SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kelton HOME avenger IV czy marbo semi-pro zestaw 13

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6420
kelton http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/1/1/105
marbo http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-zestaw-13-lawka-l001-stojaki-s001-wyciag-w003.html

Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu do siłowni . Środki jakimi dysponuję to około 800 zł . Interesują mnie dwa powyższe zestawy. Ważne jest dla mnie aby:
stojaki nie były zintegrowane z ławka ( jest to pomocne przy ćwiczeniach na nogi np. przysiady )
aby siedzisko jak i oparcie w ławce były regulowane wraz ze skosem ujemnym
no i oczywiście musi być wyciąg :D najlepiej górny i dolny

Ławki moim zdaniem nie różnią się jakością wykonania stelażu, oby dwie są spawane z kątowników 50x50 czyli solidne.

Na korzysć keltona przemawia solidne obicie jak i duży zakres regulacji ławki, zaś na niekorzyść to brak możliwości rozbudowy o np blokadę na uda co moim zdaniem przy skosie ujemnym jest niezbędne - aby nie zlecieć z ławki .

Na korzyść marbo przemawia możliwość rozbudowy o dodatkowe elementy (blokada ud, może w przyszłości modlitewnik co nie byłoby głupim zakupem ). Na niekorzyść to słabsze obicie i mniej stopni regulacji ławki.

Dodatkowo spotkałem się z wieloma komentarzami na niekorzyść Keltona mówiącymi o niedokładnym spawaniu, kłopotach z reklamacją, trudnym kontakcie ,lecz nie chciałbym opierać swojej decyzji na pochopnych komentarzach innych osób.

Więc prosiłbym o pomoc w wyborze ławki ( może polecicie coś innego )
Czekam na odpowiedzi .

Nie poddawać się.
Ćwiczyć do upadłego.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 734 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17141
Ja mam sprzęt keltona i jestem bardzo zadowolony więc polecam tę firme.

Kto nie probuje,nic nie osiaga. Kto dazy do celu, osiaga wszystko...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Polecam Ci śmiało ten zestaw, tylko z wymianą ławki na MS-L002 w tej samej cenie.
Dlaczego ?
- sprzęt w całości spawany, bez skręceń śrubowych - otrzymujesz w 1 kawałku, z przykręconym i wyregulowanym siedziskiem i oparciem
- wysokość 47cm - obniżona według sugestii użytkowników, aby dużo wygodniej wyciskało się w poziomie
- modlitewnik w promocji ( 40 zł za wygodny modlitewnik z podparciem pod klatkę i wycięciem na nogi )
- pokrętło, przelotka i bolec w komplecie ;)
- możliwość rozbudowy o kilkanaście rodzajów akcesoriów, których przedsmak masz tu:
http://www.marbo-sport.pl/maszyna-na-triceps-do-lawki-ms-a006.html
http://www.marbo-sport.pl/maszyna-modlitewnik-do-lawki-ms-a007.html
http://www.marbo-sport.pl/maszyna-do-pompek-do-lawki-ms-a008.html
i wiele, wiele innych, które pojawią się w najbliższym czasie :)

W razie pytań - służę pomocą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 364 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7708
bierz Marbo.. sprzet na lata..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Brałbym z marbo jesli już.

Zmieniony przez - JauCh w dniu 2010-07-26 14:28:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4981 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20298
mam sprzet marbo i keltona polecam bardziej keltona.

"wygrywaj z pokora, przegrywaj z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
Marbo kupuj ;) Tylko tak jak Michał radzi ławeczka MS-l002, kupiłem parę dni temu i jest w****ana w kosmos. A i tak w ogóle to Michał, wszystko doszło i ok jest :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
xmejux: Super :) :) Już niedługo kolejne akcesoria do ławek SEMI-PRO :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
powiem tak:
co do obicia to marbo ma bardzo dobre obicie, bez zastrzeżeń...

teraz porównajmy wszystko:
ławki:
kelton
- ławka keltona ma więcej stopni regulacji(+), a mówiłeś coś ze się nie da wczepic blokady na nogi lub modlitewnika itp. to zawsze możesz wymienic tą avenger na trytona, jest skręcana na śruby(-), profil 50x50x2(+)
marbo - mniej stopni regulacji, chociaż mi to nie przeszkadza bo chyba nie będziesz co serie zmieniał kąta oparcia i tak będziesz skoks górny cwiczył na jednym stopniu ale tu dajemy jako minus(-), w całości spawana(+), profil 50x50x2(+)

kelton: +,-,+
marbo: -,+,+
czyli podsumowując ławki są porównywalne(chociaż za kilka lat śruby mogą się poluzowac)

teraz stojaki:
tu jest wszystko to samo ale jest jeden minus w keltonie, chodzi o brak pokrętła przy stojakach i na maks wysunięciu będą się bujac

czyli lepsze stojaki to te od marbo

wyciąg to od razu widac ze lepszy marbo bo jest na dwóch prowadnicach

podsumowując te dwa zestawy to: łąwki są porównywalne, stojaki lepsze te od marbo i wyciąg też lepszy od marbo

to jest tylko rada, zrobisz jak chcesz ja bym brał sprzęt z marbo, mam ławkę MS-L002 i do niczego sie nie mozna pryczepic bo ławka jest wręcz idealna jak dla mnie, nic sie nie buja, a co do tapicerki jak wcześniej wspominałem to pierwsza klasa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1283
marbo bierz;)

nie chce mi sie z toba gadac.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6420
dzięki wielkie za odpowiedzi - wezmę marbo tylko fakt z ławką MS-l002 do tego dokupię blokade na nogi i modlitewnik -(jak kupić to już wszystko co potrzebne a nie póżniej za przesyłkę płacić :D) nie mogę się doczekać , ale muszę być cierpliwy bo wypłata dopiero za 3 tygodnie ale i tak będzie kozak . No i od września pakujemy :D. Dzięki za pomoc , już nie mam żadnych wątpliwości. :D

Nie poddawać się.
Ćwiczyć do upadłego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czasopisma

Następny temat

poznajecie ?

WHEY premium