SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jedzonko do oceny ;]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958283
Hello - najpierw krótki 'wstępik'
zaczynam cykl kreatynowy po weekendzie i w związku z tym , postanowiłem trochę bardziej przyłożyć się do odżywiania, bo co tu gadać nie jestem zawodnikiem/czy innym "maniakiem" i do tej pory prawie nigdy nie trzymałem ścisle okreslonego reżimu dietetycznego Owszem odzywialem sie dobrze i zdrowo ,ale nie odmawiałem sobie posiłków tłustych, smakowitych itp.

Od początku roku powazniej sie wzialem za odzywianie i odrazu zauwazylem tego pozytywy, bez dodatkowych supli zrobiłem w przeciagu 2.5miesiaca naprawde dobry progress, niestety ostatnie 2tyg przelazalem w łózku (zapalnie oskrzeli i angina) wiec sporo straciłem , ale odrobię raz daw niedługo

A wiec moja 'dietka' do Waszej oceny - odrazu mowie,ze nie wyliczalem proporcji B-T-W , bo poprostu nie mam na to czasu, nie umre z tego powodu jak raz zjem w posilku 5g wiecej bialka, a drugi raz 5g mniej

8:30 pobudka (mam około godziny na przygotowanie posiłków do pracy, bo o 10:00 musze juz byc w robocie)
9:00 - "posiłek" nr 1: ~100g gainera (30g bialka) + łyżka oliwy
11:00 - nr 2: tuńczyk w sosie własnym (puszka 140g ryby) + ciemne pieczywo
13:30 - nr 3: 75g białego ryżu + 200-150g smażonego fileta z kurczaka + surówki/ogórki
14:30: porcja białka + oliwa
16:30 - nr 4: 75g białego ryżu + 150g kuraka + surówki/ogórki konserwowe
*** TRENING 18:30-20:00 *** (przed,w trakcie i po treningu suple, ale o tym juz w innym temacie, moge napisac co to bedzie: stack kreatynowy, NO-booster, aminy rozgalezione, izotonik, glutamina)
20:15: porcja gainera po treningu około 80-70g
20:45-21:00 - nr 5:120-100g ziemniaków (ryż srednio lubie wiec juz 3 porcji bym poprostu nie przełknął) + około 150g jakiegoś miecha, różne: wołowina, kurczak, czasami jakies kotlety schabowe itd. + surówki + jakiś sos obowiązkowo
23:00-23:30 - nr 6: 200g chudego sera białego + przyprawy, ewentualnie czasem kawałek pomidora, jak juz mi sie 'znudzi' sam ser , a na pewno tak bedzie
00:00-00:30 (przed snem) porcja białka + oliwa

aha czasem posiłki będą się zmieniac, ale to w szczegolnych sytuacjach jak np. cos mi sie przez przypadek skonczy: tuna,kurczak i nie zdaze usmazyc kolejnej porcji, lub poprostu bede mial ochote zamienic tune na np. jajka , wtedy robie podwojnej (z ciemnego pieczywa) kanapki z białkiem jajka + odrobina majonezu do smaku

do tego omega-3 , cynk, magnez, aminy proste do posiłków - nie rozpisywałem tego ponieważ by było malo czytelnie

ogólnym celem cyklu ma być dorzucenie w miarę czystej masy mięśniowej, nie chce popełnić 'błędu' jak np. rok temu ,gdy robilem jeden z pierwszych testów w dziale i owszem sporo przytyłem, ale dużo 'poszło' rowniez w pas i fatu tez nabralem - ale wtedy wlasnie jadlem to co lubiłem , nie patrzac sie czy to ma za duzo tluszczu, czy nie itd. itp.

z góry dzięki za sugestie

Zmieniony przez - banan14_88 w dniu 2007-03-11 14:25:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
:30 pobudka (mam około godziny na przygotowanie posiłków do pracy, bo o 10:00 musze juz byc w robocie)
9:00 - "posiłek" nr 1 : ~100g gainera (30g bialka) + łyżka oliwy A NIE MOZESZ SOBIE NA NOC POWIEDZMY ZALAC PLAKTOW OWSIANYCH,RANO WSTAC DODAC ORZECHY, WYPIC PORCJE BIALKA I PO KLOPOCIE?
11:00 - nr 2 : tuńczyk w sosie własnym (puszka 140g ryby) + ciemne pieczywo BRAK TLUSZCU W TYM POSILKU, DORZUC KAPKE OLIWY, A ZA TYNCZYKA STARAJ SIE DAWAC SWIEZE RYBY A TUNCZYKA TAK DO 4 PUSZEK W TYGODNIU.
13:30 - nr 3 : 75g białego ryżu + 200-150g smażonego fileta z kurczaka + surówki/ogórki DAJ RYZ BRAZOWY LUB PARABOLICZNY SMAZ NA DOBRYM OLEJU RZEPAKOWYM/KOKOSOWYM LUB NA STALYCH(MASLO,SMALEC) A NAJLEPIEJ PARUJ GOTUJ,GRILUJ,PIECZ A NA KONCU SMAZ..
14:30 : porcja białka + oliwa dorzuc wegli


16:30 - nr 4 : 75g białego ryżu + 150g kuraka + surówki/ogórki konserwowe RYZ J.W DODAJ OLWE DO TEGO POSILKU.
*** TRENING 18:30-20:00 *** (przed,w trakcie i po treningu suple, ale o tym juz w innym temacie, moge napisac co to bedzie: stack kreatynowy, NO-booster, aminy rozgalezione, izotonik, glutamina)


20:15 : porcja gainera po treningu około 80-70g
20:45-21:00 - nr 5 :120-100g ziemniaków (ryż srednio lubie wiec juz 3 porcji bym poprostu nie przełknął) + około 150g jakiegoś miecha, różne: wołowina, kurczak, czasami jakies kotlety schabowe itd. + surówki + jakiś sos obowiązkowo ZIEMNINIAKI RYZ ZAMIENIAJ NA KASZE JEZCMIENNA-GRYCZANA-KUS KUS/MAKARONY RAZOWE/
23:00-23:30 - nr 6 : 200g chudego sera białego + przyprawy, ewentualnie czasem kawałek pomidora, jak juz mi sie 'znudzi' sam ser , a na pewno tak bedzie
00:00-00:30 (przed snem) porcja białka + oliwa PRZED SNEM DAJ TWAROG A BIALKO Z OLIWA DAJ O 23 I DORZUC PORCJE WARZYW.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958283
oj chlopie ,brakuje mi czasem czasu by sie wyrobic rano ze zrobieniem 3 posilkow do pracy, spakowaniem supli, itd. a co dopiero bawic sie w w dluzsze zabawy w kuchni - to niestety jest tylko mozliwe w weekend (czasem)
posilek 2-3-4 sa jedzone w pracy, wiec nie mam mozliwosci ich zmieniania ,sa przygotowywane rano

rano po przebudzeniu zupelnie nie mam apetytu , a jak juz ostatnio jadlem platki to pozniej mialem problemy zoladkowe - nie wiem dlaczego, ale wole poprostu machnac sobie 100g gainera, a 1.5h pozniej zjesc posilek; platkow ogolnie nie lubie - a nie bede sie meczył z czyms co mi nie pasuje

co do zamiany tunczyka - znowu ten sam problem co wyzej; tune kupuje "hurtowo" wiec raczej nie bede jej zamienial na inne ryby ;)

oliwe dodam - wlasnie po to ten temat zalozylem by sie dowiedziec co i jak

porcja waarzyw na noc - to nie dla mnie; skonczylo by sie to pewno dluzsza przesiadka w WC w nocy lub rano

co do posilku potreningowego , bede zamiennie stosowal to oczym wspomniales

Zmieniony przez - banan14_88 w dniu 2007-03-11 15:19:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Wlasciwie rano jak jak sie zmusisz, pozneij znowu, to organizm si epzryzwyczaji, ale jezeli tobie tak pasuje, i za 1,5h jesz nromlany posilek to ok..

Co do tuny. rozumiem, fajnie masz ALe jednak codziennie bym nie jadl ogranicz sie do 4-5 puszek,a w te 2-3 dni daj jakies np.jaja.

TO w tym jednymz osttanich posilkow daj chociaz kromke chleba razowego np.zeby jeszce odrobina weglis ie znalazla.

Pozrdrawiam

GÓRA---->I am What I am

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy jedzenie ogórków konserwowych szkodzi na mase ??

Następny temat

Moja pierwsza dieta

WHEY premium