logo
zamknij zamknij

ile razy w tyg pompki?

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16025

0 5 0

Ankieta

napisał(a)
Guru7
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 91 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 943
Siema, wiem ,że temat pompek przewija się bez przerwy, ale przeglądając tematy, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, jak często należy robić pompki.

Ja np mam taki plan 6 serii z minutowymi przerwami na taboretach, kazda seria do załamania, od 4 serii nogi mam 30 cm wyzej niż resztę

Chciałem robić 4 dni treningu i 1 dzien przerwy, ale jak zacząłem czytać tematy o pompkach to kazdy piszę co innego i nie wiem już co mam robić, a wy co o tym wszystkim sądzicie,
zależy mi na sile przede wszystkim, no i jakby wygląd się przy okazji poprawił byłby zadowolony
dołączam ankietę
1
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Guru7
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 91 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 943
no żeby żadnej odpowiedzi nie było to tego się nie spodziewałem
napisał(a)
wysięgnik
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13595
Najlepiej trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek
Dorzuć jeszcze do treningu drążek i pompki w podporze lub wąskie na tricepsy i będzie ok

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

2
napisał(a)
Zozol1
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1099
Ja pompki robie, jak nie jestem na siłowni. Jedna seria, 50 pompek i basta.

2
napisał(a)
Matrix89
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26217
pompki 3 razy w tygodniu na siłe hmm .. - wydaje mi sie słabym pomysłem ;/

no chyab ze mówimy tu o pompkach z obciazeniem to ok ale takie zwykłe i robienie ich poi 50 na pewno siły nam nie dadza

co co ilosci takich "treningów" w tygodniu to proponowął bym taki układ:

pon
wt
----
czw
pt
---
---

czyli 4 razy w tyg.

zdr.

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2007-07-16 18:19:53

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę. Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym, napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

napisał(a)
Zozol1
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1099
Robie po 50 po to, aby po prostu rozruszać te mięśnie w dni wolne.

1
napisał(a)
wysięgnik
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13595
Matrix dlaczego zły pomyśł?
Wg. mnietaki układ jak zaproponowany przez ciebie jest do bani jeśli chodzi o pompki przed dwa dni pod rząd ćwiczymy te same mięśnie, a gdzie regeneracja. Nawet na domatorze można zmęczyć mięsień i on musi odpocząć.

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

napisał(a)
erminho
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 13700 Wiek 2016 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60920
innymi slowy, robisz pompki po to, by zaburzyc regeneracje?

Doradca w dziale ,,Piłka nożna'' Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

napisał(a)
Zozol1
Początkujący
Uhm :x Myślałem że te 50 pompek to nic wielkiego. W takim razie muszę zaprzestać.

napisał(a)
Matrix89
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26217
Zgadza sie miesien robiony na domatorze równiez potrezbuje regeneracji lecz trening domatora jest treningiem o bardzo małej intensywnosci wystarczy spojrzec --> Ja np mam taki plan 6 serii z minutowymi przerwami na taboretach, kazda seria do załamania, od 4 serii nogi mam 30 cm wyzej niż resztę i nie meczy on miesnia w taki sposób jak trening siłowy dlatego na regeneracje miesiwa potrzebujemy znacznie mniej czasu 24 h wystarcza wg. mnie aby doszło do regeneracji pozwalajacej na zrobienie kolejnego treiongu w nastepny dzien (pon --> wt) natomiast po dwóch dniach treningowych mamy jeden dzien wolny (w sumie 48 h) gdzie dochodzi do całkowitej regeneracji i znwów powtarzamy 2 dni treningowe (czw --> pt) gdzie potem mamy az 72 h (3 dni na kolejna regeneracje miesnia) ... i miesien jest gotowy do kolejnego tygodnia

natomiast trenowanie 3 razy w tygodniu przy jak jzu pisałem małej intensywnosci wg. mnei nie da zadawalajacych efektów dlatego zaproponowałem trening 4 razy + 3 dni wolnego

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę. Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym, napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

napisał(a)
capone1
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 186 Wiek 2016 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2665
a mozna robic np. poniedzialek trening wtorek przerwa i tak caly tydzien 1 dzien pompki drugi dzien przerwa
mozna tak???

"...chociaz trzeba sie przdzierac to zyc nie umierac..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gotowy trening na masę.

Następny temat

Trening na siłe do korekty