SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naderwanie i skręcenie stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25610
witam. wczoraj założono mi gips. po jakim mniej wiecej czasie noga dojdzie do pełnej sprawności i czy w ogóle dojdzie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 0
Witam.
Właśnie wróciłam od lekarza który stwierdził skręcenie i naderawnie stawu skokowego prawego z obrzękiem tk miękkich od strony przysierodkowej.Zalecił orteze stawu na okres 2-3 tygodnie,a potem kontrol.
Czy to poważne,bo boli jak cholera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25610
nikt nic nie wie?? może jest ktoś kto doznał podobnego urazu???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
jak to JAKRYC czesto pisze
chcesz dostać odp po 4 godzinach ?? trzeba troche poczekać !

najpierw napisz jaką lekarz postawił diagnozę !
potem czy chodzi o to kiedy zdejmą gips a noga sie zrośnie , czy tez po zdjęciu gipsu jak długo będziesz sie rechabilitował , bądź odczówał że ten gips był na nodze...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25610
no racja...troche niecierpliwy jestem.chodzi o to ile czasu po zdjęciu gipsu będę musiał się rehabilitować.
Na karcie informacyjnej izby przyjęć:
"rozpoznanie wstępne: skręcenie i naderwanie stawu skokowego(noga prawa)"

Dalej jeszcze widnieje coś takiego:
"RTG(-) DGN Distorsio pedis dex."
rtg to pewnie zdjęcie kostki a reszta to nie wiem bo łacinę znam tylko podwórkową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
połacinie to jest to samo (prawie) co na karcie z izby przyjęć ...
a jak długo - jak zdejmą , poćwiczysz trochę porozciągasz , poruszasz - to sądze ze miesiać i nie będziesz pamiętał ....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25610
dzięki, o to mi chodziło. SOG na szczęście

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 697
Ludzie ja tak samo skreciłem kostkę, 6 tygodni temu.
Lekarz powiedział że jest to zawsze równoznaczne z zerwaniem torebki stawowej (?).
Na początku miałem dużą opuchliznę na zewnętrznej stronie lewej kostki, na wysokości takiej gulki, którą każdy z nas tam ma :] Od 2 tygodni nic juz mnie nie boli, zapomniałem już nawet o tym, jednak wczoraj sie przyjrzałem bliżej i okazało sie że mam takie zgrubienie, jakby jeszcze obrzęk - kostka jest wyraźnie grubsza od tej zdrowej.

PYTANIE:Czy to juz mi tak zostanie do konca zycia??

Na początku stosowałem okłady z wody z sodą i smarowałem fastumem.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
skrecona kostka raczej nigdy nie bedzie wygladac tak jak ta nieskrecona. ale "raczej" to nie "zawsze"
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1137
Skręciłem Kostkę 10 dzni temu. Po 2 dniach mogłem chodzić. Dziś zagrałem w piłkę ale jak teraz przyszedłem do domu to mnie noga sztrasznie zaczeła boleć wewnątrz stawu. Oska5 ma podobny problem co ty. Tylko moje zgrubienie ciągnie się od samej kostki do środka nogi. A taka mała kostka wyczuwalna palcami gdzieś znikła. Jak poruszam nagą to mi coś przeskakuje w stawie. Tak mi już zastanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 697
No to chłopie też masz nieciekawie. Robiłem to samo, kiedy opuchlizna zeszła nie oszczędzałem w 100% nogi jak zalecał lekarz, ze 3 razy nieźle mnie jeszcze zabolało jak krzywo stanąłem (podczas gry w piłke ;d).

A co do Ciebie to sugerowałbym jednak konsultację z lekarzem. Pozostaje nam sie cieszyc, że to nie kontuzja stawu kolanowego, bo to już jest cholera kalectwo

Mam teraz dylemat, czy oszczędzać dalej nogę (od skrecenia mineło z 6 tygodni), czy dokończyć 10 tygodniowy plan biegów, który robie już od zimy i nie moge dojść do końca ;) i zaczynam ciągle od nowa! Wczesniej przeszkadzały mi papierosy, teraz gdy nie pale juz dluzszy czas jestem już po kilku treningach biegowych i nie wiem co mam zrobić dalej, przerwać?

Polecam 10 tygodniowy plan biegowy dla każdego, znajdziecie go tutaj :)http://www.bieganie.pl/zacznij/jak/index05.html

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1137
Cichocki czy nadal masz jakieś bule w kostce od czasu skręcenia lub inny dyskomfort z tego powodu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalilem sie...

Następny temat

pytanka 2

Wiecej