SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

odrastanie odcisku i twarda skura na kciuku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 45 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 426
Witam, około pul orku temu usunąłem sobie odcisk z największego palca u nogi wszystko było ok goiło się ale teraz zaczyna tam odrastać twarda skóra tak jakby nowy odcisk ale bez tego ciemnego korzenia sama twarda szorstka brzydka skóra i co kilka dni ją ścinam pumeksem ale ona znowu odrasta, co powinienem zrobić żeby się pozbyć tego raz na zawsze ?
I przy okazji druga sprawa na kciuku zaraz przy paznokciu jak to czasem zadziera się skórka to ją odrywam ale jakiś czas temu oderwałem i na praktykach dostało mi się tam nieco „syfu" (mechanik samochodowy) wyczyściłem to się rozdrapało na większe i zaczął robić się strup, który nieszczęśliwie się zdrapał i kolejny syf (brud) się dostał i tak w kółko teraz tez mam tak jakby twardą skórę taką poharataną z tym ze w niej mam czucie i boli mnie to da się to jakoś usunąć ? Powinienem się udać do lekarza ? Może chirurgicznie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 261
i co kilka dni ją ścinam pumeksem ale ona znowu odrasta...
No i w tym tkwi problem Twoja skóra chce się zabezpieczyć przed tym ciągłym ścieraniem naskórka, dlatego twardnieje. Dla niej to uraz mechaniczny, przed którym musi się zabezpieczyć. Jeśli np. chodziłbyś przez miesiąc na boso po dworze całe podeszwy stóp by Ci stwardniały przystosowując się do trudnych warunków.
Na Twoim miejscu odstawiłabym na razie całkowicie pumeks, a podkradła mamie/żonie jakiś dobry krem i smarowała się nim przez kilka dni codziennie rano i wieczorem. Później możesz spróbować ścierać, ale raz na tydzień i to po długiej Ciepłej kąpieli (żeby się porządnie namoczyła noga).

Co do skórki- smaruj wazeliną i zalepiaj plastrem póki nie zejdzie (plaster konieczny, żeby się tam nie dostawał "syf", oraz żeby Cie nie kusiło skubanie tych skórek. Absolutnie żadnego obcinania, obrywania, skubania czy co tam Ci jeszcze przyjdzie na myśl ;)

Jeśli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie- znajdziesz powód.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból głowy - pomocy

Następny temat

Blizna na srodku czoła

WHEY premium