SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ksiażka o dopingu w kolarstwie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
link do strony kolarzy-lekarzy gdzie jest ksiażk amasażysty grupy kolarskiej zawodowej Festina z afery w 1998 r. www.szosa.eu.org/aktual.htm

Tomasz "Tompoz

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 161 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3440
"(..)Zakazany we Francji, Clenbuterol jest jednym z najsilniejszych hormonów wpływających na przyrost masy mięśniowej. Hodowcy bydła dobrze znają jego właściwości: im więcej mięsa sprzedadzą, tym większe będą ich zyski. Clenbuterol powoduje spektakularny wręcz rozrost mięśni. Aby dokładnie zbadać jego działanie potrzebowaliśmy królika doświadczalnego, ale nie mógł nim być żaden z kolarzy. Ci są tak zachwyceni, kiedy dostają coś nowego, że tracą wszelkie zahamowanie i po kilku tygodniach cały peleton wie, co się święci. Odpowiedni kandydat znalazł się bardzo szybko: zgłosiłem się na ochotnika. Przed wyścigiem Dauphiné Libéré przyjąłem dziesięć tabletek w ciągu siedmiu dni, a następnie skrupulatnie oddawałem mocz do analizy od dnia piątego do ósmego od wzięcia ostatniej tabletki. Mocz został później wysłany do laboratorium w Gandawie. Okazało się, że Clenbuterol całkowicie wypłukał się z organizmu ósmego dnia. Dla kolarza, który znacznie szybciej pozbywa się różnych substancji z organizmu, ten okres jest jeszcze krótszy.
Efekty były niemal natychmiastowe. Trzy godziny po wzięciu pierwszej tabletki zacząłem mieć gwałtowne dreszcze. Miałem wrażenie, że płuca mi się powiększają, że ktoś mi umieścił nową baterię gdzieś w organizmie. Czułem się pewny siebie, pełen energii, silny jak tur – na hormonach! Działanie leku utrzymywało się przez ponad miesiąc, działanie, które później wykorzystywaliśmy z dobrym skutkiem podczas wyścigów..."


"(...)Jako wymagający sport wytrzymałościowy, kolarstwo było od zawsze poligonem doświadczalnym dla substancji dopingujących. O kreatynie dowiedziałem się znacznie wcześniej niż jesienią 1998 roku, kiedy to gazety zaczęły w alarmistycznym tonie rozpisywać się o jej stosowaniu przez piłkarzy włoskich i angielskich rugbistów. Kreatynę stosowano w kolarskim światku od roku 1995.
Kreatyna nie jest substancją zakazaną, tyle że buduje masę mięśniową dopiero zażywana równocześnie ze sterydami anabolicznymi, takimi jak nandrolon. Występuje przede wszystkim w czerwonym mięsie. Nie ma właściwości stymulujących, ale poprawia wytrzymałość. Erik Rijckaert przywoził ją z laboratorium w Gandawie, gdzie ją produkowano. Biały proszek był bardzo kosztowny, co zrozumiałe, jako że jedna saszetka była odpowiednikiem trzydziestu steków. Na dzień przed długą czasówką lub etapem górskim niektórzy kolarze zjadali nawet do trzydziestu gramów, popijając wodą lub jogurtem...Wyobraźcie sobie ucztę ze stu osiemdziesięciu krwistych befsztyków! Przeszliśmy długą drogę od lat sześćdziesiątych, kiedy kolarze pałaszowali wielki stek o szóstej rano w dniu wyścigu, błogo nieświadomi faktu, że strawienie go pochłonie jedną trzecią dostarczonej energii..."

nie wygrasz nie podnoszac rekawic

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1140 Wiek 5 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 26649
...te informacje zrewolucjonizuja nasz dział

man from nowhere
insured by doping.sfd ::: you hit me, we hit you

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...Biały proszek był bardzo kosztowny, co zrozumiałe, jako że jedna saszetka była odpowiednikiem trzydziestu steków. Na dzień przed długą czasówką lub etapem górskim niektórzy kolarze zjadali nawet do trzydziestu gramów, popijając wodą lub jogurtem...Wyobraźcie sobie ucztę ze stu osiemdziesięciu krwistych befsztyków!...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200


hahaha dobre dobre!!

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
to zbyt ciekawy link by zgfinał

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
zBYT CIEKAWY TO LINK BY ZGINAŁ

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
zbyt ciekawy link by zginał

Tomasz "Tompoz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Libol - prosze o pomoc i ocene !!!!

Następny temat

M1T informacje

WHEY premium