SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nie moge wyprostowac rak - pomocy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 241
witam

przed wczoraj bylem po raz pierwszy na silowni tak na powaznie, trenowalem dosyc intensywnie ale tez bez przesady, o rozgrzewce nie zapomnialem, minely juz dwa dni a ja mam powazny problem, bo poprostu nie moge do konca wyprostowac rak w lokciach, gdy chce to zrobic odczuwam duzy bol, gdy robie to na sile pomagajac nawet druga reka rowniez nie moge doprowadzic do pelnego wyprostowania, zaczynam juz sie powoli niepokoic ze cos sie stalo, a moze to normalne? bo jak pisalem to byl moj pierwszy raz takze nie mam doswiadczenia...

licze na wasza pomoc

pozdrawiam
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Zaczynając swoją przygodę z kształtowaniem sylwetki lub wracając po przerwie często spotykamy się z tym że nasze mięśnie nie są przygotowane do wysiłku fizycznego. Dlatego też po treningu odczuwamy bolesność mięśni, popularnie nazywaną "zakwasami". W rzeczywistości nie jest to zakwaszenie mięśni, które występuje maksymalnie do 2 godzin po wysiłku a tak zwana opóźniona bolesność mięśni - doms (delayed onset muscle soreness). Ból ten pojawia się 24-72 godziny po wysiłku i może być odczuwalny nawet przez tydzień. Odpowiadają za to stany zapalne pojawiające się w mięśniach.

Zdecydowanie w sytuacji, gdy zaczynamy treningi lub wracamy po przerwie powinniśmy trenować racjonalnie, a nie rzucać się na dużą objętość i intensywność treningu. Zdecydowanie warto przemyśleć zastosowanie solidnej rozgrzewki: http://potreningu.pl/articles/5037/rozgrzewka---najwazniejszy-element-treningu a w czasie wysiłku skupić na poprawnej technice: http://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych. Dzięki temu nasze mięśnie będą gotowe do wysiłku i zniwelujemy ryzyko kontuzji. Z kolei po treningu lub w dni wolne warto wprowadzić rollowanie i rozciąganie mięśni: http://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac.

W sytuacji, gdy już za późno na podstawy i problem się pojawił, w wyniku Twojej nieodpowiedzialności, należy odpocząć od wysiłku. Jeżeli nie będziesz mógł wyprostować rąk po 10 dniach od treningu, to należy udać się do lekarza, który dokładnie przeanalizuje, co może być powodem problemu. Nie sądzę jednak aby było to coś poważnego.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7280
Pewnie od razu rzuciles sie na duze ciezary....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Napisz coś wiecej czy to ból konkretnie w stawie łokciowym czy boli cię któryś z mięsni jak w stawie to moze być skutek nie przyzwyczajenie organizmu do tak duzego wysiłku lub duzego cięzaru mięsin mogłeś naciągnąć jak nie masz dobrej techniki lub porządny zakwas!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 241
w stawach nic nie czuje, raczej w miesniach...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 437 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5984
klasyk, rzuciles sie od razu na duze ciezary i sie przetrenowales. Norma wsrod poczatkujacych, przejdzie za pare dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Przejdzie w poniedziałek idz na siłownie i zrób sobie lzejszy trening a wogóle jak dopiero zaczynasz przygode z siłownią na powaznie to zacznij od ATC!!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
norma mój kolega też to niedawno przechodził

Pzdr/

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4068
fachowo to sie nazywaja zakwasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1463
najprawdopodobniej to nie mięśnie tylko ścięgna. nie były przystosowane do wysiłku i obciążeń. też miałem identycznie na początku lub po dłuższej przerwie. zachowaj spokój, po ustąpienu bólu zrób następny trening, może po nim jeszcze trochę boleć ale po 4-5 treningu ścięgna przystosują się do przeciążeń, pozdro :)
1

Nigdy nie przestane ćwiczyć, choćby nie wiem co.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Ja mam tak samo nie mogę wyprostować rąk. Warze 62 kg a ciężarek którym ćwiczyłem nieco ponad 10. Podniosłem go 10x na prawą i 10x na lewą rękę 20 obydwiema rękoma. Te ćwiczenia powtórzyłem 3x z 10 minutowych odstępach. Ręce nie bolą już 4 dzień. Da nie to jakoś wyleczyć? A jeżeli trzeba czekać to ile
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Normalka ; ) Ból może trwać nawet do tygodnia - nie przejmuj się!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nierównomierny wzrost mięsni klatki

Następny temat

barki a kaptury - czy tak moge?...

WHEY premium