ma sie czasu pilnowac posiłkow i sie je duze a rzadziej
2. Nawet najlepsze białko z proszku jest gorsze jakosciowo niz pozywienie ? prawda to ?
3. znam osoby ktore w swojej diecie nie maja wcale miesa i prezentuja dobra forme . Czemu kazdy kaze spozywac duze ilosci miesa ?
4.Wpadle na pomysł takiego posiłku Serek wiejski plus wiorki kokosowe plus oliwa albo migdały typowo low-carbowy . co o nim sadzicie ??
5.płątki owsiane w diecie zamias innych zrodeł wegli. czesto jem 5 jajek owsiane . 5 jajek owsiane . tunczy owsiane tunczyk owsiane . nie mwoei ze ciagle ale makaron i ryz tzreba gotowac a owsiane sa za***iscie szybie do przyzadzenia . Co z ich IG ? zalety wady platkow
prosze tresciwie odpisac
Wielu nie zdaje sobie sprawy skąd jesteśmy. Harcorowe brzmienie jak partyzanckie pieśni
1253097866000
_Maserati_
Wysłana - 16 września 2009 17:31
?
Wielu nie zdaje sobie sprawy skąd jesteśmy. Harcorowe brzmienie jak partyzanckie pieśni
1253115119000
ankajanka
Wysłana - 17 września 2009 08:59
Ja wiem z własnego doświadczenia, że białko w proszku jest gorsze od mięsa, jaj i ryb. A serek wiejski i ogólnie sery to lipa.
Lepiej być durniem niż ćwierćinteligentem.
1253170750000
_Maserati_
Wysłana - 17 września 2009 10:50
a mozna prosic o odpowiedz na wszysko ? ser twarogowy jest dobry
Wielu nie zdaje sobie sprawy skąd jesteśmy. Harcorowe brzmienie jak partyzanckie pieśni
1253177440000
ankajanka
Wysłana - 17 września 2009 11:27
W czym jest dobry? Chyba na zasadzie dobry bo tani.
Jedynym schematem w kulturystyce,jest jego brak... 'Krac'.
1253187953000
Kwachu48
Wysłana - 18 września 2009 15:14
1. Dokładnie większa ilość białka i posiłków powoduje przyspieszenie przemiany materii. Myślisz że nasz organizm jest w stanie przyswoić białko z 10 jaj naraz, mówi się o liczbie że 30g białka na jeden posiłek może przyswoić organizm jest to nie do końca prawda bo zależy to od wielu czynników naszego organizmu. 2. Jajko- żywa komórka, mięso –żywa tkanka a odżywka powstaje na bazie wydzieliny gruczołów mlecznych krowy wiec jest martwa. A tak w ogóle to porównaj sobie ile składników masz w pełnowartościowym posiłku a ile odżywce. 3.Bo mięso zawiera całą pule aminokwasów, polecam mięso czerwone (pokaz nam tych ludzi) 4.Biały ser jak i cały nabiał(po za kefirem który jest już strawiony po za układem trawiennym człowieka ) nadaje się jedynie jako dodatek do diety (max 200g dziennie podawaj w ostatnim posiłku z jajkami bądź rybą-powstaje pasta )poczytaj na forum była na ten temat rozmowa 5.Płatki owsiane są OK.
Można by było pisać tu więcej ale sam poszukaj na forum odp na te pytania
1253279651000
marek.c I.H.S. TEAM
Wysłana - 22 września 2009 18:13
1. Jak reaguje organizm na 3 posiłki oraz na 5-6 przy takim samym bilansie kalorycznym np 3000? wieksza ilosc białka w diecie przyspiesza metabolizm .a czestotliwosc posiłkow tez ? jesli jajka sie trawia 6 godzin to czemu nei jesc raz 10 tylko dwa razy po 5 co 3 godziny ? np czasem nie ma sie czasu pilnowac posiłkow i sie je duze a rzadziej
odp czy zanasz jaka dlugosc maja twoje jelita ? jaka funkcje pelni zaoladek, jelito cienkie i na ile odcinkow sie dzieli ? jelito grube ? krótko : pasaz jelitowy (przejscie , przemieszczanie sie ) tresci jelitowej w zaleznosci od pokarmu trwa nawet do 36 godz (max ) srednio 24 godz. wiec w okreslonym odcinku pokarmowym wchlaniane zostaja okreslone skladniki odzywcze. czyli aminokwasy, weglowodany, tluszcze , witaminy idt porównaj to do tasmy w jakies fabryce, na tej tasmie w okreslonym tempie przesówaja sie podzespoły, teraz w odpowiednim miejscu okreslone maszyny chwytajace pobieraja z tej tasmy odpowiednmi dla tego miesca podzespol i montuja dalej jakas maszyne ( np nasze miesnie ) jesli na tasmie caly czas beda podzespoly do montarzu , rozmieszczone równomiernie (tak jak pokarm który dostarczasz w malych dawkach np 6 razy dzienie ) to precyzyjne maszyny wychwyca odpowiedni podzespol. cala robota bedzie precyzyja bez przestojow i balaganu ( ja bys jadl np 2 razy bardzo duze posilki to porownujac na te sama tasme wrzucasz tylko 2 razy w ciagu dnie olbrzymia ilosc podzespolow cala ich góre, tasma idzie miejscami pusta a miejscami tak pelna ze maszyny chwytajace maja problem z wyborem odp czesci ) czy rozumiesz to porownanie i wiesz juz czemu masz jesc np 5 pisilkow co 3 godz a nie 2 do 8 godz ?
2. Nawet najlepsze białko z proszku jest gorsze jakosciowo niz pozywienie ? prawda to ?
odp wiesz ile rodzajow bialek ma np mieso wolowe ? kilkadziesiat rodzajow , ile rodzajow skladnikow odzywczych poza bialakoem jest w tym miesie ? tez kilkadzisiat ( witamin , mineralow , tluszczy idt a ile rodzajow bialek ma twoj sheyk bialkowy 2 ? moze 3 rodzaje czujesz wiec róznice ? poza tym twoj sheyk jest produkowany z mleka - z którego powastaje "martwy " proszek. a mieso ? onoz zyje ! komorki sie dziela , wzrastaja , pracuja , oddychaja DOKONUJE SIE ICH PODZIAL ROSNA a czy mleko rosnie ? jasne ?
3. znam osoby ktore w swojej diecie nie maja wcale miesa i prezentuja dobra forme . Czemu kazdy kaze spozywac duze ilosci miesa ? odp nie kazdy , mozesz rosnac na jajach, rybach , bialym serze to twój wybór poza tym duze ilosci miesa sa nie zdrowe . zatem na pewno takie osoby maja dobra forme i sa zdrowe , ale na pewno nie maja rozrosnietycjh miesni. a kto popwoiedzial ze kulturystyka jest zdrowa ?
4.Wpadle na pomysł takiego posiłku Serek wiejski plus wiorki kokosowe plus oliwa albo migdały typowo low-carbowy . co o nim sadzicie ?? odp mnie sie podoba
5.płątki owsiane w diecie zamias innych zrodeł wegli. czesto jem 5 jajek owsiane . 5 jajek owsiane . tunczy owsiane tunczyk owsiane . nie mwoei ze ciagle ale makaron i ryz tzreba gotowac a owsiane sa za***iscie szybie do przyzadzenia . Co z ich IG ? zalety wady platkow
dosp wady wiatry malo smaczne wchlaniaj w siebie duze ilosci dobrych skladnikow odzywczych , maja nie rozpuszczalny blonnik platki pozbawiaja twoj posilek witamin mineralow zdrowych tluszczy , balek itp