SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw czy split

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Płeć : M

Wiek : 18

Waga : 70

Wzrost : 177

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : 2msc przerwa reka zlamana , i teraz regularnie 2msc .


Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu - full osprzęt siłownia
Dieta : w miarę jest

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : bcaa , profi mass , lecz juz sie to skonczylo

Ostatnio przerabiany plan: 2s rozgrzewkowe . 3s wlasciwe ze stalym ciezarem. powt 10-12.
przysiad
rdl
Wyciskanie leżąc na ławce poziomej
wioslo
military press
podciaganie
brzuch - raz w tygodniu

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach:
przysiad 20 40 60(3s po 12powt)
klasycznego martwego ciagu nie robilem , to nie to samo co rdl chyba.
wyciskanie leżąć na ławce poziomej 20 30 50(2s 12 powt. 1s 10 powt).


Chciałbym coś zmienić w treningu bo juz mi psychika siada od tych samych cwiczen. Jest sens przechodzić z fbw(głowne ćwiczenia) , na powiedzmy push pul legs . Gdy fbw trwalo 2 msc . sila poszla ,wymiary tez, wyglad troszke , waga prawie nic ;d , tylko szkoda tutaj mi troche CUN bo ladnie juz to szlo . Ale zbliza sie studniowka i chcialbym troche aby powiedzmy masa poszła. w bicu ttroche przyszlo bo 30 cm to troche malo , także zeby barki urosly . Co o tym sadzicie. Staz 4 msc. Czy nagla taka zmiana nie zrobi nic dobrego , wytrenowany troche Cun straci .. Co mi poradzicie , czy robic dalej fbw. Bo ten push pul legs to bardziej na mase , czy samo push pull czy co innego ; d .
Naczytałem się art antosa i wiem teraz ze fbw raczej jest na sile bo cwiczymy tylko CUN , a z masa to ciezko , chyba ze jakies izolacje , ale juz sam nie umialbym tego ulozyc.

Nie wiem co wybrać teraz zeby przybylo mi miesnia , bo sila pieknie idzie do przodu , sam jestem zdziwiony..
W grę wchodzą tylko 3 dni treningowe niestety bo szkoła ;/.



Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-06 14:42:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
git . Spytam tylko z ciekawości przy A/B ile stosować serii i powt . I jak dokladacie ciezaru miedzy seriami. Bo wczesniej mialem 2 rozgrzewkowe , a potem 3s z tym samym ciezarem . Pemy/Traktor?

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-14 18:40:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
inoshi

Jeśli waga stoi to za mało jesz i tyle zacznij jeść więcej .

zawsze najlepszą metodą jest najprostsza względem poziomu wytrenowania .

"Jest sens przechodzić z fbw(głowne ćwiczenia) , na powiedzmy push pul legs"

Tu i tu była by zawarta baza , tylko podzielona według danego schematu .

Czy wybierzesz SPLIT czy FBW masz sie skupić na podstawowych bojach , jednak jesli na ten moment potrafisz iść do przodu na FBW trzymaj sie go .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
1 . No tak tak , chce nadal mieć ciężke ćwiczenia bo mi się to podoba :] . Ale tym fbw jeszcze 2 treningi pocisne i stopka bo juz dalej nie bede mogl isc ,blokada psychiczna i po prostu koniec z progresja bo dochodze do finishu ..Chcę już zaplanować . Więc podzielić fbw na dwie czesci , czy zastosowac push pull lub push pull +leg ? .
2. https://www.sfd.pl/Obiektywne_spojrzenie_[art]-t778169.html - tutaj pisza ze ciezko zrobic mase na fbw , latwiej na splicie.

Gdybyś mogł zaznacz że odp na 1 i 2 pkt . bedzie mi latwiej dzieki.
Czyli chyba obojętnie ktory trening bym wybral bo na tym samym sie opierają , ale wole posluchac eksperta.

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-07 14:22:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
może ktoś mi pomóc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
inoshi

Ale w czym w decyzji , jak sie sprawdza FBW i idziesz na tym systemie do przodu to bierz teraz 2 zestawy i jedziesz dalej , jesli nie daje rady i nie odnotowałeś progresu na FBW to bierz dzielony i jedziesz.

"tutaj pisza ze ciezko zrobic mase na fbw , latwiej na splicie"

Większy ciężar = większa masa MASA= SIŁA SIŁA=MASA a masa to głównie odpowiednia ilość makro składników .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Dobra to taki plan.
A.
przysiad
wyciskanie skos gorny , hantle
wioslowanie
wycisk hantli siedząc (barki)
uginanie ramion z sztanga stojac

B.
MC
wyciskanie na lawce poziomo sztangi
drazek
wyciskanie żołnierskie
porecze. lub francuskie czy wyciskanie waska (bo nie wiem jak porecze pojda u mnie , nigdy nie probowalem)

Teraz moje pytanie , ile mam zastosować i w jakim ćwiczeniu bo wiem ze to roznie jest ilość serii , powtórzeń oraz jak zwiększać ciężar bo ostatnio robilem 2 serie rozgrzewkowe i 3 serie z tym samym ciezarem. Zakres powt 10-12 . Chciałbym żeby teraz jakoś inaczej. Czekam na odp.

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-12 14:22:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
inoshi

"Ale tym fbw jeszcze 2 treningi pocisne i stopka bo juz dalej nie bede mogl isc ,blokada psychiczna i po prostu koniec z progresja bo dochodze do finishu ."

nie pisz takich glupot,bo az sie przykro robi.


"Staż treningowy na siłowni : 2msc przerwa reka zlamana , i teraz regularnie 2msc . "

chlopak! ty cwiczysz powiedzmy....8 tygodni.
czyli NIC.


i teraz nie ma wiekszego znaczenia,czy zlapiesz inna metoda,czy co innego sobie ubzdurasz.
problem pozostanie ciagle ten sam.

albo narzucisz sobie odpowiednia samodyscypline....albo poszukaj sobie innej formy spedzania wolnego czasu.

no chyba,ze to nie o trening chodzi-tylko zabawe.
to racja-poszukaj sobie planiku,ktory najbardziej tobie odpowiada i baw sie dalej w "Pakowanie" .

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Posłuchaj przed złamaniem robiłem 2 msc z kawałkiem to fbw . Wszystko ladnie pieknie . Wrocilem i znowu to samo tylko teraz te 8 tyg . Dodaj to sobie , jeden trening a tyle czasu. Po prostu chce to urozmaicić , bo troche juz mi sie cos robi od tego samego. Zrobie ten dzielony i moge wrocic na ten 1 trening nie ma sprawy.. Tylko niech glowa odpocznie.. Ćwiczę bo lubię i nadodatek gdy widzę efekt , i poprzez twoje gadanie mnie nie zniechecisz , jedynie zmotywujesz . Nie robie tego dla kogos tylko dla siebie , i chodzę sam czyli samodyscypline mam chyba .. Dobrze ze nie wzialem twojego planu 5x5 bo wtedy to doszczetnie bylbym zjechany . Dzieki za taka mila odp , poczekam może ktoś inny mi pomoże .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Z tymi 2 treningami to przesadzilem bo juz wiecej minelo niz 2 i idzie .. Jak mam nie miec dobrze dobranego to wole robic ten co robie i tyle . tak dodam.. a pozniej cos sam sobie pomysle na wlasna reke , chodz to moze byc zgubne nie prawdaż .. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
inoshi

chciałem coś napisac ale powiem tak trenuj jak uważasz , przy twoim poziomie nie ma to wiekszego znaczenia ( jedynie uwzglednij podstawowe ciwczenia złożone a reszta możesz nawet fikołki po trening trzaskać )

To czy bedziesz sie rozwijał na ten moment nie zalezy od treningu , ale ty chcesz zagłuszyć prawde i każdy czynnik nad którym ci sie nie chce pracować konbinowaniem w treningu .

tekstami j/w traktor

"Ale tym fbw jeszcze 2 treningi pocisne i stopka bo juz dalej nie bede mogl isc ,blokada psychiczna i po prostu koniec z progresja bo dochodze do finishu ."

po przeczytaniu zrozumiałem że nikt nie jest wstanie ci tu pomóc oprócz samego siebie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Tomasz1405 , Wy mnie zle zrozumieliscie . sory poprawiłem się " tymi 2 treningami to przesadzilem bo juz wiecej minelo niz 2 i idzie" To z tym " ze jescze tylko 2 treningi wytrzymam to napisalem na poczatku. ale bylo pare treningow i nie jest jednak tak zle .
Możecie mi pomoc oczywiscie , slucham sie waszych rad . Ale jak czytalem innych posty to Ci co zrobili te 6 tyg i mieli staz 6 tyg to sam dawales im ten podzial A/B to i ja tak napisalem(bo czytam szukam) . No ja juz mam o wiele wiecej tego stazu. Możemy się teraz dogadać , czy o tak powiem zaczac od nowa :) ? słowa traktora mnie zabolaly . Nie kazdy od razu jest kulturysta i ma wiedze jak swiat. Ja proboje ja zglebiac ale jednak za malo bo zostalem zjechany . Jako jedyny na silowni robie fbw , wiec nie poszedlem za wszystkimi. Szukalem urozmaicenia tylko , a wyszlo jak zawsze czyli zle..


Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-12 15:04:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na klate

Następny temat

Plan do sprawdzenia.

WHEY premium