SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytań na temam zakwaszenia organizmu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 197 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2768
witam
przejdę od razu do rzeczy:
1. jakie są najczęstsze objawy zakwaszenia? tylko chodzi mi, o te konkretne kilka objawów, a nie całą listę rzadkich symptomów?
2. czy ból kolan oraz dziwne uczucie jakby nacisku podczas chodzenia(nie wspominając już o bieganiu czy innym wysiłku) może być objawem zakwaszenia?
3. wiem że produktami najbardziej alkalizującymi są warzywa i owoce ale chodzi mi o wymienienie tych kilku najbardziej zasadowych produktów?
4. teraz w okresie zimowym nie będę miał raczej dostępu do warzyw i owoców w takim razie jakie produkty polecacie na te kilka miesięcy.
5. czy proszki zasadowy są naprawdę skuteczne, czy może jednak przereklamowane. jeśli to pierwsze to który proszek polecalibyście najbardziej?
6. Ile trwa proces odkwaszania organizmu samymi naturalnymi produktami, a ile z pomocą w/w proszku?

jak na razie tyle. pewnie coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napisze jeszcze? tylko proszę o nie udzielanie odpowiedzi typy "jest wyszukiwarka" bo już przeczytałem kilka artykułów na ten temat ale jednak chciałbym od was uzyskać konkretne odpowiedzi na w/w pytania
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17097
Dołanczam się do pytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
3.
Produkty neutralne (pH 7.0)
masło świeże niesolone
śmietana
margaryna
mleko krowie świeże
oleje roślinne (oprócz oliwy)
serwatka
jogurt naturalny

_______________________________________________

słabo zasadotwórcze
(do pH 7.0)

migdały
karczochy
brukselka
zielona herbata
wiśnie
orzech kokosowy świeży
ogórki
bakłażany
miód świeży
por
grzyby
oliwki świeże
cebula
chleb esseński
chrzan
sól morska
przyprawy
zółtko gotowane na miękko
mleko kozie surowe
oliwa
kalafior
rabarbar
soja ziarno suche
sezam nasiona
mleczko sojowe
kiełki zbóż
mleczko sojowe
tofu
pomidory mało słodkie



średnio zasadotwórcze
(pH 8.0 do 7.1)

jabłka słodkie
morele
kiełki lucerny
awokado
banany (dojrzałe)
jagody
pomidory słodkie
marchew
seler
porzeczki
daktyle świeże
figi świeże
czosnek
agrest
winogrona mało słodkie
grejfruty
zioła (swieże, zielone)
sałata
nektarynki
brzoskwinie słodkie
gruszki mało słodkie
groszek zielony słodki swieży
dynia
szpinak
jabłka kwaśne
pędy bambusa
fasola szparagowa zielona świeża
buraki
brokuły
kapusta
winogrona kwaśne
jarmuż
kalarepa
sałata lodowa
pomarańcze
pasternak
brzoskwinie mniej słodkie
maliny
truskawki
kabaczki
kukurydza słodka świeża
rzepa
ziemniaki w mundurkach
ocet winny



wysoko zasadotwórcze
(ph 9.0 do 8.1)

cytryny
arbuzy
pieprz cayenne
suszone daktyle
suszone figi
limonki
mango
morele suszone
melony
papaja
pietruszka
winogrona bezpestkowe
rzeżucha
boćwina
wodorosty morskie
szparagi
endywia
kiwi
winogrona pestkowe słodkie
marakuja
gruszki słodkie
ananas
rodzynki
soki warzywne świeże niesłodzone

_______________________________________________

słabo kwasotwórcze
(do pH 7.0)

otręby
orzechy nerkowca
chleb Graham
żurawiny
fruktoza
miód pasteryzowany
soczewica
mleko krowie homogenizowane
musztarda
orzeszki pistacjowe
krakersy
kakao
nasiona słonecznika
nasiona dyni
orzechy włoskie
borówki
masło słone
fasola ziarno suche
mleko kozie homogenizowane
oliwki konserwowe
śliwki
chleb razowy pełnoziarnisty
suszone śliwki



średnio kwasotwórcze
(pH 6.9 do 6.0)

ryby
soki owocowe z cukrem
kiełbasy i wędliny
chleb żytni
płatki zbożowe
płatki kukurydziane
owoce morza
wino
jogurt słodzony
banany zielone
gryka
sery pleśniowe
jajka gotowane na twardo
ketchup
majonez
szynka
makaron pełnoziarnisty
orzeszki ziemne
ziemniaki gotowane
popcorn solony
ryż basmati
ryż brązowy
sos sojowy



wysoko kwasotwórcze
(pH 5.9 do 5.0)

sztuczne słodziki
wołowina
sery żółte
gazowane słodkie napoje
biała mąka
jagnięcina
wątróbka
ciastka z białej mąki
wieprzowina
cukier
piwo
cukier brązowy
drób (kurczęta)
sarnina
czekolada
kawa
budyń
dżemy
herbata czarna
galaretki
likier alkoholowy
makaron mączny
sól
makaron z semoliny
drób (indyki)
chleb pszenny
ryż biały

Zmieniony przez - volvo93 w dniu 2010-11-21 15:34:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 197 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2768
s.m.p.a. ten art już przeczytałem ale dzięki.
wciąż jednak nie daje mi to jednoznacznej odp na pyt 2,4,5 i 6.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nie sądze by ból kolan był sowodowany zakwaszeniem

nie sądze też że ktoś konkretnie odpowie ile bedzie trwał porces odkwaszania ja jednak jestm za warzywami

stosuj mrożonki od tego są chyba nie trudno o nie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 197 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2768
z tymi kolanami to kierowałem się głównie tymi akapitami:

"Długotrwałe zakwaszenie sprzyja rozwojowi poważnych chorób takich jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nowotwory, zmiany zwyrodnieniowe stawów, nadwaga, a także może być przyczyną wielu dolegliwości: ogólnego zmęczenia, braku koncentracji, zaburzeń snu, napięć nerwowych, depresji, częstych infekcji, zaparć, łamliwości paznokci i wypadania włosów."

"Objawy zakwaszenia
Zakwaszenie ma swój udział w niemal wszystkich chorobach przewlekłych - albo wyzwalając objawy, albo będąc efektem uszkodzenia komórek.
Poniżej wymieniamy jedynie główne choroby spowodowane nadmiarem kwasów w organizmie.
1. Przewód pokarmowy
Ostre lub przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia pęcherzyka żółciowego.
2. Mięśnie - stawy
Dna moczanowa (kwas moczowy), bóle mięśni (kwas mlekowy), uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów, reumatyzm."

"Nadmiar kwasów a dolegliwości reumatyczne
Nadmiar kwasów ma udział w zasadzie niemal we wszystkich chorobach przewlekłych albo wyzwalając objawy, albo będąc efektem uszkodzenia komórek.
Szczególnie ważną rolę odgrywa przy wszystkich schorzeniach reumatoidalnych. Odłożone w tkance łącznej kwasy, niezależnie od innych czynników, uszkadzają kości i chrząstki stawowe
Od zakwaszenia bierze początek większość zależnych od przemiany materii schorzeń kości, stawów i dyskopatii!
Złogi soli różnych kwasów są wyraźne zwłaszcza w mięśniach górnej części pleców i szyi, a także w okolicach kości krzyżowej. Można tam z łatwością wyczuć "guzki".
W wyniku niewłaściwej diety (zwykle po obfitym jedzeniu i piciu) wiele osób natychmiast odczuwa dolegliwości w dolnej części pleców lub różnych stawach. Często połączenie nadwagi, nadmiaru kwasów i chorób stawów tworzy jednostkę chorobową, która jest olbrzymim obciążeniem dla organizmu.
Najbardziej drastycznym przykładem jest ostry atak dny, przy którym następuje gromadzenie się kwasu moczowego, najczęściej w stawach dużego palca stopy. Kwas powoduje ostry stan zapalny. Każdy chory na dnę otrzymuje leki łagodzące ból. Nadmiar kwasów, który jest rzeczywistą przyczyną schorzenia, nie jest jednak neutralizowany."


czyli mówiąc że jesteś za warzywami twoim zdaniem proszek zasadowy są to zbędnie wydane pieniądze tak? lepszy efekt odkwaszania dadzą warzywa?

co do mrożonek, jeśli chciałbym jeść tyle warzyw co w lato to wydaje mi się że też jest to spory wydatek(przynajmniej dla mnie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
długotrwałe...... na pewno byś to wcześniej odczuł moim zdaniem

Jeśli tylko możesz przyrządzać zdecydowanie proszek ew jako dodatek w sytuacjach awaryjnych

mrożonki tanie w lidlu i biedronce

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 197 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2768
do nie dawna o równowadze kwasowo-zasadowej nie miałem zielonego pojęcia także nie mogłem wcześniej stwierdzić czy byłem zakwaszony. dopiero teraz po przeczytaniu tych kilku artów zauważyłem że mój tryb życia poniekąd zdrowy, sprzyjał zakwaszeniu m.in. zbyt duża ilość białka, nie za duża a w ostatnim czasie nawet mała ilość warzyw, nadmiernie intensywny wysiłek(6 razy w tygodniu interwały i długie biegi), w ostatnim czasie mała ilość płynów, ok miesiąc temu byłem też na redukcji. spostrzegłem też kilka objawów zakwaszenia takich jak wzdęcia, bóle mięśni, zmniejszona wydolność, napady wilczego głodu, no i te nieszczęsne bóle w stawach.
jak dotąd nie przywiązywałem dużej uwagi do tego wszystkiego bo nie miałem pojęcia o czymś takim jak zakwaszenie. stąd też przyszło mi do głowy że kolana mnie bolą przez to właśnie zakwaszenie.

wracając jeszcze do proszku. warzywa mrożone oczywiście będę kupował ale chciałbym przyśpieszyć proces odkwaszania właśnie proszkiem zasadowym. da to jakiś szybszy efekt. i jaki proszek byś mi najlepiej polecał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Jeśłi zaczniejsz jeść odpowiednią ilość warzyw proszek wcale tego nie zinytensyfikuje.
Znajdz w aptece i bierz jaki jest.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 197 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2768
no dobra. jeszcze tylko ostatnie dosyć głupie pytanie...
najlepsze pod tym względem są chyba szpinak,marchewka,buraki oraz ziemniaki tak?
wymieniłem te do których mam dostęp...
czy są jeszcze jakieś istotne warzywa oraz owoce? chodzi mi tylko o te naj...
no i jaka jest ta odpowiednia ilość warzyw?
a no i jeszcze czy warzywa konserwowe mogą być(ogórki kiszone, papryka)?


Zmieniony przez - Fryco_ w dniu 2010-11-22 14:34:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ostatni posiłek

Następny temat

jak to zwykle bywa pytanie o diete

WHEY premium