SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ilość białka w posiłkach?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Witam
Zastanawiam się nad takim faktem.MIt o ilości posiłków został obalony.Czy na reduckcji,czy na diecie na "masę" mogę więc zjadać 3 posiłki zamiast np 6. Jedynie co nie daje mi spokoju to art odnośnie przyswjalności białka w diecie.Kiedyś mówiono,że organizm jest w stanie przyswoić od 30-50 g białka w posiłku.Granica powyżej 30 g tyczyła się zawodowców.
Więc w jaki sposób mam dostarczyć w 3 posiłkach 200 g białka.Czyli kolejny mit został obalony?Zakładając ,moja dieta aktualnie opiera się na 4 posiłkach.Organizm jest w stanie przyswoić jednorazowo 50 g białka?
Proszę o opinię eksperta.
Pzdr

I'll fight like never before !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 692 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 138399
Mit, 50 g na posiłek to nie tak dużo, nie przejmuj się tym. Są dziesiątki, jak nie setki zmiennych wpływających na przyswajalność, wchłanialność, ich tempo, wykorzystanie tego białka itp itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
To nie jest mit. Białko którego organizm nie zdąży przyswoić jest wydalane. Białko z pożywienia trawi się min. 3-4 godz., jak naraz dostarczysz więcej niż 30g. to częśc z nadwyzki zostanie wydalona i wszystko zostanie wydalone ponad 50g. Szkoda nerek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
tutaj chyba odpowiedniejsze pytanie to jak sprawić, by ta przyswajalność była na maksymalnym poziomie

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
o tej kwestii możemy dyskutować ,ale nie mamy ostatecznej odpowiedzi.Może niech ekspert wypowie się na ten temat

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
ekspert nie jest wyrocznią. to że zna najnowsze badania mówi kompletnie o niczym, bo wiesz w co wierzono parę lat temu wg badań.

ważniejsze by wierzyć, że to co się dzieje doprowadzi do celu

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
najbezpieczniej jednak jeść mniej ale częściej... i nieco więcej białka pod wieczór niż rano.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Dams ,chodzi mi o to by ktoś odpowiedział na to pytanie sensownie i udowodnił słuszność swoich wypowiedzi.Fakty ,takie jak spożywanie 5-6 posiłków co 2-3 h przeszły do lamusa,również indeks glikemiczny został wyparty przez ładunek glikemiczny,a także jednorazowa przyswajalnośc białka w posiłku.
Wiem że za jakiś czas zostanie udowodnione ,że jednak było na odwrót,tak jak ze spożywaniem zbyt dużej ilości jajek dziennie doprowadzającej do podwyższenie cholesterolu ,jak i masła,które jednak okazało się zdrowe.

I'll fight like never before !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Kocio2009 o to mi chodziło:) dzięki :)

I'll fight like never before !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety

Następny temat

Pomoc w ułożeniu diety

Wiecej