logo
zamknij zamknij

niesymetryczne miesnie proste brzucha

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 611

0 5 0
napisał(a)
Sierzput3
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 57
Witam.

Mam takie pytanie. Mam bardzo niesymetryczne mięśnie brzucha, ze względu na to ze za młodu trenowałem judo, i rzuty na jedną faworyzowana stronę dały sie we znaki. Ogolnie nie jest to dla mnie problemem. Uwazam ze dobrze jest jak mięśnie nie są całkiem symetryczne, ale to co sie u mnie dzieje to lekkie przegiecie. Lewa strona jest idealna, a prawa jak by mi połowę urwalo. Dodatkowo pod czas ćwiczeń odczuwam ze ta strona jest słabsza. Staram sie ćwiczyć obie strony równomiernie i wiem ze w długim okresie czasu różnice sie wyrownaja odrobinę. Ale może macie jakis pomysł jak przyspieszyć ten proces.
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Pandarek
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 13 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 184230
Nie dramatyzujesz trochę w opisie?
Przy ćwiczeniach czujesz asymetrię jakąś siłową?
napisał(a)
Antos098
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13960 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 100558
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2042 Napisanych postów 35703 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 254333
Udaj się do ortopedy/fizjoterapeuty.
napisał(a)
Sierzput3
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 57
Trochę może rzeczywiście koloryzuje. Wiem ze idealnie symetryczne mięśnie nie istnieją. Mi to w żaden sposób nie przeszkadza. Jakis wielkich skrzywien też nie mam kręgosłupa. Zapomnialem dodać, przez 10lat polprofesjonalnie trenowalem tenis ziemnny (trenowałem profesjonalnie, ale nigdy pieniedzy na tym nie zarobilem, więc nie mogę nazwać sie pro) i mój fizjolog powtarzał zawsze ze to naturalne u tenisistów, ponieważ nakład pracy na lewa stronę u praworecznych jest zdecydowanie niż na prawa. I lewa strona rzeczywiście wygląda bardzo zdrowo, za to prawa, jest mocno przykurczona.
Zastanawiam sie np czy nie ma jakis ćwiczeń izometrycznych pomagających w utrzymaniu pełnej pracy na obie strony. Tak jak przy klatce piersiowej czy barkach, można w tym celu odpuścić sobie sztangielki i złapać za sztange.
Co do różnicy siły. Przy maskach czuje ze odgina mnie w jednym kierunku, i ze jedna strona pomaga drugiej. Wtedy statram sie jeszcze bardziej skoncentrować na wykonywaniu poprawnym powtorzen. Choć bywa ciezko.

Dzięki za usunięcie drugiego tematu. To była pomyłka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mocno niesymetryczne miesnie brzucha

Następny temat

Plan Treningowy na Masę - do oceny :)

Mustang Akopa - dzieło sztuki czy agrotuning?

Odstające łopatki-rozwiązanie problemu na siłowni

Tabata - co to jest, jakie korzyści przynosi i jak ją wykonywać?

Soki pomidorowe - porównanie okiem dietetyka

Czy ziemniaki tuczą?

Barki - hipertrofia – porady, fakty i mity

Dieta i suplementy poprawiające procesy myślowe

Cykle kreatynowe - stopnie zaawansowania