Temat został odczytany 166884 razy
  • Autor

najlepsze ćwiczenia na biceps

• Dex99
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 1028

Wysłano 31 października 2004 18:53

zgłoś naruszenie
    najlepsze ćwiczenia na biceps - moglibyscie podać jakiś dobry zestaw.. bo mam z bicepsem problem.. tak by ćwiczyć go 2 razy w tygodniu...
    I jak znacie jeszcze jakieś dobre ćwiczenia na klatke-wewnetrzną częśc.By była bardziej pełna.
  • soldierr
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 9859

Wysłano 31 października 2004 19:09

zgłoś naruszenie
    hmm jesteś na masie to 1 x w tg biceps wystarczy tylko sie bardziej do niego przykładaj !!! nie ma najlepszego ćwiczenia .. ja bym stawiał jednak na podstawowe : czyli np :
    ćw 3 serie ok 8-12 powtórzeń !

1.Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem
    2.Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku"
    3.Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej

na wewnętrzną część klatki piersiowej dobre ćwiczenie mówisz prosze :
    -Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej Wąski uchwyt na szerokość barków nawet roszke mniejszy !!

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...
  • misOO
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: 6
    • LPA: 88360
    • Status:Specjalista

Wysłano 31 października 2004 19:12

zgłoś naruszenie
    wszystkie sa dobre...tylko trzeba uzyc ich w odpowiednim czasie i zestawieniu...a przede wszystkim nie trenowac bicoow 2 razy w tygodniu...

na srodek klatki wyciskanie w waskim chwycie ze spietymi lapatkami...wyciskanie hantli (skos i poziom)...wyciskanie na maszynie (takiej: http://www.maxsportsmag.com/performancecondition/issue16/lee_priest_hammerpress.jpg )
    Pozdrawiam
    misoo
  • anar
    • LPA: 32853
    • Status:Znawca

Wysłano 31 października 2004 19:50

zgłoś naruszenie
    Duzo jest cwiczen dobrych na biceps, a najlepsze efekty osiagniesz stosujac je zamiennie.
    masz tutaj opisane:
    http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm#biceps

przykladowe polaczenie:
    1. Unoszenie sztangi stojac podchyt
    2. Unoszenie sztangielek siedzac
    3. Unoszenie sztagielki - ramie oparte na wewnetrzen czesci uda

Z cwiczen na klatke to przede wszystkim zmniejszyc szerokosc uchytu sztangi i stosowac sztangielki z [jezeli to mozliwe] skretem, by w koncowej fazie ruchu palce byly skierowane do wewnatrz.

• maciekmck
    • LPA: 34764

Wysłano 31 października 2004 19:53

zgłoś naruszenie
    nie wiem jak wam ale mi na srodek klatki dzialaja dobrze rozpietki .. a co do bicepsow to indywidualna sprawa .. 2 cwiczenia po 4 serie Ci wystarcza ... musisz sam dojsc do tego ktore beda dla Ciebie najlepsze caly wachlarz cwiczen na bicepsy masz w atlasie cwiczen
    ))))))))))
  • _kostek_
    • Trenuje: Poważny trening od 2,5 roku
    • LPA: 3759

Wysłano 31 października 2004 20:49

zgłoś naruszenie
    Ja wykonuje dwa ćwiczenia tak jak napisał Maciek i efekty są bardzo dobre. Nie mówie że mam jakiegoś wielkiego bicepsa ale chodzi mi o to że rośnie proporcjonalnie do reszty

1.Uginanie ramion ze sztangą podchwytem, stojąc - 4 serie 12,12,10,10
    2.Uginanie ramion ze sztangielkami na ławce skośnej(uchwyt młotkowy) - 4 serie 12,12,10,10
    Selekcja naturalna, patrzysz która będzie idealna, ta choroba nie jest uleczalna o nie...hehe
    • LPA: 31385
    • Status:Znawca

Wysłano 31 października 2004 23:08

zgłoś naruszenie
    Ja proponuje cwiczyc biceps 3 razy w tygodniu zeszta tak jak inne partie :D
    Poczytaj o hst w dziale alternatywna droga a bedziesz wiedzial jak cwiczyc

co do trenigu na biceps to proonuje dac dwa cwiczenia : unoszenie przedramion ze sztanga(2 serie), uginanie rak na modlitewniku wąskim uchwytem.
  • Danone
    • LPA: 43036

Wysłano 01 listopada 2004 01:07

zgłoś naruszenie
    Ja proponuję oprócz uginania ze sztangą prostą - uginanie ze sztangielkami z dokręceniem nadgarstka. Mocno kontrolować ruch, napinać w każdej fazie ruchu, a szczególnie w fazie końcowej, skupić się i będzie dobrze.
    Jak zostało powiedziane wszystkie ćwiczenia są dobre, wystarczy tylko przyłożyć się bardziej.
  • Dex99
    • LPA: 1028

Wysłano 01 listopada 2004 08:38

zgłoś naruszenie
    jakie bedą konsekwencje jak zaczne to robic 2 razy w tygodniu??... bo zawsze się zastanawiałem o co chodzi w ilosciach treningu..jak organizm na to zareaguje
  • Danone
    • LPA: 43036

Wysłano 01 listopada 2004 09:11

zgłoś naruszenie
    Mięśnie rosną podczas odpoczynku. Trening jest jedynie bodźcem. Jeśli mięsień będzie cały czas bodźcowany, a nie będzie miał odpowiednio czasu na odpoczynek, nie będzie rósł. Jest czas treningu-bodziec, później czas odbudowywania strat po mikrourazach treningowych a na samym końcu czas nadkompensacji mięśniowej czyli przyrostu.
    Jestem zdania, że biceps można trenować 2 razy w tygodniu, ale ja robiłbym to cyklicznie. Bardzo ważnym w tym przypadku jest różnicowanie intensywności treningów.
  • peter13
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 16636

Wysłano 01 listopada 2004 11:18

zgłoś naruszenie
    Moim zdaniem jeżeli chodzi o rozwój wewnętrznych części klatki piersiowej nie do pobicia jest Buterflly.
    Co do bicepsów to możesz spróbować czegoś takiego:
    1.Unsz. ramion ze szangą - jako ćwiczenie podstawowe pozwalające użyć dużych ciężarów
    2.Unsz. ramion na modlitewniku - dla zakcentowania dolnych partii bicepsów
    3.Unsz. naprzemianstronne ze sztangielkami z obrotem - dla zakcentowania drugiej funkcji bicepsów jaką jest obracanie