SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mój TYGODNIK

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2846

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja jak licze 30% z bialka, to mam pozniej około 2,8g na 1kg ciała
to coś tu nie tak jest..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5434 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41059
dlatego piszę, że to takie założenia na start, każda z nas jest inna i pod konkretną osobę się dietę układa.

z artu Agak "co jedzą Ladies":

"Jeśli nie ma przeciwwskazań lub innych zaleceń na początku warto przyjąć rozkład 30/30/40% BTW (30% dziennych kcal pochodzi z białka, 30% z tłuszczy, 40% z węglowodanów)."

link do artu: https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html 

http://www.sfd.pl/t856312.html
http://tnij.com/5Rd9Z

In both architecture and human beauty, form follows function - Mark Rippetoe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja sie wlasnie zastanawiam, jak to jest.. bo jem bialko do kazdego posilku i to wcale nie jakies duze ilosci (czesto np. tylko jedno jajko/mielonego), a i tak zawsze wychodzi mi, ze za duzo go mam.. bardzo duzo wpada z produktow typu platki owsiane, orzechy.. i jak, mam liczyc to? najchetniej bym tylko sprawdzala z pelnowartosciowych zrodel bialka ilosc, a dopiero pozniej podliczala jeszcze czy dobilam do danej kalorycznosci ( bo ja sie zawsze boje, ze zjadlam za malo ).
co o tym myslicie?

/ babciuu, przepraszam, ze poruszylam te kwestie w twoim dzienniku i wyszeedl taki lekki spam, ale boje sie, ze nigdzie indziej nie otrzymam odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
Jak mierzycie obwody talii i bioder? Czy należy wciągnąć brzuch?

Yosis,
Korzystałam z kalkulatora na stronie sfd, tam gdzie są kalkulatory. Wpisywałam różne wartości, a proporcje BTW wychodzą takie same dla różnych osób. Rozumiem, że kalkulator na stronie sfd jest niedopracowany.
Staram się dopasować swój jadłospis do proporcji BTW zalecanych dla Ladies i zobaczę co na to mój organizm.

Dontknow,

Dopóki wartości B nie przekraczają dopuszczalnych norm, to wszystko jest w porządku. A co to znaczy norma?
To jest dopiero pytanie ...
Zaczęłam szukać nawet szukać w google ...

„babciuu, przepraszam, ze poruszylam te kwestie w twoim dzienniku i wyszeedl taki lekki spam, ale boje sie, ze nigdzie indziej nie otrzymam odpowiedzi ”

Nie traktuję Twoich wypowiedzi jak spamu, wręcz przeciwnie ... jak mamy wątpliwości to pytamy i szukamy odpowiedzi.
Nie mam jeszcze dziennika, wyniki notuję w tygodniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
Jak mierzycie obwody talii i bioder? Czy należy wciągnąć brzuch?
nie bo jak masz dobry wdech to mozesz niezle zafalszowac wynik....spawdzilam na sobie rozica 5 cm w pasie

Nie mam jeszcze dziennika, wyniki notuję w tygodniku
no to prosze podziel sie efektami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
Czy należy wciągnąć brzuch?


Jak stoisz wyprostowana to automatycznie go napinasz - wiec tak raczej powinno się mierzyć, ja tak przynajmniej robie.

A biodra - to tyłek - ich się nie wciąga

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dopóki wartości B nie przekraczają dopuszczalnych norm, to wszystko jest w porządku. A co to znaczy norma?
To jest dopiero pytanie ...
mówią, że 130g białka to bezpieczna ilość. 30% zapotrzebowania kalorycznego.
ale niektórzy też zwracają uwagę, żeby nie przekraczać 2g na kilogram ciała.
i weź tu bądź mądry ja w każdym bądź razie zostaję na moich 110g i staram się jak najwięcej dostarczyć z pełnowartościowych źródeł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42841
Biodra to tyłek , ale może masz na myśli wysokość kolców biodrowych ("oponka", "sadełko pod pępkiem") wtedy też jak Zouza- czyli takie pół-wciągnięcie wynikające z napięcia mięśni.

I mam pytanko, w drugim tygodniku napisałaś:
A ponadto czytam na temat ćwiczeń i odżywiania ludzi starszych

A mogłabyś coś wartościowego polecić do poczytania? Pozycje ksiązkowe? linki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
loferme,

staram się "wyłapać" interesujące mnie fragmenty z opracowań ogólnych, pozycji tylko na ten temat nie znalazłam;
najczęściej znajduję o chorobach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332


leah,
przepraszam, że z opóźnieniem ... starałam się jakoś sensownie przedstawić swoje wyniki

post scriptum: wszystko w procentach
widzę błąd w 3-cim tygodniu , cały czas waga powolutku spada


Zmieniony przez - babcia1950 w dniu 2011-07-19 02:15:41

Zmieniony przez - babcia1950 w dniu 2011-07-19 10:03:41
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pośladki

Następny temat

hej, prośba o plan treningowy

WHEY premium