SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

moje dzienne zapotrzebowanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 535

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 713
witam , chcialbym sie dowiedziec jakie jest moje dzinne zapotrzebowanie :
73 kg
17 lat
190 cm
moja aktywnosc:
silownia 3 x w tygodniu
a6w
szkola
plaza, czasami gram w pilke .

chcialbym aby ktos to obilczyl poniewaz obliczalem wiele rzy na stronach , wzorami itp i wszedzie inaczej pokzuje albo pokazuje 2100 lub 1800 kcal gdzie ja sie tym nienajem ;/

i prosze mi tego nie podawac ;p

1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawę zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Współczynnik aktywności:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większa cześć dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)

bo z tego wychodzi 2100 kcal , a jadlem 2200 i schudlem 32+kg wiec moje zapotrzebowanie zeby utrzymac wage musi byc wieksze .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 117946
zacznij od ok 3000kcal, 150g białka, 350-370g węgli, reszta tluszcz
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 713
nie przytyje od 3000 kcal nie za duzo ?
napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 417 Napisanych postów 56364 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184874
zaleje Cie strasznie ! zacznij jeśc nie gadaj

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta masowa , ekto do poprawy

Następny temat

Dieta redukcyjna do sprawdzenia.

Kasza czy ziemniaki? Porównanie okiem dietetyka Pasja Maszyny o której nie wiedzieliście! Łukasz Sosiński - ocena sylwetki Jaka kasza jest najzdrowsza? Jakie węglowodany wybrać? Leksykon suplementacji: Acetyl-L-karnityna Trening na masę - 5 złotych zasad Katarzyna Strzelczyk - ocena sylwetki