Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 3880 razy
  • Autor

jaka dieta przy anemi ?

• aeroos
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 139

Wysłano 07 września 2007 11:07

zgłoś naruszenie

Witam serdecznie na forum.
    Jest to mój bodajże drugi post na forum, jednak ogólnie przez ostatnich 6 miesięcy byłem waszym czytelnikiem :) Forum jest super, najpierw czytałem, później w końcu postanowiłem się zarejestrować.

Mam jakieś dziwne skłonności do anemi.
    W ubiegłym roku , kiedy robiłem sobie badania morfologi krwii, miałem bardezo duży niedobór żelaza,przez co byłem senny, non stop zmęczony, ogólnie brak chęci do życia :P Szybko się męczyłem przy wykonywaniu drobnych rzeczy.
    Lekarz nie przepisał mi nic , zero suplementów, i jakoś naczytałem się że sok z buraków, jajka mają duzo żelaza, przez dwa tygodnie dużo piłem soku z buraków, jadłem dużo buraków, jaj, po kolejnych badaniach wszystko okazało się już w normie .

Ale ostatnio znowu zaczynam odczuwać niedoboru żelaza, bezsenność/senność przez cały dzień, szybkie męczenie (rzuciłem palenie 2 miesiące temu, jesli to wazne :P )ciągle mi zimno, w kącikach warg robią się zajdy (chyba tak się to pisze), no i ogólnie brak siły do czego kolwiek.

Byłbym wdzięczny za ułożenie jakies diety, gdzie mógłbym szybko uzupełnić niedobory żelaza :)
    Każdemu kto sensownie coś poleci , dam soga :P
    Pozdrawiam
  • Wysłano 07 września 2007 14:53

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • germaine
    • LPA: 8750

Wysłano 07 września 2007 14:53

zgłoś naruszenie
    diety Ci nie ułoże :P bo nie umiem :P i wg. mnie to bez sensu - jedz o 14.00 dwa pomidory, na obiad wołowine itd. możesz sie wspomagać tym, poczytać w topicach jakie żarło sie nadaje etc.
    dziwny ten twój lekarz, ja byłam na badaniach jakiś rok czy 2 lata temu, okazało sie że mam niską hemoglobine, żelazo i takie tam ******ły, w dodatku bardzo sie rzucała w oczy moja trupia bladość mój lekarz przepisał mi ASCOFER, brałam przez ok 2-3 miechy po 1-2 tabletki dziennie i mój stan sie znacznie poprawił, najważniejsze że przestały mi wychodzić włosy ;P chociaż nadal mam "takie dni", że zdycham przy wchodzeniu na schody , ale może to zależy też od innych rzeczy
    lek jest bez recepty, chyba 2 listka więc spokojnie starczy na 2 miesiące, ale lepiej sie upewnij albo przeczytaj w necie czy wskazane będzie dla ciebie zażywanie tego, chociaż nie wiem czemu by nie było :]
  • aeroos
    • LPA: 139

Wysłano 09 września 2007 14:11

zgłoś naruszenie
    dzięki za odp. sog poleciał :)