SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krzywy kręgosłup, RTG.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 628
Witam, ostatnimi czasy po treningu zauważyłem, że jestem jakiś nie całkiem symetryczny i pępek nie jest dokładnie na środku tylko jakby uciekał trochę w lewo po za tym wydawało mi się, że prawy bark mam minimalnie niżej od lewego więc pojawiło się z mojej strony podejrzenie skoliozy. Poszedłem więc na rtg kręgosłupa i jestem mega podłamany. Od dziecka miałem powiększoną lordoze i kifoze (dlatego z treningów wykluczałem mc, wiosła oraz siady ze sztangą), jakby tego było mało jeszcze skolioza. U lekarza jeszcze nie byłem z tymi zdjęciami, zresztą nawet nie mam ochoty tam iść i tak już wiem, że nie będę mógł ćwiczyć i nic się nie da zrobić, w końcu mam 24 lata. Nie ćwiczę już ponad miesiąc i źle się czuję z sobą psychicznie, nie mogę znaleźć sobie miejsca, uwielbiałem wysiłek i wszystko na marne, jak ćwiczyłem to plecy były jakoś zabudowane i ich okrągłość się tak nie rzucała. Bardzo źle to wygląda? dużo stopni mam na oko? Do lekarza pewnie będę czekał ok. 3 tygodni.

odcinek szyjno-piersiowy: http://imgup.pl/di/6QSN/k1.jpg (kręgosłup na dole i na górze zgięty w prawo a tak chyba nie powinno być)

bokiem: http://imgup.pl/di/PLW7/k2.jpg ( widoczna kifoza z lordozą ale to już mam od dziecka więc niespodzianką to nie jest)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 652
Skanowałeś te zdjęcia, nie? Bo troszka w takiej ch***śnej jakości są.
Po mojemu to strasznie panikujesz. To że masz ten bark jeden niżjej to fizjologia winikająca z nierónomiernego obciązenia ciała organami.
Moim nieprofesjonalnym zdaniem to na tych zdjęciach to może i masz skolioze gdzieś <5* co się nawet nie klasyfikuje do niej. Sama profilaktyka i siłownia z głową wystarczy żebyś nie miał jakiś problemów z nią.
Co do tych pogłebionych niby krzywizn kregosłupa ze strony lordozy L i kifozy to cos z tym się da zrobić. Więc tez nie panikuj. Połowa ortopedów do dla mnie lamusy leczących jakimiś głupimi, starodawnymi metodami swoich profesorów. Więc proponowałbym sie też nie sugerowac ich sugestiami tak jakby byli wszechwiedzącymi szamanami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
Hellveto

To że masz ten bark jeden niżjej to fizjologia winikająca z nierónomiernego obciązenia ciała organami.

to jest dopiero szamańskie (mówiąc eufemistycznie) stwierdzenie.

Ze zdjęć nic nie widać, więc się nie wypowiem. Do ortopedy lub lekarza rehabilitacji by ocenił co i jak. Wbrew pozorom trzeba z tym zrobić porządek, bo po wiele latach może to skutkować wieloma problemami - nie tylko zwyrodnieniami stawów, ale także choćby upośledzeniem czynności płuc i ich restrykcją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 652
Dla mnie szamańskim stwierdzeniem jest upośledzenie funkcji płuc i ich restrykcja przy (najprawdopodobniej) skoliozie idiopatycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wydaje mi się, że wszystko do naprawienia, pod warunkiem, że zajmie się tym specjalista, a nie pierwszy lepszy leszcz, który uważa, że skoro ma wykształcenie medyczne, to jest Bogiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
Hellveto
Dla mnie szamańskim stwierdzeniem jest upośledzenie funkcji płuc i ich restrykcja przy (najprawdopodobniej) skoliozie idiopatycznej.

a skąd wiesz że jest idopatyczna? czy tu nie ma kyfoskoliozy przypadkiem? znasz jej stopień - po tych rtg nic nie widać, wiesz że nie będzie podlegać progresji, więc po co piszesz.
Do poczytania pierwszy lepszy artykuł choćby to: http://www.rynekzdrowia.pl/Rehabilitacja-medyczna/Stan-osob-doroslych-leczonych-w-wieku-szkolnym-z-powodu-skoliozy-I,121914,31.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
Krzyh93
Wydaje mi się, że wszystko do naprawienia, pod warunkiem, że zajmie się tym specjalista, a nie pierwszy lepszy leszcz, który uważa, że skoro ma wykształcenie medyczne, to jest Bogiem.

w młodym wieku tak, potem niekoniecznie.
A co do wiedzy to napisałem tak jak jest, specjalistą ortopedii nie byłem, nie jestem i nie będę, bo mnie ta działka nie interesują. To nie zmienia faktu, że egzamin z ortopedii na studiach zdałem i to chyba nawet na 5 i cokolwiek wiem, więc daruj sobie denne uwagi ad personam, bo na mnie one żadnego wrażenia nie robią. Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 652
Ja wiem tylko tyle na moje oko, że straszysz chłopaka a na zdjęciu nawet miednicy nie ma pokazanej. I nie twierdze, ze jest, tylko moze byc idiopatyczna. Po co ten bulwers?
Z artykułu nic nie wyniosłem. A skolioza nieleczona jak najabrdziej bedzie ulegac progresji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
omcdoktor88
Krzyh93
Wydaje mi się, że wszystko do naprawienia, pod warunkiem, że zajmie się tym specjalista, a nie pierwszy lepszy leszcz, który uważa, że skoro ma wykształcenie medyczne, to jest Bogiem.

w młodym wieku tak, potem niekoniecznie.
A co do wiedzy to napisałem tak jak jest, specjalistą ortopedii nie byłem, nie jestem i nie będę, bo mnie ta działka nie interesują. To nie zmienia faktu, że egzamin z ortopedii na studiach zdałem i to chyba nawet na 5 i cokolwiek wiem, więc daruj sobie denne uwagi ad personam, bo na mnie one żadnego wrażenia nie robią. Pozdr

Jedno pytanie: dlaczego przyjąłeś moje uwagi do siebie? Bardziej miałem na myśli lekarzy w stylu: boli noga przy bieganiu? Nie biegaj! Ty mi na takiego nie wyglądasz... Zluzuj trochę, bo nie każdy jest tutaj, żeby Cię atakować, a sam jako lekarz powinieneś wiedzieć, że w Twoim zawodzie są jednostki wybitne, przeciętne i totalni partacze...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból jąder, trzecie jądro

Następny temat

Ufo na stopie

WHEY premium