SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak waga do wyliczen ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1134

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 892
We wszystkich postach dotyczacych wyliczen zapotrzebowania jest napisane "mnożysz razy wage ciała".
Mam rozumiec ze poziom fatu nie ma tu nic do rzeczy ?
Czyli przykladowo pół tonowy czlowieczek powinien zjadac 10 000 kcl, w tym kilogram bialka, i dopiero od tego odejmowac ? :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 892
Ok. Zmalazlem post ellis'a o zbilansowanej diecei w ktorym kaze bialka, wegle i tluszcze mnozyc razy LBM.
Przy zapotrzebowaniu klaorycznym pisze juz jednak o mnozeniu "razy waga ciala w kg". Przejezyczenie czy przy kaloriach rzeczywiscie nie bierze sie LBM ?
Logika podpowiada ze tez powinno byc LBM .
Ok.
Swoja droga na forum są tysiące postow w ktorych wyliczacie forómowiczom zapotrzebowanie i wszystko mnożone jest razy waga calkowita nawet jak ktos wazy 110kg.
Przeciez to zasadnicza roznica( jesc np 2000kc a 4000kc) , szczegoplnie dla osob o duzej zawartosci fatu. Powinno byc w każdym takim poście zaznaczone
czy chodzi o LBM czy o wage calkowitą, żeby nowe osoby nie zrobily sobie krzywdy .

PS. Studiowanie forum pochlania kadą moją wolną chwile. Kazdego dnia chłone kilobajty informacji ktore czynią me zycie lepszym. Jestescie debesciaki . :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
teoretycznie powinno sie mnozyc razy LBM, i brac wtedy wartosci z gornego zakresu. w praktyce malo kto zna swoje lbm, i dodatkowo dla niektorych zrobiloby sie zbyt skomplikowane.
wezmy takie bialko - mozna powiedzeic ze 2 g/kg wagi, mozna tez powiedziec 2,2 g/kg lbm - dla wiekszosci ludzi wyjdzie podobnie. co wazniejsze, wszystko, a zwlaszcza kcal, ale tez rozklad makrosklanikow, trzeba tak naprawde dobierac empirycznie, tablice, kalkulatory, wzory to jedynie pkt wyjscia.

aha - taki przyklad jaki podales - 2000 v. 4000 kcal raczej malo realny - malo kto ma 50% bf

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2007-09-18 09:05:50

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 892
No wlasnie dla wiekszosci ludzi wychodzi podobnie ale dla tych co maja duzo fatu roznica jest kolosalna.

Ps. To jest realne. Ja mam 46% fatu a mialem 56% zanim zaczalem cwiczyc :)

Ja zrobilem tak:
Jesli mam ok 70 kg LBM i 60 kg fatu to moje wyliczenia na zapotrzebowanie zrobilem dla 80kg , czyli dla wagi jaka bylaby w miare normalna dla mnie. Do teggo siłka x3 i aeroby x4 .
JAk narazie schodzi 3-5kg co miesiac.
Chcialem sie tylko upownic ze dieta ponizej 2000 kc nie zabije takiego misia jak ja, stąd ten temat :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, dla chudego i ćwiczącego.

Następny temat

sprawdzcie czy to dobry pomysl na diete

WHEY premium