SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw, plan B

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
obecnie daję takim planem fbw:

przysiad 3s
mc 3s
płaska 3s
barki zza karku 3s
francuskie wyciskanie 3s
uginanie ramion 3s

ale, jak wiadomo, w FBW dla lepszych efektów są tworzone też plany B, ale nie mam pojęcia jaki mógłbym tutaj wprowadzić. dlatego liczę na jakieś propozycje...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Jak dlugo trenujesz jednym zestawem?


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
a moze:
wyciskanie płaska
wyciskanie skos
military press
francus
Przysiady
Wiosła
Mc
modlitewnik

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Adjes

wszystko zalezy od tego w ktorym miejscu znajdujesz sie na drabinie rozwoju.
jesli nisko-wystarczy jeden schemat.
jesli wysoko(jak na nowicjusza)-to nawet 3.

jesli stosujesz plany skrocone,to juz na starcie zaczynasz od 2 schematow-jako naturalne rozdzielenie typowego ukladu kilku(5-6)glownych cwiczen.
wg planu skroconego,na kazdej sesji masz wykonac 3 cwiczenia bazowe:

1. cos na dol ciala.
2. jakies wyciskanie na gorne partie.
3. jakis ciag na gorne partie.

to,co przedstawiles powyzej,to jakis niekompletny wynalazek.
gdzie sa cwiczenia na najszerszy?

przczytaj uwaznie to,co napisalem tutaj:

https://www.sfd.pl/FBW-t460830.html (tu dowiesz sie,co powinien zawierac zwykly plan...) 



https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html (...a tu jak zwiekszac obciazenia-to tez moze sie przydac) 


pozdrawiam.


metakreta

tobie rowniez lektura by sie przydala.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-03-20 12:33:47

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
to była proppozycja jak gosciu prosil:)

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Metakreta ale nie zaproponujesz komus kto ma w kieszeniu 5tys zlotych auta ,na ktore trzeba miec kilkaset tys zlotych. Wynika to z tego ze nie mozna pomoc komus dopoki nie pozna sie o nim najpotrzebniejszych podstawowych informacji.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
zapomniałem dopisać jeszcze podciągania na drążku...
ale wtrącę tutaj jeszcze małe pytanko - podczas podciągania nie czuję pracy mięśni najszerszych grzbietu, tak samo przy wiosłowaniu. w sumie najbardziej odczuwam przy tych ćwiczeniach raczej łapska, barki, to sprawa techniki, czy to może normalne?

można mnie siłowo uznać za kompletnego nowicjusza.
nie mogę powiedzieć, abym przez długi czas odbywał intensywnie ten trening . przez pewien czas miałem dostępne tylko 30kg, jakiś czas z tym ćwiczyłem, ale wiadomo, z racji obciążenia zbytniego progresu czynić nie mogłem. teraz doszło w moje łapy trochę dodatkowych kg, więc od razu znacząco powiększyłem pułap ciężaru i rozpocząłem od niego delikatny progres (co trening powiększam obciążenie o 1-3kg, zależnie od ćwiczenia). wprawdzie niezbyt przemyślana metoda, ale na moim poziomie chyba ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Adjes

twoje "przygody" z drazkiem sa typowe dla nowicjuszy.
slaba technika-to wszystko.
cala sztuka polega na umiejetnosci uzywania miesni grzbietu w tym cwiczeniu,a nie miesni ramion.
aby zalapac o co biega,proponuje wykonac kilka-kilkanascie powtorzen na wyciagu pionowym,wyobrazajac sobie,ze popychamy lokciami cos do dolu-(zamiast skupiac sie na uchwycie dlonmi).


"...rozpocząłem od niego delikatny progres (co trening powiększam obciążenie o 1-3kg, zależnie od ćwiczenia). wprawdzie niezbyt przemyślana metoda, ale na moim poziomie chyba ok."

BARDZO DOBRZE!

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o ocene planu i wskazowki

Następny temat

Plan Plan HSS100 ?

WHEY premium