Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 13473 razy
  • Autor

kawa z colą

• siwex
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 5425

Wysłano 30 stycznia 2006 19:55

zgłoś naruszenie

witam

ostatnio sesja w toku i czasami trzeba sobie pomóc w unikaniu snu
    ja stosuje nastepujacy sposób: kawa rozpuszczalna i cola. I teraz mam pytanie: czy ktos ma jakies pojęcie czy takie połaczenie ma jakiś negatywny wpływ?? Właściwie, że ma to sie domyslam ale jaki i czy bardzo straszny?? Bo musze powiedzieć, że jeszcze nigdy mnie taka dawka nie zawiodła - nawet po prawie nie przespanej nocy jak walnąłem 5 łyżeczek do szklanki coli to nie chciało mi sie spac przez cały dzien i w dodatku wiedziałem co czytam Zatem jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat to dzięki
    powrót do żywienia po latach przerwy
  • Wysłano 30 stycznia 2006 20:33

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • ZASŁUŻONY
    ellis
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 53303
    • Status:Ekspert

Wysłano 30 stycznia 2006 20:33

zgłoś naruszenie
    Effects of caffeine, sleep loss, and stress on cognitive performance and mood during U.S. Navy SEAL training. Sea-Air-Land.

Lieberman HR, Tharion WJ, Shukitt-Hale B, Speckman KL, Tulley R.

Military Nutrition Division, U.S. Army Research Institute of Environmental Medicine, Natick, MA 01760-5007, USA. harris.lieberman@na.amedd.army.mil

RATIONALE: When humans are acutely exposed to multiple stressors, cognitive performance is substantially degraded. Few practical strategies are available to sustain performance under such conditions. OBJECTIVE: This study examined whether moderate doses of caffeine would reduce adverse effects of sleep deprivation and exposure to severe environmental and operational stress on cognitive performance. METHODS: Volunteers were 68 U.S. Navy Sea-Air-Land (SEAL) trainees, randomly assigned to receive either 100, 200, or 300 mg caffeine or placebo in capsule form after 72 h of sleep deprivation and continuous exposure to other stressors. Cognitive tests administered included scanning visual vigilance, four-choice visual reaction time, a matching-to-sample working memory task and a repeated acquisition test of motor learning and memory. Mood state, marksmanship, and saliva caffeine were also assessed. Testing was conducted 1 and 8 h after treatment. RESULTS: Sleep deprivation and environmental stress adversely affected performance and mood. Caffeine, in a dose-dependent manner, mitigated many adverse effects of exposure to multiple stressors. Caffeine (200 and 300 mg) significantly improved visual vigilance, choice reaction time, repeated acquisition, self-reported fatigue and sleepiness with the greatest effects on tests of vigilance, reaction time, and alertness. Marksmanship, a task that requires fine motor coordination and steadiness, was not affected by caffeine. The greatest effects of caffeine were present 1 h post-administration, but significant effects persisted for 8 h. CONCLUSIONS: Even in the most adverse circumstances, moderate doses of caffeine can improve cognitive function, including vigilance, learning, memory, and mood state. When cognitive performance is critical and must be maintained during exposure to severe stress, administration of caffeine may provide a significant advantage. A dose of 200 mg appears to be optimal under such conditions.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-01-30 20:35:19

• Hades1
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 357

Wysłano 30 stycznia 2006 20:50

zgłoś naruszenie
    Słuszałem, że kawa zabija witaminę C.
    Hades1
  • miloszmk
    • LPA: 21699
    • Status:Znawca

Wysłano 30 stycznia 2006 23:09

zgłoś naruszenie
    lacze sie z Toba w bolu sesji moj sposob to lekkie cwiczenia co jakis czas i jak mi sie zaczyna prawdziwy kryzys to zimna kapiel i wtedy jem cos wartosciowego. np omlet twarogowo-orzechowo-platkowo -bananowy i jade dalej z ustawami
    Student Turystyki i Rekreacji
  • siwex

Wysłano 31 stycznia 2006 00:29

zgłoś naruszenie
    no niby spoko, ale to, że kofeina pomaga to juz wiem po sobie

chodzi mi bardziej o wpływ na zdrowie takiej mieszanki, bo sądząc po reakcjach zachodzących w szklance (zalewając kawe colą robi się piana, która znika dopiero bo dłuższej chwili, a pieni się cholernie) to pewnie nie jest to jakies zdrowe... i tak się właśnie zastanawiam, czy niedługo nie siądzie mi serce albo coś
  • k3ho
    • LPA: 47963
    • Status:Ekspert

Wysłano 31 stycznia 2006 01:00

zgłoś naruszenie
    cole odradzam jako napoj a kawa w umiarkowanej ilosci tak, tylko ze wyplukuje mineraly takze trzeba uzupelniac
    a tu masz ciekawostke http://www.sfd.pl/temat233897/

Zmieniony przez - k3ho w dniu 2006-01-31 01:01:21

• outsidee
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 16307
    • Status:Specjalista

Wysłano 31 stycznia 2006 11:49

zgłoś naruszenie
    Ellis moze bys mogl po Polsku

• buby77
    • Trenuje: nie lata
    • LPA: 100537

Wysłano 31 stycznia 2006 11:58

zgłoś naruszenie
    siwex

a tojak sie miesza cole do gorącej akwy wsypuje czy kawe rozpuszczalną dosypać do koli
  • ZielaQ
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 29345

Wysłano 31 stycznia 2006 12:23

zgłoś naruszenie
    j.w kawa wyplukuje mineraly przedewszystkim potas i magnez ( a jak wiadomo sa one ważne) wiec przy czestym stosowaniu twojego napoju radzilbym polykac troche magnezu i potasu ( potasu nie za duzo) .A co do piany to jest to spowodowane tym iz kola jest gazowana co bys tam nie wsypal to i tak bedzie paina bo szybciej wylatuje z koli co2 i dlatego sie pieni.
    Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

Wysłano 31 stycznia 2006 14:09

zgłoś naruszenie
    kawę rozpuszczalna zalewasz zimną colą. Rozpuszcza się bez problemów.

co do wpływu kawi czy coli to wiem co z czym się je chodzi mi o to, czy połączenie tych dwóch skłądników powoduje jakieś nadzwyczajne efekty zdrowotne, czy tylko takie jak każdy z nich osobno. A poza tym nie piję tego na codzień tylko 4,5 razy w sesji czyli 10 razy do roku
  • buby77
    • Trenuje: nie lata
    • LPA: 100537

Wysłano 31 stycznia 2006 14:16

zgłoś naruszenie
    dzieki siwex sogjakwejdzie

dokładnie raz na jakiś czas jak się tkaie wypije to nic sie nie stanie jakby ktos to pił codziennie rano to wtedy pewnie tak

a raz na ruski rok jak sie nocke zarwie a na drugi dzień trzeba gdzies iśc pilnie to sie zda skoro tak pobudza jutro wyprubuje bo mam 24 w robocie i kontrola będzie więc nie będzie jak się wyspać wiem lece po kole kawe biore i jakoś moze jutro przężyje :)