SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

madu24/blog/lecimy z wagi... I hope :-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43011

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3212 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10998
Witam Jak tak tu czytam, to mi wychodzi, ze najstarsza bedę ale co tam... Babcie też mają prawo być laskami, nie?

Rok minął od urodzenia synka, a ja nadal walczę. Zanim zaszłam w ciążę stoczyłam dosyć długą walkę (po pierwszej ciązy między innymi) i z wagi 105 kg zjechałam do 68 kg. Działo się to trochę samodzielnie, a trochę przy dużej i wydatnej pomocy trenera fitness. Ale to już historia, chciałam tylko powiedzieć, ze jakieś pojęcie o żywieniu szeroko pojętym mam ;-P
W tej chwili moja waga to 85 kg, niestety poległam podczas ciąży... Walczę sama, ale chyba się już pogubiłam i dlatego bedę tu pisać.

Wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne dla mnie to <> 2500 kcal, w tej chwili jadałam do 1300 kcal przy zerowym spadku wagi od jakiegoś czasu. Poradzono mi tu , zebym nie stosowała teraz redukcji tylko trzymała się owych 2 tysięcy (dla mnie psychicznie jest to straszna ilość) przez minimum 2 tygodnie. Czy też macie takie zdanie?

Proporcje BTW:
B 2,2g/kg masy T 0,8 W 1,7

Jeśli chodzi o treningi, to wyglada to tak: Stałym punktem jest basen, pływam od poniedziałku do piątku, o 6 rano i NIE WYOBRAŻAM sobie życia bez porannej zaprawy basenowej. Dwa razy są to interwały, czyli 200m rozgrzewka, 5x50m/50m interwały i 100m rozpływanie. Pozostałe dni, to pływanie 50 minut czyli 2 kilometry. W dni z interwałami na basenie dokładam wieczorem 50 minut rowru tlenowo, w dni bez interwałów trening siłowy domowym sposobem "siódemki" michała, choć tu jeszcze poszukuję optymalnej wersji dla siebie...

No i dieta: kawa przed basenem (wiem, wiem, bedziecie bić), owoc zaraz po

posilek 1
twaróg chudy 125 g + jogobella light + graham 100g (sama piekę)

posiłek 2
pół worka gryczanej/owsianej + 200g pieczarki + 50g feta + 20g oliwa

posiłek 3
filet kurzy do 300g + micha zieleniny + 20g oliwa

posiłek 4
białka jaj 4 szt + zielone + sok pomidorowy a jak mi się nie chce to porcja białka z wodą

trening siła/rower

posiłek 5

białko trecowe na wodzie
czasem lampka wina wytrawnego i spać.

Posiłkuję się dziennikiem VITALMAX i wychodzi z tego 1850 kcal. Supli nie uzywam, no z wyjątkiem białka, WMC i witamin dla sportowców i CLA - mam wrazenie, ze na skóre dobrze mi robi

To jest przeklejone:
Waga : 85
Wzrost : 173
Obwód klatki : jestem dumna H!
Obwód talii : 94 buuuu...i tłuszcz
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ? duży
Aktywność w ciągu dnia : lekka praca nauczyciela + trzynastomiesięczny chłopak do opanowania
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : codziennie basen 1000-2000m. żabą, w tym 2x interwały 5x50 m/50m - taki HIIT pływacki 4 x ćwiczenia siłowe w domu by Michał, 4 x rower stacjonarny 50 minut w strefie tlenowej, planuję rozpocząć bieganie - marszo-biegi na początek wg treningów Skarżyńskiego, ale chwilowo mam problem ze stawem biodrowo-krzyżowym Odżywianie : zasadniczo wiem co jem odpowiada mi styl MM i tak się właśnie staram
Cel : szybka redukcja
Ograniczenia żywieniowe : nie mam
Stan zdrowia : wszystko OK z wyjątkiem cellulitu
Preferowane formy aktywności fizycznej : no i tu klops siłownia odpada ze względu na dziecko, ale mogę w domu. Basen codziennie i NIE USTAPIĘ! Resztę mogę dostosować.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA treckowe, bo mi dobrze robi na skórę Dawniej suplementacja duża i pod kierownictwem trenera
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jestem otwarta Stosowane wcześniej diety : MM z ograniczeniem kcal

No. To tyle pierwszej spowiedzi Zapraszam do odwiedzania, podpowiadania, kopania, bicia po głowie i spamowania tez Później postaram się rozpisać jakoś 'siłę'... ale nie ukrywam, ze tu liczę na Was... Mam w domu sztangielkę 10 kilo (jednaą), obciążniki na nogi 2x1,5kg... Na siłownię się nie wybiorę jeszcze przez jakieś 2 lata

Zmieniony przez - madu24 w dniu 2008-02-07 10:16:45

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 65575 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 188925
Tak najstarsza, o pare miesiecy
Powodzenia, fajnie ze nie jestem juz sama wsrod matkujacych.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53926
Madu, świetnie, że zdecydowałaś się założyć bloga, bo to rewelacyjny "wspomagacz"

Z przyjemnością będę zaglądać, śledzić postępy i dopingować

POWODZENIA!!!
1

Meraviglia!

napisał(a)
Początkujący
Obliques Fajnie być mamą, nie?
Meraviglia W sumie to też się cieszę...

A ja już dziś po ćwiczeniach siłowych no i po basenie też ;-P
Posiłek 3 zamieniony z 4, a w dodatku z braku czasu i marudzenia Młodego poszłam na łatwiznę i łyknełam białeczko. Słodko mi przynajmniej i czekoladowo hihihi.
Dziś zrobiłam 'siódemkę' ABT + dodatkowo biceps i ticeps, a na koniec babskie pompki. Wszystko w równych seriach po 20, obwodowo x 3. Męczy mnie brak rozpiski treningu siłowego... wiem, że będę musiała w końcu przysiąść i coś sobie napisać. Grzebię w pamięci za moimi treninagami z silowni sprzed dwóch lat i powoli, bardzo powolo coś mi się tam przypomina...

Pozdrawiam

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53926
Madu,

na trzeciej stronie tego tamatu jest propozyjca treningu domowego dla kobiet:

http://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADNIK_CIĄGLE_UZUPEŁNIAM_:_-t92199.html

Może znajdziesz tam coś dla siebie.

Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2008-02-07 16:13:12

Meraviglia!

napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 65575 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 188925
Madu, bo ja wiem ???? , jak mi dadza popalic to mam ochote wyjsc gdzies w gory i wrocic po tygodniu
napisał(a)
Początkujący
u mnie spora różnica wieku - 8 lat i to powoduje, że mam ochotę czasem starszą w góry wyprawić Młody to synuś mamusi i jakieś takie dziwnie głębokie pokłady cierpliwości we mnie wzbudza

napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 5021 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44357
Witam

Wszystko ok, pojęcie o diecie masz (sama siebie ganisz za posiłki) więc jest dobrze

No i dieta : kawa przed basenem (wiem, wiem, bedziecie bić), owoc zaraz po

Ok, traktuj to jako poranne aeroby, ogranicz kawę, zakupił bym BCAA i łykał przed i po basenie
Owoc ok ale grejfrut i to nie w niewielkich ilościach

posilek 1

Twaróg nie za bardzo się tutaj nadaje, daj coś szybciej wchłanialnego! jajka to b. dobry wybór, (1całe i 2 białka)
jogurt wywal (nie pytaj dlaczego)
Chleb ok jeżeli sama pieczesz, jako zamiennik daj płatki owsiane

posiłek 2

Płatki owsiane/ryż brązowy/kasza gryczana OK
200g grzybów (grzyby są ciężkostrawne, mają mało wartości odżywczych)
Staraj się jeść świeże warzywa unikaj tylko:
ale ziemniaki, marchew, kukurydzy soji i soczewicy oraz strączkowych (oprócz fasolki szparagowej)
50g feta, i znowu ser, za dużo go w twojej diecie, daj Rybę/kurczaka gotowaną na parze!
20g oliwy to zdecydowanie za dużo na 1 raz!

posiłek 3

300g kurczaka na raz?
Błąd! to ok ~64 g białka!
Rozdziel to na 2 części (wcześniej zamaist fety daj 150g)
20g oliwy to za dużo!
w sumie masz 40g daj od 5-10 i wystarczy!
Daj WW o niskim IG (ryż brązowy, kasza gryczana)

posiłek 4
białka jaj 4 szt + zielone + sok pomidorowy a jak mi się nie chce to porcja białka z wodą

Taki posiłek po treningu ok
Płatki owsaine+białko i miksujesz w blenderze, przed treningiem Posiłek Nr 3 ale bez oliw i z niewielką ilością warzyw!

trening siła/rower

posiłek 5

białko trecowe na wodzie

+ biały ryż (j.w. może być koktajl)

Wino out, daj tutaj ten nieszczęsny twaróg + warzywa

ogólnie:
mało ww o niskim ig, za dużo tłuszczu, dziwny podział białka

co rozumiesz pod pojęciem "zielenina"?

Zmieniony przez - King89 w dniu 2008-02-08 09:32:24

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

napisał(a)
Początkujący
King
Bardzo Ci dziękuję za cenne rady...

Wszystko ok, pojęcie o diecie masz (sama siebie ganisz za posiłki) więc jest dobrze
Bardzo dziękuję za dobre słowo

No i dieta : kawa przed basenem (wiem, wiem, bedziecie bić), owoc zaraz po

Ok, traktuj to jako poranne aeroby, ogranicz kawę, zakupił bym BCAA i łykał przed i po basenie
Owoc ok ale grejfrut i to nie w niewielkich ilościach
BCAA jest w planach marcowych, na razie takie sote wolę Owoc to jest takie standardowe, średniej wielkości jabłko jedzone bezpośrednio po wyjściu z wody, bo inaczej do domu bym się nie dokulała.

posilek 1

Twaróg nie za bardzo się tutaj nadaje, daj coś szybciej wchłanialnego! jajka to b. dobry wybór, (1całe i 2 białka)
jogurt wywal (nie pytaj dlaczego)
Chleb ok jeżeli sama pieczesz, jako zamiennik daj płatki owsiane
dpbra, będę gotować jaja, choć mam jajowstręt chwilowy ostatecznie popiekę sobie omlety z owsianymi na teflonie oczywiście. Z jogurtem nie ma problemu, to takie resztki kiepskich nawyków A czy ewentualny kefir by się tu łapał?

posiłek 2
Płatki owsiane/ryż brązowy/kasza gryczana OK
200g grzybów (grzyby są ciężkostrawne, mają mało wartości odżywczych)
Staraj się jeść świeże warzywa unikaj tylko:
ale ziemniaki, marchew, kukurydzy soji i soczewicy oraz strączkowych (oprócz fasolki szparagowej)
50g feta, i znowu ser, za dużo go w twojej diecie, daj Rybę/kurczaka gotowaną na parze!
20g oliwy to zdecydowanie za dużo na 1 raz!
oliwe to wciskam, żeby tłuszczów nałapać... no ale skoro źle, to nie będę. Z wymienionych przez Ciebie warzyw nie jadam nic. Świeże OK, ale nie o tej porze roku, no może z wyjątkiem brokułów, a mrożonych nie cierpię, więc od czasu do czasu te pieczareczki zjem, co? Ryba/cycek OK, zamiast fety będzie, ale czasem feta też
posiłek 3
300g kurczaka na raz?
Błąd! to ok ~64 g białka!
Rozdziel to na 2 części (wcześniej zamaist fety daj 150g)
20g oliwy to za dużo!
w sumie masz 40g daj od 5-10 i wystarczy!
Daj WW o niskim IG (ryż brązowy, kasza gryczana)
Nie chcę tu WW. Jem to już ok 16 i z założenia po prostu nie jadam o tej porze węgli. To chyba nie jest duży błąd? Mięcho rozdzielę tak jak mówisz, z tłuszczem się opanuję.

posiłek 4
białka jaj 4 szt + zielone + sok pomidorowy, a jak mi się nie chce to porcja białka z wodą
Taki posiłek po treningu ok
Płatki owsaine+białko i miksujesz w blenderze, przed treningiem Posiłek Nr 3 ale bez oliw i z niewielką ilością warzyw!
A tu dzięki za podpowiedź, czasem inwencji brak

trening siła/rower

posiłek 5

białko trecowe na wodzie
+ biały ryż (j.w. może być koktajl)
wiem, że powinno być ww szybkie, ale ja nie chcę. To już jest ok 22...

Wino out, daj tutaj ten nieszczęsny twaróg + warzywa
Przykro mi, ale nie da rady... Wino jest 2 do 3 razy w tygodniu, czerwone wytrawne w ilości 50 g, znam wszystkie za i przeciw i wybieram za... no wybacz I jeść też już nie, ja to winko to już w łózeczku sobie pijam... Niemniej najczęściej po białeczku ide spać, wiec to nie powinno chyba stanowić wielkiego problemu... Jeśli jest inaczej, to prosze przekonaj mnie...

ogólnie:
mało ww o niskim ig, za dużo tłuszczu, dziwny podział białka
A teraz to nie rozumiem... z opinią o ww się zgadzam i pozmieniam tłuszczu wychodzi wszystkiego 67 gram i to jest za dużo??? Z opinią o białku tez się zgadzam i przyznam, że z tym właśnie sobie kiepsko radzę, to znaczy z podziałem... Popracuję nad tym oczywiście

co rozumiesz pod pojęciem "zielenina"?
cykoria, pekinka, sałata, brokuł, pomidor... wszystko razem, albo kilka z nich razem, najczęściej bez dodatków, lub z olejem lnianym, który chwilowo wyszedł i musze kupić. Czasem sypnę słonecznikiem.

Zmieniony przez - madu24 w dniu 2008-02-08 12:13:00

napisał(a)
Początkujący
kalorii spaliłam dzisiaj raptem tyle co z odpisania Kingowi
Wszystko w planach popołudniowo-wieczornych, mąz w delegacji i Młodego nie było z kim zostawić rano. Po południu śpi, więc będzie siłka zakończona ok 30 min. roweru i wieczorem HIIT rowerowy sobie łupnę, bo 50 minut mi sie nie będzie chciało... Dziecko potrafi wykończyć, a takie, które wejdzie wszędzie tym bardziej...
Pozdrawiam, miłego dnia

napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 5021 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44357
kefir oczywiście

ten feta to ok ale nie co dziennie (1-2 w tyg jak najbardziej)

W posiłku 3 daj WW, chodzisz spać późno, zresztą wykonujesz po tym posiłku pracę WW=energia która odłoży się jedynie gdy nie będziesz wykonywała czynności (np sen)

Z tą oliwą to nie przesadzaj!
Jezeli masz olej lniany, to ogranicz oliwę.

Warzywa ok
Papryka jest bardzo dobra, można ją dostać świeżą

I tak na marginesie, czego uczysz?

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny!

Następny temat

Atlasy Kettler vs York

Trening FBW - 10 zalet stosowania Full Body Workout Trening FBW - 10 zalet stosowania Full Body Workout Leksykon suplementacji: DMAE Dimetyloaminoetanol Leksykon suplementacji: DMAE Dimetyloaminoetanol TOP 10 najlepszych sylwetek na świecie TOP 10 najlepszych sylwetek na świecie Dlaczego brakuje jaj w sklepach? Dlaczego brakuje jaj w sklepach? Rogale Świętomarcińskie Rogale Świętomarcińskie Trening w nocy, czy to ma sens? Trening w nocy, czy to ma sens? Andrzej Kołodziejczyk - ocena sylwetki Andrzej Kołodziejczyk - ocena sylwetki Trening zwiększający atrakcyjność kobiet Trening zwiększający atrakcyjność kobiet