logo
zamknij zamknij

kiedy węglowodany, białka, tłuszcze

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10706

0 5 0
napisał(a)
albiner
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 2016 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 634
witam,
gdzieś przeczytałem, że na jednym posiłku powinno się jeść węglowodany plus białka, lub tłuszcze plus białka - nigdy węglowodany plus tłuszcze (bo węglowodany przerobią te tłuszcze na mój tłuszcz). moje pytanie, to jaki odstęp pomiędzy takimi posiłkami powinien być. Tzn. np na śniadanko o 8.00 zjadłem tłuszcze plus białko, to o której mogę jeść węglowodany, aby nie przerobiły tych tłuszczy ze śniadanka na mój tłuszczyk....
czy też rano zjem chlebek, bananka czy jakieś węgle, to o której potem mogę wcinać tłuszcze? (oczywiście w umiarkowanych ilościach i tak)

"Jeszcze nie zacząłem walczyć" - John Paul Jones

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Gregolinho
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 976
Co okolo 3h jedz posilek. Od 5 - 8 razy na dzien.

1
napisał(a)
puramuk
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1772 Wiek 2016 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22749
j/w i 6 posilkow- nie za duzo nie za malo
napisał(a)
Papa_Gonzo
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11076
jak nie przesadzisz z iloscia ww (zarowno w jednym posilku jak i calym bilansie dnia), spozywajac przy tym odpowiednie tluszcze to nie powinno byc problemow. Srednie przerwy miedzy posilkami to 3-4 h.
Co do ww to bezpiecznie jest ograniczyc ich ilosc dopiero pod koniec dnia. Ale to tez nie jest regula i nie odnosi sie do kazdego. Sam musisz sie przekonac...pozdro

napisał(a)
puramuk
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1772 Wiek 2016 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22749
Papa_Gonzo - gdyby spozywac posilki co 4 h nawet co 3 to te 6-7 posilkow bys musial jest takze podczas snu. A tu jeszcze trening dolicz i ze 2 h przed treningiem.
Co 2 h mniejszy i po/przed objadem 3h, po sniadaniu takze. A reszte co 2h.
1
napisał(a)
Papa_Gonzo
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11076
a czy ja powiedzialem ze musi jesc 6 - 7 posilkow. To Ty powiedziales

napisał(a)
puramuk
Początkujący
Wiem, to co uwazasz ze ma zjesc 3? caly czas jest mowa o tych 6-7 posilkach
napisał(a)
Papa_Gonzo
Początkujący
Wszystko zalezy o jakich posilkach mowa. 3-4h czyli czasem trzy czasem cztery godziny to odstep miedzy wiekszymi i pelnowartosciowymi daniami ktore sa tym wypadku najwazniejsze. Jesli jednak wciaz czujesz braki lub nie jestes w stanie pokryc zapotrzebowania to oczywistym jest ze zarzucasz cos mniejszego lub wiekszego miedzy. Ciezko byloby wyznaczac wszsytko co do minut tymbardziej ze wiekszosc z nas uczy sie, pracuje i trenuje z rozna czestotliwoscia. Ustalilismy ~3 i nie roztrzasajmy ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dobra kondycja i smukla sylwetka

Następny temat

Sachem i Zakrześ - do modów odżywiania