Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 96062 razy
  • Autor

Inhalacja zatok

• MatekTBG
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 9 lat
    • Trenuje: ~3
    • LPA: 13269

Wysłano 21 stycznia 2006 19:22

zgłoś naruszenie

Mam nadzieje ze nie bylo juz takiego tematu, jesli byl to przepraszam.
    Wiec tak, o to prosty aczkolwiek przez wielu nieznany sposób na inchalację zatok. Mi pomogl w przeciwienstwie do wielu leków.
    -Wlewamy do garnka 1l wody (4 szklanki)
    -Gotujemy az woda zacznie wrzec
    -Wtedy wsypujemy 2 łyżki stołowe soli i jedna łyżeczkę do cherbaty sody
    -Mieszamy i zdejmujemy z gazu
    No i dalej jak to przy inhalacji, zakladamy na głowe ręcznik ustawiamy jape nad garnkiem i wdychamy. WAZNE 5 wdechów nosem i 5 ustami i jeszcze jedno NALEZY ZAMKNAC OCZY GDYZ SODA JEST ZRĄCA.
    Mam nadzieje ze i Wam pomoze.
    Pozdrawiam
    "Myśl o Narodzie i bądź sobą! Nacjonalizm naszą drogą jest!"

Komora '91
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 24 stycznia 2006 10:34

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • SZCZYL
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 251

Wysłano 24 stycznia 2006 10:34

zgłoś naruszenie
    Chcialbym sie dolaczyc i zapytac bo slyszalem o leeczeniu zatok pieczonymi ziemniakami i cos do tego sie dodaje i robi oklad w kolo glowy. Wiem ze to pomaga a wrecz leczy zatoki bardzo szybko.Tylko pytanie szczym sie to miesza hmm:-/ale moze ktos bedzie wiedzial bo sam mam chore zatoki i okropne bole glowy szczegloknie w trakcie treningu wysilkowego

Wysłano 26 stycznia 2006 19:46

zgłoś naruszenie
    hmmm... ciekawe, nie slyszalem o czyms takim, poszukam na necie, jak znajde dam tu znać

Komora '91
  • MatekTBG

Wysłano 26 stycznia 2006 20:27

zgłoś naruszenie
    Ch**owo, nic konkretnego nie znalazlem :/ moze Jakryc i Boofi beda cos wiedzieli na ten temat. Wkoncu jesli to naprawde takie skuteczne wartobylo by sie tym zainteresowac.

Komora '91
  • SZCZYL

Wysłano 16 marca 2006 09:44

zgłoś naruszenie
    to skutkuje mamuska bedac na studiach dowiadziala sie od jakiegos znachora a pozatym za dawien lat jak byla dzieckiem byl to jednyny dobry sposob ale najgorsze co mnie wkurza to ze nie pamieta dokladnie co do tego sie daje. A propo tej inhalacji jesli w tej chwili przeziebilem sie i mam katar pomoze mi go szybciej zneutralizowac?
  • OBELX
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 76415

Wysłano 16 marca 2006 11:58

zgłoś naruszenie
    katar a stany zapalne zatok nie zawsze ida w parze
    jak masz najzywklejszy katar wywolany przeziebieniem to krople odpowiednio do rodzaju kataru [wysuszajace/nawilzajace]
    a jesli to stany zapalne zatok to laryngolog i przeswietlenie
    ja zbagatelizowealem zatoki i teraz od pol roku nie moge ich wyleczyc
  • oska5
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: 5
    • LPA: 40441
    • Status:Znawca

Wysłano 16 marca 2006 13:08

zgłoś naruszenie
    z tymi ziemniakami to dziala bo siorka sobie robiła i jej przeszło, gotujesz troche ziemniaków w skorce i potem zawijasz to w jakis no nie wiem, materiał zeby nie bezposrednio do skory bo sie poparzysz tylko przez to, do tego sie nic nie dodaje i tak przykładasz do nasady nosa. Robisz to codziennie (chyba raz, no nie wiem moze jak czesciej to szybciej schodzi nie wiem) i to pomaga.
    Mi na zatoki tez pomogł sinupret (lek rozrzedzajacy sluz ale to jest naturalny lek i trzeba go troche stosowac zanim pojawia sie efekty). W tym czasie nie cwiczylam, nie powinno sie raczej dodatkowo przemeczac organizmu tym bardziej jak sa upierdliwe objawy typu ten bol głowy. Zaczelam cwiczyc dopiero po tygodniu meczrni i to jeszcze wieczorem bo wtedy przestawala mnie bolec glowa.
    "Ten tylko jest wolny,
    kto na wysokość wstępuje bez uciech,
    a schodzi z niej bez żalu..."
  • SZCZYL

Wysłano 16 marca 2006 14:01

zgłoś naruszenie
    dobra ale taka inchalacja mi moze zaszkodzic?Mnie czasami glowa pobolewa i moze to byc tez od zatok ale ten katar to wiem ze z przeziebienia,chciala sie grypa wtargnac ale skonczylo sie narazie na katarze.a ja oczywiscie cwicze i chcialbym go szybko zlikwidowac moge nawet kupic te srodki co tu kolezanka brala moze to bedzie pomagac na przyszlosc?
  • oska5
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: 5
    • LPA: 40441
    • Status:Znawca

Wysłano 16 marca 2006 20:48

zgłoś naruszenie
    inhalacje chyba jeszcze nikogo nie zabily ja robilabym je ze srodków dostepnych w aptece ktore sa do tego przeznaczone, to moze bardzo pomoc
    "Ten tylko jest wolny,
    kto na wysokość wstępuje bez uciech,
    a schodzi z niej bez żalu..."
  • Deliver
    • Trenuje: 6
    • LPA: 38020

Wysłano 17 marca 2006 22:42

zgłoś naruszenie
    Na zatoki jeszcze dobre sa oklady z soli. Bierze sie sol, wrzuca do mikrofali, podgrzewa, potem dajemy to do jakiejs szmatki i kladziemy na czole w okolicach nosa.
    Push The Limits!!!
  • jaax
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: bardzo długi, ale taki z głową dopiero od 30-08-2007
    • LPA: 27226

Wysłano 18 marca 2006 02:26

zgłoś naruszenie

Hmmm, ja właśnie od wtorku jestem na antybiotyku bo już 2 raz w tym roku (!) mam problem z zatokami. Na początku lutego jakoś tak zaczęły mi dokuczać i właśnie się leczyłem takimi domowymi sposobami (krople Xylorin, Calcium polfa, itp) oczywiście zeszło to na gardło (Septolete) a potem na płucka (kilka różnych syropków). Jakoś tam po miesiącu sobie poradziłem. A tu niespodzianka tydzień przerwy i "Spółdzielnia Pracy Od Nowa"....
    Poszedłem do laryngologa (a raczej nie lubie antybiotyków) a kobitka mi powiedziała, że proszę pana ale te zatoki są niewyleczone.
    Zatoki antybiotykiem leczy się min 10 dni do miesiąca czasu lub czasem i dłużej (kumpela z pracy walczyła z nimi 3 m-ce). Nie można ich wyleczyć jak przy zwykłej infekcji czy przy jakiejś grypie (o ile grype leczy się antybiotykami) w przeciągu 5 dni np Doxycykliną - a jak sięgnę pamięcią zawsze tak byłem leczony. Lekarze nie wiązali tego faktu z tym , że mnie nigdy przy zatokach nie bolała i nie boli głowa.
    Wydawało mi się, że zatoki nie są czymś poważnym, albo nie aż tak. Zawsze moje infekcję wiązano z jakimś przewlekłym przeziębieniem. Na jesieni we wrześniu zaszczepiłem się przeciwko grypie brałem Echinaceę i wszystko było cacy aż do lutego.
    Jak skończe antybiotyk mam iść na RTG, jeżeli wyjdzie marnie to tomografia komputerowa i stwierdzone dopiero zostanie czy zostały one wyleczone czy też nie i czy nie mam np zbyt wąskich ujść zatok co może być problemem. Jeżeli wszysko będzie OK to wtedy jakaś szczepionka.

Najbardziej wkurzającym jest fakt, że żaden z lekarzy nie skierował mnie do laryngologa i nie wpadł na pomysł, że to zawsze chodziło o zatoki. Z drugiej jednak strony cieszę się że wreszcie po tylu latach nastąpi kres tej męki.