SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak wzmocnić nadgarstki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 76 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5325
właśnie, mam strasznie słabe nadgarstki, po kilku seriach wyciskania nie mogę dalej ćwiczyć przez ból, jak robię pompki z obciążeniem albo uginanie ramion ze sztangą też trochę boli. Jak myślicie może trzeba wzmocnić nadgarstki jakimiś ćwiczeniami a może po prostu są genetycznie słabę. Ten ból gdzieś po 1,5h sam mija i nie mam z nim problemów podczas normalnego funkcjonowania. Aha ćwiczę już dość sporo i pamiętam o rozgrzewce i dobrej technice. Ale jak kiedyć chodziłem na Taekwondo to też pamiętam że przy uderzaniu w worek bolały mnie nadgarstrki. Niech się ktoś wypowiem czy to można wzmocnić jakimiś ćwiczeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nadgarstki są jednym z naszych stawów, które pracują w wielu istotnych ćwiczeniach, w zasadzie w każdej partii ciała, która jest przez nas trenowana. Z tego też względu zdecydowanie warto zadbać ich sprawność i mobilność. Bez wątpienia jednak dotyczy to każdego stawu w naszym organizmie.

Nadgarstek jest częścią kończyny górnej u naczelnych, która wchodzi w skład budowy ręki. W skład budowy nadgarstka wchodzą następujące kości: księżycowa, łódeczkowa, grochowata, trójgranista, główkowata, haczykowata, czworoboczna większa i mniejsza. Wszystkie one ułożone są w postaci dwóch szeregów.

Przede wszystkim należy zastanowić się, z czego wynika Twój problem z nadgarstkami. Tutaj raczej nie należy ich wzmacniać, ponieważ nie bardzo jest jak. Warto skupić się na poprawie ich mobilności, poprawnej technice ćwiczeń i solidnej rozgrzewce. Te trzy elementy zdecydowanie wpływają na pojawiający się ból w tej części ciała. Sugeruję Ci, pamiętać o rozgrzewce. W czasie ćwiczeń zwracać uwagę na to, aby nadgarstki były proste, a nie wygięte, co mocno je obciąża. Z kolei mobilność ich można poprawić poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń i rozciągania. Polecam wybrać się do fizjoterapeuty, który popracuje nad Twoimi nadgarstkami. Przy okazji pokaże Ci on również w praktyce, w jaki sposób poprawić mobilność.

Można również przemyśleć zastosowanie odpowiedniej suplementacji, czyli kompleksowego produktu na regenerację stawów: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 3336 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37390
jest tylko jedna rada
ZA MAŁO WALENIA KONIA
musisz cwiczyc nadgarstki w miare czesto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7287
Ściskacze sa dobre na nadgarstki i mięśnie przedramion.
A żeby tak nie bolały, to owijaj je bandażem. Jak walisz w worek to po prostu kup rękawice z usztywnieniem na nadgarstek.

:edit:
Zajrzyj na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm#biceps

Zmieniony przez - eesti w dniu 2005-02-27 14:19:36
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 130 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1381
Też mam problem z nadgarstkiem - nie wydala przy ostatnich powtórzeniach w wyciskaniu sztangielkami. Qmpel robi standardowe ćwiczenia na nadgarstki/przedramiona, czyli unoszenie nadgarstków ze sztangielkami nachwyt i podchwyt. Ja też zacznę bo inaczej rozwalę sobie czajnik sztangielką kiedyś . Ponadto jest fajne ćwiczenie - nawijasz ciężar na drążek, który trzymasz przed sobą na wyprostowanych rękach. Parę takich nawijanek i przedramiona wysiadają To może też być kłopot ze ścięgnami. Masz jeszcze jakieś bolesności w innych stawach ? Jak nie - to OK, jak tak to może spróbój zmienić dietę żeby uzupełnic kolagen.
Aha, IMO nie używaj żadnych ściągaczy, bo to tylko pogorszy sprawę. Jeżeli masz słabe nadgarstki, to używanie ściągacza jeszcze bardziej je osłabi - ściągacz przejmuje obciążenie, którym powinny własnie zająć się ścięgna w nadgarstku.
2

Internal Brain Error !
Smash Your Head against the wall to Reboot.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1545 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8575


powinno pomóc
7

co nas nie zabije to nas wzmocni...
zmieniłem światopogląd od kiedy dowiedziałem sie że kwaśniewski to żyd!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 130 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1381
Haldo, drogie dziecko, masz talent i wszyscy jesteśmy pod jego wrażeniem a teraz ubierz czapeczkę i idź dalej lepić bałwanka... albo wrzuć jakiś sensowny komentarz...
2

Internal Brain Error !
Smash Your Head against the wall to Reboot.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1545 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8575
razorus masz problem to ty tesz zrób to ćwiczenie bo widze że spięty strasznie jestes
do autora: najpierw rób konkretną rozgrzewke, a nadgrastków to na pierwszym miejscu, to nie bedzie problemów nadgarstakmi
pasi kolego razorus??

co nas nie zabije to nas wzmocni...
zmieniłem światopogląd od kiedy dowiedziałem sie że kwaśniewski to żyd!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 130 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1381
Spox No i było tak od razu A talent masz tak czy tak ;-P

Internal Brain Error !
Smash Your Head against the wall to Reboot.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1545 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8575
masz soga na zgode
1

co nas nie zabije to nas wzmocni...
zmieniłem światopogląd od kiedy dowiedziałem sie że kwaśniewski to żyd!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 130 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1381
Hihihihi - może faktycznie jestem spięty. Dzięx. I sam wiesz co
1

Internal Brain Error !
Smash Your Head against the wall to Reboot.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 421 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3014
...nawijasz ciężar na drążek,... Razorus!!! matko jedyna, Ty to masz chłopie siłę
opisz jaki to musi być drążek ( tytanowy? ) czy ciężarki macie z plastiku
3

Prezes Klubu "Grzmoty"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuję porady

Następny temat

jak cwiczyc

WHEY premium